MartinaSladkova MartinaSladkova komentáře u knih

Pusheen: Já, košišta Pusheen: Já, košišta Claire Belton

Milé, příjemné.

Popravy podle protokolu Popravy podle protokolu Stephen Trombley

Zajímavý pohled na systém poprav.Především pasáže o smrtícím plynu a holokaustu byla zajímavá.

Partie smrti Partie smrti Icchokas Meras

Souhlasím s prvním komentářem. Ani napínavé se mi to nezdálo. Již od začátku jsem věděla, jak to asi dopadne.

07.02.2017 2 z 5

Básně a epigramy Básně a epigramy Karel Havlíček Borovský

Já mám Borovského moc ráda. Jeden z mála básníků, které bych mohla číst donekonečna a nikdy by mě to nezačalo nudit.

Barva kouzel Barva kouzel Terry Pratchett

No a touhle knihou začala má láska k Pratchettovi.
5 hvězdiček.

Romeo, Julie a tma Romeo, Julie a tma Jan Otčenášek

Četla jsem ji z donucení k maturitě a líbila se mi. Je to depresivní, je to pravdivé a je to zapamatovatelné.

07.02.2017 4 z 5

Miláček Miláček Guy de Maupassant

Četla jsem dvě knihy od dvou francouzských autorů z toho samého období. Nanu od Zoly a Miláčka od Maupassanta. A ani jeden mi nesedl.
Ať už příběhem nebo hloupostí a zlostí hlavních hrdinů. Vykresluje to detailně tehdejší dobu.

07.02.2017 2 z 5

Moje trhlá rodinka Moje trhlá rodinka Karen McCombie

První kniha ze série o rebelce Sadie od autorky příběhů o Alici, Karen McCombie.
Vypráví a seznamuje nás se svou rodinou a její povahou, kterou si zamiluje snad každý čtenář. Sadie je mrzoutská puberťačká se šíleně veselým dvojčetem, trhlým taťkou, neustále zamyšlenou mamkou, vlezlou babičkou a nevlastním taťkou, který možná není tak v pohodě?
Já od knihy očekávala naivní příběh plný radosti a to na co jsem od Karen zvyklá - průměrnou zábavu. Dostala jsem obojí a bavila jsem se doopravdy skvěle, i když to už nepatří do mé věkové kategorie.
No vy byste nebyli nadšení z kočky jménem Pes?

24.01.2017 5 z 5

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Jeidné básně, které jsem schopná přečíst.

21.01.2017 5 z 5

Poslední poklona Sherlocka Holmese Poslední poklona Sherlocka Holmese Arthur Conan Doyle

Do některých povídek jsem se nemohla začíst, některé jsem zhltla jedním dechem. Sherlock se stal mým oblíbeným detektivem.

12.01.2017 5 z 5

Nana Nana Émile Zola

Pokud se chcete rozčílit, tak vřele doporučuji. Naivní Nanu, ubližující všem ve svému okolí prostě musíte nesnášet. A já doopravdy přála, aby zemřela.
Aneb příběh napříč stoletími o tom, co dokáže lidská hloupost a marnivost.

12.01.2017 odpad!

Poklad Poklad Kathy Reichs

Začátek je líný, nudný. Málem mě odradil, nicméně, od 100 stránky jsem to zhltla takřka jedním dechem. Nečekala bych, že mě naivní teenagerský příběh s piráty tak nadchne.

12.01.2017 4 z 5

Deník Bridget Jonesové Deník Bridget Jonesové Helen Fielding

Nebudu se tu rozepisovat. Jsem ráda, že jsem po přemáhání knihu dočetla a už nikdy víc.

22.04.2017 2 z 5

Záhada mrtvých nohou Záhada mrtvých nohou Fred Vargas (p)

Ze začátku jsem se nemohla začít, jazykové obraty a myšlenky se mi zdáli složitější a občas jsem se ztrácela, v polovině jsem začala vyhledávat, jestli nečtu sci-fi a chtěla knihu odložit, nicméně v poslední části kniha gradovala a nemohla jsem se od ní odtrhnout.

01.04.2017 4 z 5

99 rakví 99 rakví David Wellington

Napínavý příběh o lovkyni upírů. Těším se na další.

07.02.2017 3 z 5

Sestra, co svět neviděl Sestra, co svět neviděl Karen McCombie

Skvělá, depresivní kniha. Závěr a odhalení jsem nečekala.

Nepřítel v mé mysli Nepřítel v mé mysli Jill Hathaway

Slabší než první, ale i tak napínavé. Čekám na další díl.

07.02.2017 3 z 5

Dotek anděla Dotek anděla Thomas Brezina

Brezina prošel mým dětsvím i pubertou a teď bude procházet mou dospělostí. Skvělý, romantický příběh. Z Dívčích tajemství ten nejlepší.

07.02.2017

Malá ručka Malá ručka Susan Hill

Pokud se chcete doopravdy bát, tak Susan Hill a její knihy doporučuji.

Malá baletka Malá baletka Jean Ure

Bavila mě. Pobrečela jsem si u ní.