MartinaF MartinaF komentáře u knih

Poslední dopis od tvé lásky Poslední dopis od tvé lásky Jojo Moyes

Nádherná knížka plná krásných milostných dopisů. Kdo by také nechtěl dostávat takové krásné dopisy?

06.01.2014 5 z 5

Chaloupka na vršku Chaloupka na vršku Šárka Váchová

Nádherný idylický příběh, který nám nastiňuje zvyky a tradice v dobách, kdy lidé měli blíž nejen k přírodě, ale i k sobě.

03.01.2014 4 z 5

Tma Tma Ondřej Neff

Tak tohle vážně nemělo chybu. Knihu jsem přelouskala během pár dní a opravdu jsem se u ní bavila. Trochu mě zamrzel konec, ten jsem si představovala úplně ale úplně jinak. Přesto pravdu velmi kvalitní čtení.

30.12.2013 4 z 5

Háčkování: Jak na to Háčkování: Jak na to Jan Eaton

Rady a návody, které vám mají pomoci se zorientovat ve světě háčkování.

27.12.2013 4 z 5

0.4 – Soumrak civilizace 0.4 – Soumrak civilizace Mike Lancaster

Knihu jsem poprvé četla před rokem. Teď jsem si ji přečetla podruhé a můj názor se trochu změnil - poprvé jsem byla uchvácená tématem a přečetla jsem ji za dva dny. Podruhé už jsem věděla, do čeho jdu a už mě to tak nebavilo a četla jsem ji skoro týden. Děj mě moc zpočátku nechytl, ale ke konci to bylo až nervydrásající a napínavé.

27.12.2013 4 z 5

12 taktů pro Václava Hraběte 12 taktů pro Václava Hraběte Jiří Žák

Velice zajímavý pohled na Václava Hraběte coby člověka, jakým způsobem se dostal k psaní poezie.

25.12.2013 4 z 5

Ohnivý anděl Ohnivý anděl Yrsa Sigurðardóttir

Mám přečteno už několik severských detektivek, takže mám srovnání a můžu říct, že tahle je zatím asi druhá nejlepší, co jsem četla. Je tam tajemno, při kterém mi běhá mráz po zádech a samozřejmě i neúnavné vyšetřování. A navíc je mi Tóra hodně sympatická.

18.12.2013 4 z 5

Půjčovna babiček Půjčovna babiček Maria Marjanska-Czernik

Tahle útlá kniha mi přišla v poledne. A za půl hodiny už nebylo co číst. Kniha má jen padesát stránek, velká písmenka a někdy i obrázky přes celou dvoustranu. Ideální kniha pro malé čtenáře nebo pro rodiče, kteří rádi čtou svým dětem pohádky.

16.12.2013 4 z 5

Seznámení Seznámení Marcela Remeňová

Fantasy román mladé spisovatelky je opravdu velmi zajímavý a poutavý. Občas jsem zůstala s pusou dokořán a říkala jsem si, jak tohle mohla všechno vymyslet třináctiletá slečna? Klobouk dolů. Těším se na další díl.

09.12.2013 4 z 5

Obnažená Obnažená Kathryn Taylor

Narozdíl od prvního dílu zde bylo více děje, o něco méně sexu, ale za sebe můžu říct, že jsem si čtení opravdu užila. Kniha skončila relativně uzavřeně, nicméně těším se na další díly.

05.12.2013 4 z 5

Dlouhé stíny Dlouhé stíny Leila Meacham

Z velké části příběhu jsem z každého slova cítila obrovskou bezradnost, smutek a pocit promarnění. Kdyby někteří z nich odložili svoji hrdost a ublíženou ješitnost, nedusili v sobě tajemství a byli upřímní, příběh by dopadl úplně jinak. Cítila jsem s nimi tak, jako bych jejich životy prožívala já sama. A to je účel každé vynikající knihy - vtáhnout vás do sebe a nepustit.

30.11.2013 5 z 5

Analfabeta Negramotná Analfabeta Negramotná Ján Uličiansky

Moc krásný příběh s téměř vánoční atmosférou. Je zasazený do knihovny, ve které se Bětka Panenková ocitla omylem a setkává se s hrdiny z příběhů, které ji nenásilnou formou přesvědčí, aby se začetla do jejich vyprávění. Vřele doporučuji přečíst, protože se u příběhu budete bavit.

26.11.2013 4 z 5

Odcizená krajina Odcizená krajina Jaroslav Čejka

Průřez československými dějinami od druhé světové války po současnost. Tato sága novodobé české historie je psána nejen s lehkým humorem, ale také tak, aby si pamětníci připomněli tu dobu, ve které žili a řekli si: "vlastně ano, tak to bylo!" Knihu bych ráda doporučila všem. I mladším ročníkům, například dnešním třicátníkům, kteří veškeré důležité události znají jen z vyprávění a tato kniha jim ty doby trochu přiblíží.

22.11.2013 4 z 5

Manon Lescaut Manon Lescaut Vítězslav Nezval

Moc krásný, ale tragický příběh jedné lásky. I přesto, že divadelní hry a poezii moc nečtu (sice nevím proč), tak tahle klasika mě opravdu bavila a každý verš mámivé Manon a chudého rytíře jsem si vychutnávala do poslední řádky.

20.11.2013 5 z 5

Letem světem Letem světem Richard Scarry

Krátké příběhy z celého světa a o různých zaměstnání.

14.11.2013 4 z 5

Maminka Maminka Jaroslav Seifert

Nádherné lyrické básně plné lásky k jedné osobě - k mamince. Ale není to jen maminka, kterou opěvuje - jsou to i dálky a touha po dobrodužství, vzpomínky na dětství, kdy rodina nebyla příliš bohatá, ale bohatství právě spočívalo v rodinné soudržnosti.

13.11.2013 5 z 5

Setba minulosti Setba minulosti Virginia Cleo Andrews

Tenhle díl mě moc zklamal. Vyvrcholení románu jsem si představovala úplně jinak, chvílemi mi připadlo, že autorka vaří z vody a že už neví, co by tam přidala. Scény se neustále opakovaly a Cathy nedělala nic jiného, než všem domlouvala.

13.11.2013 3 z 5

Děti z Bullerbynu Děti z Bullerbynu Astrid Lindgren

Nestárnoucí příběh o dětech z Bullerbynu. Příběh okouzloval už naše rodiče a bude okouzlovat i naše děti.

05.11.2013 4 z 5

Nevěrné ženy pijí sauvignon Nevěrné ženy pijí sauvignon Věra Fojtová

Třetí díl Vinařské krimi pod taktovkou kapitána Kuby nás zavádí do jarního období na konec dubna, kdy je zavražděna mladá žena a on spolu s poručíkem Vrbou a psycholožkou Černou musí vypátrat, kdo ji zabil.

Zatím poslední román paní Fojtové mě opravdu nadchnul - hezky se čte, dialogy jsou vtipné, děj přirozeně plyne, takže za dva večery už nemáte co číst. Vřele doporučuji.

05.11.2013 5 z 5

Cukrová smrt Cukrová smrt Unni Lindell

Velmi zajímavý detektivní román s psychologií postav. Kniha začala být napínavá asi od poloviny knihy, kdy jsem se od příběhu nemohla odtrhnout.

01.11.2013 4 z 5