martina1199 martina1199 komentáře u knih

Alif, neviditelný Alif, neviditelný Gwendolyn Willow Wilson

Koupila jsem si ji v Levných knihách a neprohloupila jsem. Je to hodně zajímavá kniha, která spojuje fantasy prvky s vyprávěním o hackerovi Alifovi, který se živí tím, že skrývá virtuální IT stopu svých klientů před cenzurou vládnoucí ve Městě, kde se vše odehrává. V románu najdeme džiny, ifríty, státní policisty a vládnoucí rodinu emíra. Mysticismus se prolíná s programátorským jazykem a světem na síti, obojí některým lidem viditelné, a jiným ne. Hodně velký důraz klade autorka na islám (sama je konvertitkou) a především jeho mírnou stránku, což mě mrzelo - především vzhledem k tomu, jak se v posledních letech jeho stoupenci agresivně /teroristicky/ projevují po celém světě.
Doporučuji :-)

07.06.2018 4 z 5

Zrádce trůnu Zrádce trůnu Alwyn Hamilton

Líbilo se mi to. Svižné, čtivé, plné akce. V některých momentech je to trochu naivní, především co vše Amání vydrží (i když je demdži). Přijde mi to ale lepší než druhý díl a určitě jsem zvědavá, jak to nakonec dopadne :-)

03.04.2018 4 z 5

Země odpoledního slunce Země odpoledního slunce Barbara Wood

Nebylo to špatné, zase něco trochu jiného, než obvykle čtu. Moc se mi líbily popisy přírody. Příběh samotný už mi přišel slabší, mohl mít větší spád. Ale i tak jsem u knihy strávila pár pěkných chvil :-)

22.02.2018 3 z 5

Šest vran Šest vran Leigh Bardugo

Skvělé! Zajímavý příběh z originálního prostředí plný akce, který vás nenechá vydechnout. Nejsilnějšími prvky jsou rozhodně hlavní hrdinové - jejich charakter, konverzace, vzájemné vztahy. Od autorky jsem četla už Griša - Světlo a stíny, a i když to nebylo špatné, po dalších dílech Griši asi nesáhnu. Zato dalšího dílu Šesti vran se už nyní nemůžu dočkat :-)

14.12.2017 5 z 5

Cestovatelka Cestovatelka Alexandra Bracken

Cestovatelka je plná akce. Hrdinové příběhu se vybarvují, ani na chvilku se nezastaví a procestují toho spoustu. Vydají se úplně ze všeho a nakonec vždy najdou tu správnou cestu. Doslova :-)

14.12.2017 4 z 5

Winter Winter Marissa Meyer

Tak to tedy byla jízda :-) Cinder a její parta pomocníků byli báječní. Zlé královny mi nebylo ani trochu líto a za romantický konec dávám tentokrát body navíc. Takový totiž k pohádce přece patří :-)

Cress Cress Marissa Meyer

Další báječný díl této vysoce návykové série :-)

Scarlet Scarlet Marissa Meyer

Ještě o kousek lepší než Cinder :-) A taky velmi, velmi návykové :-D

Dlouhé ticho Dlouhé ticho Patricia Briggs

Zhltnuto. Další skvělý díl série, navíc se tentokrát odehrává kromě jiného v Praze :-)

30.09.2017 5 z 5

Polibek krve Polibek krve J. R. Ward (p)

Série Bratrstvo černé dýky je taková moje "guilty pleasure". Polibek krve je její spin off a nebylo to špatné :-) Jako vždy mě bavily hlavně hrdinky. Paradise (to jméno je ovšem hrozné) jim všem parádně ukázala. Líbilo se mi, jak si dokázala říct, co chce a jít si za tím. A Marissa ukázala, že není žádná panenka, která potřebuje opečovávat jako poklad. Kluci jim opět statečně sekundovali.
Bylo to zábavné a čtivé, i když detektivní zápletka byla poměrně dost slabá. Na tom by mohla autorka propříště zapracovat :-)

17.03.2017 3 z 5

Vlčice Vlčice Zdeněk Žemlička

Nebylo to špatné, ale s dalšími díly asi počkám :)

Líbilo se mi zasazení do historického rámce i zapojení bájných bytostí, Kroana mi byla sympatická hlavně ve chvílích, kdy se tak urputně nesnažila být ženou a opravdu jí byla :) Moc mi neseděly výrazy jako kurňa, kurva, "nekecej" a při scéně, kdy Alexa rodila jsem se - přiznávám - potměšile usmívala.

28.01.2017 3 z 5

Dívka v pavoučí síti Dívka v pavoučí síti David Lagercrantz

Dívka v pavoučí síti se mi líbila :)

Je to jiné, než Milénium, ale není to na škodu :) Příběh je zajímavý a oblíbené postavy - Lisbeth a Mikael - nezklamaly. Zachovaly si svůj charakter a nazírání na svět a to je moc dobře :)

Někdy se ale děj příliš zpomalil - to když se autor věnoval popisům všech IT skutečností, kódování, šifrování - prostě celému tomu kybernetickému světu, v němž se skrývá i tajemství, které je jádrem zápletky tohoto příběhu.

Lisbeth je jako vždy svá a hvězdná, jen se mi zdálo, že v některých momentech a situacích z ní autor udělal téměř superhrdinku.

Myslím si, že autor dostál se ctí hodně vysoko nasazené laťce původního Milenia S. Larssona a těším se na další příběhy, pokud přijdou :)

28.01.2017 4 z 5

Vidořád Vidořád Samantha Shannon

Vidořád je ještě větší bomba než Kostičas :)

Dostala jsem ho od svých skvělých kolegyň v úterý k narozeninám, dnes jsem ho dočetla a řeknu vám, kdybych nemusela dělat i ty ostatní věci jako starat se o syna, domácnost a chodit do práce, měla bych ho přečtený už v úterý.

Příběh je strhující, skoro jsem u něj nedýchala a nutně potřebovala vědět, jak to vše bude pokračovat. Konec byl úžasný a když už jsem si myslela, že nic dalšího nebude, přišla definitivní pointa a pro mě opravdu nečekaná...

Nemůžu se dočkat dalšího dílu.

Vězněná Vězněná Pavel Renčín

Díky této knize vím, že už nikdy nevstoupím do žádného hlubokého lesa, aniž bych cítila mrazení v zádech. Už nikdy ji nebudu znovu číst - protože na ni nikdy nezapomenu.

Výborně napsaný příběh o tom, že je hloupé a naivní bát se stínů a příšer, jelikož jediné opravdové zlo se skrývá vždy jen v lidech. Vyprávění bylo tak hrůzostrašné a děsivé, že jsem velmi často musela během čtení dělat pauzy, abych to rozdýchala. A ta myšlenka, že je inspirováno skutečností, že se něco podobného opravdu stalo...

Tolik utrpení a bolesti! Pořád jsem si říkala už ne, to stačí, ať raději vše skončí, bude to tak lepší...Pokaždé, když se v knize a osudu Marušky objevil nějaký světlejší bod, jsem skoro nedýchala a doufala, že třeba už konečně přijde to kýžené vysvobození...

Obdivuji ji za její nezdolnost a vůli k žití, za to jak čelila zlu. Já sama bych to jako ona jistě nezvládla.

Nekonečné moře Nekonečné moře Rick Yancey

Skvělé pokračování prvního dílu :)

Hlavní postavy známe z Páté vlny, ale teprve v tomto díle je poznáváme hlouběji. Jejich minulost, motivaci, sílu. Nekonečné moře ukáže, že všechno může být úplně jinak, než se v Páté vlně zdálo. Že je svět v tomto příběhu plný monster - to už víme - ale kým tato monstra skutečně jsou - opravdu - to zjistíme až v Nekonečném moři. A je to zjištění děsivé, jelikož působí - alespoň na mě - velmi reálně. Možná ne dnes, ani za deset let, ale za 30 - 40 kdo ví? Třeba budeme právě tam, kde je Cassie, Sam, Evan, Eso, Ben a ostatní hrdinové této série. A pokud ano, tak doufám, že i pro nás tu bude alespoň kousek naděje.

Jiskra v popelu Jiskra v popelu Sabaa Tahir

Tato kniha se mi velmi líbila :) Nějakou chvilku jsem váhala, zda si ji koupit a přečíst, ale naštěstí jsem to udělala, protože tohle je příběh, který mě opravdu uchvátil :)

Ráda bych napsala, že vyprávění je úžasné a postavy jsou vynikající - barvité a zajímavé, protože přesně tak to je, ale trochu váhám vzhledem k prostředí a podmínkám, ve kterých žijí. Válečníci, kteří vládnou ostatním, mi přijdou svým zřízením a především způsobem výuky Masek velmi podobní režimu ve starověké Spartě. Příběh je dosti brutální a zkoušky, kterými musí hlavní hrdina Elias projít, naprosto šílené. Ani Laia, hlavní hrdinka, to nemá vůbec jednoduché a ačkoliv sama sebe považuje za zbabělce, je mnohem odvážnější, než se jí na první pohled zdá.

Příběh je dobře vystavěný, propletený a postavy rozhodně zaujmou. Budete toužit, zuřit, milovat i nenávidět, ale hlavně se po přečtení Jiskry budete modlit, aby JSTE MĚLI V RUKOU CO NEJDŘÍVE DALŠÍ DÍL !

Poslední hvězda Poslední hvězda Rick Yancey

5 HVĚZD JE PŘÍLIŠ MÁLO. Tato série patří zatím k nejlepším ve svém žánru, jakou jsem doposud četla. Svým poselstvím jistě osloví každého čtenáře. Odhaluje všechny slabosti i silné stránky lidstva a nebere si přitom žádné servítky. Brutální, krutá, děsivá odhalenými pravdami o lidství a o všem, co znamená.
Jak byste přežili ve světě, kde už přestalo záležet na tom, kdo je kdo, protože byste nemohli věřit nikomu a ničemu, a každý přeživší by mohl být nepřítel? Zachovali byste si naději ve světě, který je na pokraji zániku? Zaplatili byste cenu, jakoukoli, jen za pokus zachránit, co zbylo?

Pán věže Pán věže Anthony Ryan

Ani druhý díl knižní série Stín krkavce nezklamal :-)
Skvěle vystavěné pokračování, které člověk jen těžko pouští z ruky. Po dramatickém konci jsem okamžitě sáhla po třetím díle - Královna ohně, protože víte co? Já prostě musím vědět, jak to dopadne s Vélinem, jeho blízkými a jeho písní. Zjeví se konečně onen tajemný Spojenec? A pokud ano, zvítězí nebo bude poražen?

Královna ohně Královna ohně Anthony Ryan

Královna ohně je důstojným zakončením celé série, která je prostě úplná pecka:-)

Jen Vélin by si zasloužil alespoň trošku štěstí po tom všem, ale život ve světě, který autor stvořil, není ani milosrdný, ani spravedlivý. Ale rozhodně je nezapomenutelný, stejně jako celý příběh.

Vyhlídka na věčnost Vyhlídka na věčnost Jiří Kulhánek

Další skvělý příběh z pera tohoto autora :-) Bavila jsem se skvěle od prvního písmene po závěrečnou tečku. A u scén s Převozníkem a Devlinem jsem se opravdu smála jako divá :-)