martin8550 martin8550 komentáře u knih

Černé znamení Černé znamení Sebastien de Castell

(SPOILER) Druhá Kellenova pusa, první Reichisova koupel, a další dívka Kellenova života, navíc ta čarodějnice z bažin... Ten neřád má ale kliku, obklopen krásnými a důvtipnými ženami s věrným zvířetem za krkem, si poradí s kdejakým lumpem. A tak není překvapení ,že tomuto způsobu života dává přednost před nudným životem studentíka univerzity, byť prestižní. Druhý díl nás přinese do jiného prostředí, ale je stejně čtivý jako díl první. Opakovaný souboj s krokodýlem je předvídatelné , ale chtěné vyvrcholení knihy, stejně jako Reichisovy hlášky předvídáme a zároveň se na ně těšíme.

16.12.2020 5 z 5

Divotvůrce Divotvůrce Sebastien de Castell

Výborný rozjezd fantasy série, zajímavá zápletka, ale ne zbytečně komplikovaná, dobře promyšlené dějové zvraty a akční souboje. Úplně NEJ je scéna s přivoláním kočkoveverčáka i když má svůj vzor s vyháněním ďábla v Narreturm Sapkowského.

14.12.2020 5 z 5

Umrlčí cesta Umrlčí cesta Peter May

Psát čtivě Peter May umí, ve srovnání s herbridskou trilogií je toto dílo podstatně slabší, jakoby napsané ve spěchu. Není to vůbec tak dobré jako třeba Skála, děj je dost přitažený za vlasy. Za přečtení a vrácení do knihovny to stojí za investici do vlastní knihovny ale ne.

14.12.2020 3 z 5

Marlow Marlow Volker Kutscher

Nejslabší díl celé série, nezáživné líčení nacistických rituálům vtažení historických postav do děje, z mrtvých vstání a návrat padoucha z Bílé ruky, nedomyšlenost zápletky....

15.11.2020 2 z 5

První padlí První padlí Volker Kutscher

Určitě jeden z vrcholů série. Nacisté získávají rozhodující převahu, zbytek Německa zírá v němém zděšení. A do toho vraždy a honba za pokladem.

Goldstein Goldstein Volker Kutscher

Bohužel slabá zápletka. Padouchem je opět kolega.. trochu jednotvárné. Bohužel Peter May to má ve svých čínských detektivkách podobně. Rychlé vydávání dalších dílů série snižuje kvalitu zápletek. A tak nejvíc opět baví osobitý komisař, který neustále překračuje pravidla lovu a celá partička na Hradě v čele s požíračem zákusků Budhou.

09.11.2020 3 z 5

Mokrá ryba Mokrá ryba Volker Kutscher

Výborný rozjezd série. Škoda jen, že v této sérii jsou skoro v každé knize, šablonovitě padouši kolegové z kriminální policie. Nicméně komisař Rath a celé oddělení z Hradu náramně baví

Spis Vaterland Spis Vaterland Volker Kutscher

Nejlepší kniha série s komisařem Rathem. Detektivní zápletka, dobrodružství, část děje v kouzelné krajině Mazurských jezer. A zábavný komisař, který sice jedná v rozporu s pravidly, ale drží se svého morálního kodexu. Dech beroucí dialogy, zábavné popisy prostředí, akční situace.

Čtvrtá oběť Čtvrtá oběť Peter May

Kniha trochu za očekáváním, vyšroubovaná vztahová linie a předvídatelný padouch. Zatím nejslabší kniha od Maye, oproti Skále tak 25 %.

14.05.2020

Řeka života a smrti Řeka života a smrti Cchaj Ťün

Výborná kniha, detektivka-thriller-filosofický román... jak si kdo vybere. Není to úplně jednoduché čtení, ale vždy jsem se těšil na další pokračování.

02.05.2020 5 z 5