martin3554 martin3554 komentáře u knih

Dilema Dilema B. A. Paris (p)

Čtvrtý román B.A.Paris tentokráte na téma říci? neříci?kdy?jak?kniha pohledem 24 hodin manželky Livie a manžela Adama, během přípravy, průběhu a konce narozeninové oslavy ke 40 letům Livie. Oba mají své tajemství o dceři Marnie a hledají cestu, jak to tomu druhému sdělit.

08.06.2021 4 z 5

18. rukojmí 18. rukojmí James Patterson

Tentokrát Lindsay Boxerová řeší vraždy a únosy ve spojitosti s válečným zločincem Petrovićem. SFP spolupracuje s FBI na jeho dopadení.

01.02.2021 4 z 5

Jáma Jáma C. J. Tudor

Kříďák autorčina prvotina, je thriller se vším všudy, zatímco Jáma je spíše napínavé drama, místy obohacená napětím a okultismem. Hlavní hrdina učitel se vrací do městečka svého dětství, aby se ukryl před svým věřitelem Špekounem, kterému dluží za směnky z karet. Není náhodou, že si vybral toto místo, rád by konečně uzavřel svou minulost, která souvisí s Jámou ukrývajici tajemství hluboko pohřbené..

25.11.2020 4 z 5

Fáma Fáma Lesley Kara

Napínavá kniha z pohledu hlavní hrdinky Joanny a bývalé dětské vražedkyně Sally McGowen nyní už ve starším věku. Aneb jak jedná nevinná fáma vypuštěná nevědomky z úst hlavní hrdinky, spustí řetězec událostí, které povedou až k tragickému konci.

25.11.2020 4 z 5

Poslední paní Parrishová Poslední paní Parrishová Liv Constantine

Není všechno zlato, co se třpytí, tato kniha rčení naprosto přesně vystihuje. Amber krásná, mladá a chytrá kariéristka, pocházející z chudých poměrů, touží dostat mezi místní smetánku rodiny Parrishových. Naoko se spřátelí s Daphne, využije její naivity a dostane se do firmy jejího manžela. Po čase jej svede a dosáhne rozvodů a stane se novou paní Parrishovou. Až příliš pozdě zjistí, kdo je její manžel ve skutečnosti zač a že byla jen loutkou a nástrojem v Daphiných rukou.

19.10.2020 5 z 5

Vražda s vůní mandlí Vražda s vůní mandlí Camilla Läckberg

Taková detektivka rychlovka, sotva sto stránek, určena pro milovníky knih Agathy Christie, spousta podezřelých na dvě vraždy, nakonec vše jinak, než se původně zdálo. Jedna bohatá rodinka, ovšem totálně neschopná, co se financí týče.

19.10.2020 4 z 5

Stříbrná cesta Stříbrná cesta Stina Jackson

Velmi napínavá kniha, mám rád, tyhle švédské krimi. Překvapivý závěr.

18.10.2020 4 z 5

X způsobů smrti X způsobů smrti Stefan Ahnhem

Teda na co autor ještě nepřijde? Zabiják opravdu brilantní, i když hodně velký magor, rafinovaně za pomoci kostky si vybírá oběti i způsoby smrti.

18.09.2020 5 z 5

Není úniku Není úniku Cara Hunter

Hodně nečekaný závěr i pachatel.

18.09.2020 4 z 5

Žena mého života Žena mého života Tim Weaver

Zatím předposlední Raker, autor se vrací částečně do minulosti hlavní postavy. Asi trochu slabší než předchozí díly.

18.09.2020 4 z 5

Druhý dech Druhý dech Sofie Sarenbrant

Po přečtení knihy asi 100% běhat maraton nikdy nepůjdu. Podobně jako i u prvního dílu, hodně nečekaný vrah.

26.08.2020 4 z 5

Motýlí dům Motýlí dům Kerstin Signe Danielsson

Mezinárodní mordparta poprvé v akci. Němkošvédská Stina Forssová se vrací z Berlína do švédského Vaxjö, kde vyšetřuje svůj první velký případ, záhadné úmrtí seniora. Vedle Švédů je v partě i Chilan Hugo Delgado.

18.06.2020 4 z 5

Dívky z trajektu Dívky z trajektu Lone Theils

Další napínavá série, tentokráte v hlavní roli novinářka Nora Sandová. V první části pátrá po dvojčatech, která se ztratila před lety z trajektu. Velmi dramatický je zejména závěr knihy.

12.06.2020 4 z 5

Dětí se nevzdám Dětí se nevzdám Soheir Khashoggi

Jedná z prvních přečtených knih s touto tématikou. I v Americe jsou bohužel stejně hloupé ženy jako v Evropě. Okouzleny Muslimy, nepočítají s následky.

21.01.2020 4 z 5

Arabská žena Arabská žena Tanya Valko

Další z Evropanek, které prostě nedokážou odolat Muslimovi, přestože to nakonec vždycky špatně dopadne.

21.01.2020 4 z 5

Imámova dcera Imámova dcera Hannah Shah

Surové, brutální přesto velice působivé. Kdo rád čte podobný typ knihy, vřele doporučuji. Kniha není vhodná pro slabé povahy..

21.01.2020 5 z 5

Chladný den pro vraždu Chladný den pro vraždu Dana Stabenow

Rychle přečteno. Dobrá krimi z Aljašky.

10.11.2019 4 z 5

Osmnáct pod nulou Osmnáct pod nulou Stefan Ahnhem

Další skvělý případ Fabiana Raska.

04.11.2019 4 z 5

Hodina pravdy Hodina pravdy James Patterson

Tenhle Cross my přišel jeden z nejslabších. Spíše než detektivka soudní řízení.

04.11.2019 3 z 5

Příliš dlouhá swingers party Příliš dlouhá swingers party František Kotleta (p)

Pěkně namíchaný koktejl násilí, sexu, sci-fi. Kniha na dlouhé zimní večery.

04.11.2019 4 z 5