Dětí se nevzdám

Dětí se nevzdám https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/11808/deti-se-nevzdam-11808.jpg 4 79 16

Román pro ženy je dramatickým příběhem americké matky, manželky jordánského muslima, která se pevně rozhodla získat nazpět své unesené děti. Děj se odehrává v New Yorku po teroristickém útoku v září 2001, kdy se pronikavě změnil vztah americké veřejnosti k islámským přistěhovalcům. Manželství hrdinky, pocházející ze smíšeného irsko-libanonského manželství, a jejího muže z bohaté jordánské rodiny, je vyrovnané a zdánlivě bez problémů, manželé se po konfliktu se starším synem upínají na své dvě další malé děti. Jednoho dne ale bez nejmenšího varování odveze manžel dvojčata natrvalo do Jordánska k prarodičům, aby je tak uchránil před vlivy amerického způsobu života. Šokovaná žena začne okamžitě jednat, zjistí ale, jak těžké je zákonným způsobem dostat děti zpět do své péče. Přežívá jen díky podpoře dvou kamarádek, které sice samy zápasí s různými osobními problémy, ale jsou vždy ochotné jí jakkoliv pomoci. Odjíždí do Jordánska a po setkání s dětmi plánuje únos, nakonec se jí ale podaří s manželem dohodnout, že dvojčata rozdělí a s otcem zůstane syn. Ani to však není řešení a nakonec manželé dospějí k závěru, že v zájmu dětí budou dvojčata nadále žít s matkou v New Yorku a oba rodiče se jim i po rozvodu pokusí vštípit pocit jistoty a bezpečí.... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Alpress

Mosaic , 2003

Zlatinka.Emilly
Zlatinka.Emilly
02.07.2023 4 z 5

(SPOILER) Už jsem četla více knih na toto téma, ale ještě ne žádnou, kde by otec - únosce, své děti dobrovolně vrátil matce.

Hall3006
Hall3006
13.02.2021 4 z 5

Napínavý román na základě skutečností které se občas stávají. Američanka si vzala muslima a po letech unese do své do noviny jejich děti. Začíná boj o jejich navrácení.

martin3554
martin3554
21.01.2020 4 z 5

Jedná z prvních přečtených knih s touto tématikou. I v Americe jsou bohužel stejně hloupé ženy jako v Evropě. Okouzleny Muslimy, nepočítají s následky.

Petra88
Petra88
21.07.2017 2 z 5

Téma bylo zajmavé, ale zpracované celkem nudně. Osudy kamarádek mohly být klidně v jiné knize. A ten happy end to byl teda end.

EvikU.
EvikU.
09.04.2017 4 z 5

Na tuhle tématiku jsem četla už hodně knih. Ale vždycky mě dostanou.

Renatecka
Renatecka
03.03.2016 2 z 5

Och. Tak tahle knížka těžce zavání otřepaným románem pro ženy, který opravdu nemusím. Měla jsem pocit, že autorka snad ani nemá o tématu únosu dětí do islámských zemí páru a napsala tuto knihu hlavně proto, že to je vděčné a populární téma, na které bylo napsáno už opravdu hodně knih (a zjevně i lepších než je tato). Román je spíš postavený na vztazích (a to bohužel dokazuje i fakt, že se v knize útržkovitě objevují pasáže s popisem soukromého milostného života Dininých kamarádek - to mi v ději přišlo trochu nasílu natlačené :( Konec vyloženě jak z pohádky. Už tam chybělo opravdu jen "... a žili spolu šťastně až do smrti" Jediné plus je snad to, že se kniha dobře četla - taková oddychovka.

MartulkaS
MartulkaS
05.01.2016 3 z 5

Kniha se dobře čte, ale znám lepší knihy s touto tématikou. Nelíbily se mi zbytečně detailní popisy života kamarádek, ale zase je to jedna z mála knih tohoto tématu s dobrým koncem.

Jablotro
Jablotro
04.02.2015 5 z 5

Velice čtivá kniha s nezvyklým koncem. I když musím přiznat, že mi docela bylo líto Karima. Věřil, že to myslí dobře, bohužel to vzal za špatný konec a nakonec přišel o všechno.

Milena1962
Milena1962
01.02.2015

Znova důkaz o šílených poměrech v islámských poměrech. měli by si to přečíst všichni, kteří s takovým mužem hodlají založit rodinu, co je čeká....

mejca88
mejca88
20.08.2014 4 z 5

Kniha je hezká. Jen se mi nelíbí, aby příběh natáhli, až moc detailně se popisuje život kamarádek. Pokusy o únosy jsou super ale ten konec. Příliš nevěryhodný. Takhle to končí 1% ze 100%. Ale jinak fajn.

danka13
danka13
07.05.2014 5 z 5

Kniha se čte dobře, jen si myslím, že ve skutečnosti stejné nebo podobné příběhy až tak dobře nekončí.

Evina575
Evina575
25.02.2014 5 z 5

Moc pěkná kniha

Tereza39
Tereza39
26.07.2013 5 z 5

Hodně se mi kniha líbila, mám ráda tyto knihy s podobnou problematikou, navíc se do knihy dá docela lehce dostat a na moment uletět někam do Jordánska, to mě prostě baví.. !! :-)

rtesarova88
rtesarova88
11.05.2013 5 z 5

Knoihu doporučuji. kdyby měla více stránek, tak bych se vůbec nezlobila. Četla se velice dobře.

Dendisek
Dendisek
19.02.2013 4 z 5

Opravdu dobře se mi tato knížka četla a je opravdu jedna z mála knih s touto tematikou, která má dobrý konec. Určitě stojí za přečtení...

-Lenicka-
-Lenicka-
16.05.2011 5 z 5

Mám ráda tuto tématiku! Kniha se mi moc líbila, můžu všem doporučit! Jen ten konec mi přišel takový .. jak to napsat .. nepravděpodobný .. ale určitě stojí za přečtení :-)

muslimské ženy

Soheir Khashoggi
egyptská, 1947
2006  89%Amira z harému
2005  77%Dětí se nevzdám
2006  84%Noční let / Dětí se nevzdám / Milionáři / Letní přístav
2007  71%Karima

Kniha Dětí se nevzdám je v