Martiiiik Martiiiik komentáře u knih

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Knihu jsem nejdřív chtěla asi po sto stranách odložit, nějak mi neseděla.. Ale nevzdávám se a pak mě to úplně vtáhlo.. Takže určitě doporučuji :-)

28.12.2016 5 z 5

Ocelový polibek Ocelový polibek Jeffery Deaver

Žádné překvapení, žádné zklamání, prostě výborné jako vždy :-)

17.12.2016 5 z 5

Tíha nenávisti Tíha nenávisti John Hart

Výborná kniha. Vřele doporučuji všem. Děj je krásně komplikovaný a výborně propracovaný. Skvěle vystihuje, že nikdo nemůže věřit nikomu :-)

01.12.2016 5 z 5

Oči modrého psa Oči modrého psa Gabriel García Márquez

Krásné, až absurdní a těžké..

28.11.2016 3 z 5

Není cesty zpět Není cesty zpět Tim Weaver

Skvělá kniha, čtivá, dramatická.. Mohu doporučit všem.. :-) jen bylo trochu na škodu, že tato kniha dějově předchází knize Bez slitování a proto některé věci nejsou tak napínavé, z další knihy už člověk ví, jak některé věci dopadnou :-) takže těm, kdo nečetl ani jednu, doporučuji obrátit pořadí četby :-)

15.11.2016 5 z 5

Podstata zla Podstata zla Luca D'Andrea

Kniha byla skvělá. Nedalo se od ní odtrhnout. Děj měl spád a ani slůvko nebylo navíc. Přirovnání ke Stiegu Larssonovi co se týče talentu k psaní podle mě nebylo vůbec nepřiměřené.. Doporučuji každému, ale varuji, chce to vyhradit si hodně času na četbu v dalších dnech :-)

30.10.2016 5 z 5

Playground Playground Lars Kepler

Knihy od dvojice pod pseudonymem Lars Kepler mám ráda, Stalker byl skvělý. Tuto knihu jsem dvakrát odložila, protože mi nějak nesedělo téma, styl.. Ale nikdy se nevzdávám :-) od druhé půlky knihy jsem to doslova přehltla. doporučuji milovníkům mysteriózních thrillerů, ale téma posmrtného života je těžké.. :-)

09.10.2016 2 z 5

Bestie uvnitř Bestie uvnitř Liselotte Hammer

Kniha se mi vcelku líbila, zdá se, že se Dánové kvalitou přibližují Severským autorům a jistě sáhnu i po dalších knihách autorské dvojice. Doporučuji :-)

01.10.2016 4 z 5

Při čtení knihy jsem občas nevěděla, jestli se smát nebo brečet... Celý příběh mi přišel absurdní a myslím, že Harry Potter měl zůstat dokončený tak, jak byl.. Ale jinak smekám nad obrovskou fantazií.. A kdyby to byl jednou scénář pro film, vůbec bych se nezlobila :-)

27.09.2016 2 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Trochu nerozumím tomu, že je z této knihy tolik lidí tak moc nadšených.. Uznávám, že zahrnuje mnoho dnes často diskutovaných problémů typu alkoholismus, drogy, týrání atd. Ale většinu času jsem byla v rozpacích, ze nevím, co si myslet a tak někde od půlky jsem už hodně spěchala, abych se ujistila, že jsem dobře odhadla konec.. Na víc než tři hvězdy to podle mě nebylo..

24.09.2016 3 z 5

Polednice Polednice Jiří Březina

Knihu jsem přečetla za den :-) měla spád, téma bylo zajímavé.. Tušila jsem od začátku směr děje.. Taková lehká letní detektivka :-) doporučuji :-)

11.09.2016 4 z 5

Bez slitování Bez slitování Tim Weaver

Po přečtení komentářů lidí, kteří knihu četli, jsem byla na rozpacích, protože jsem zaregistrovala v podstatě dva extrémy, některým kniha připadala úžasná, dalším naopak nudná a rozvleklá. Přidávám se na stranu těch chválících, jelikož kniha byla skvělá a nemohla jsem ji počas čtení vůbec odložit, i když bylo i čtyři hodiny ráno :-D. Určitě vřele doporučuji :-)

03.09.2016 5 z 5

Münsterův případ Münsterův případ Håkan Nesser

Kniha se mi moc líbila, jako je ostatně u tohoto autora obvyklé. Jen tam bylo na můj vkus moc málo komisaře Van Veeterena :-)

17.08.2016 5 z 5

Annejet a kluci Annejet a kluci Miep Diekmann

Trošku jsem byla zmatená, protože mám doma knihu, která se jmenuje Annejet zasahuje, což je podle názvu tato kniha. Byla moje oblíbená v dětských letech :-) Doporučuji přečíst :-)

15.08.2016

Připravena zemřít Připravena zemřít Lisa Jackson

Kniha se mi vcelku líbila. Začátek byl výborný, člověk byl napjatý, co se bude dít a pak byla 200 stránek pauza, kdy jsem si pořád říkala, že už by se mohlo začít něco dít.. Z toho jsem byla rozpačitá.. Konec se povedl. Doporučuji :-)

09.08.2016 4 z 5

Jatka Jatka Lee Child

Na to, že autor údajně začal psát v podstatě z nudy, je knížka úžasně čtivá. Některé detaily jsou moc neuvěřitelné. Ale úplně mě knížka vtáhla do děje, že jsem nemohla přestat číst. Vřele doporučuji

27.07.2016 5 z 5

Osvobozená Osvobozená Sylvia Day

Kniha se mi vcelku líbila. Jen u některých skutečností jsem si říkala: proč? Smrt Eviny matky mi přišla zbytečná.. A popis reakcí Evy po ní bylo netypické pro Evinu osobnost. Trochu mi to zkazilo závěr.

28.06.2016 4 z 5

Dívka, která si říkala Tuesday Dívka, která si říkala Tuesday Stephen Williams

Kniha byla pro mě vcelku zklamáním. Když jsem četla, že je srovnávána s Lisbeth od Stiega Larssona, těšila jsem se. Kdyby se člověk od toho odprostil, asi by nebyl tak kritický. Faktem je, že jsem se občas ztrácela. V podstatě mám ráda styl, když autor jen naznačí něco a čtenář se to dozvídá později a postupně, na konci vše zapadne do sebe. Ale v této knize jsem si občas říkala: cože? Nicméně pokud autor přijde s další Tuesday, jistě neodolám.

06.06.2016 4 z 5

Hrob mé sestry Hrob mé sestry Robert Dugoni

Kniha se mi velmi líbila. Postupné propracovávání se k záhadám minulosti mělo velký náboj, člověk se prostě nemohl odtrhnout. Mohu jen doporučit a těším se na autorovu další knihu

16.05.2016 5 z 5

Jsem s tebou Jsem s tebou Štěpánka Tresslová

V pubertě jsem tuto knihu milovala, četla jsem ji několikrát, nedala se sehnat, tak jsem si ji okopírovala.. Dá se říci, že utrpení je celkově fascinující... Snažíme se mu vyhnout, ale přesto, když trpí druhý, díváme se přímo... Často... Autorka dokázala vše popsat dokonale... Mrazilo mě... A přesto jsem se stále vracela a musela číst znovu...

23.04.2016 5 z 5