Marselle Marselle komentáře u knih

Slib Slib Robert Crais

Jde o příjemnou detektivku ve které se prolíná více případů i když se později přijde na to, že ve skutečnosti je vše úplně jinak.
Já si velice oblíbila Maggie a její oddanost ke svému pánovi. Kniha se mi četla dobře, a neměla jsem ani problém se střídáním postav kterých tu bylo opravdu hodně. Pokud jste stejně jako já nečetli žádný z předešlých dílů, vůbec to nevadí. Při čtení Slibu tento nedostatek vůbec nepocítíte, a celý příběh si užijete.

04.10.2016 4 z 5

Kouzelný náramek Kouzelný náramek Viola Shipman

Neskutečně krásná kniha plná emocí. Tato kniha vás donutí přemýšlet nad svým životem a nad vším co je v něm opravdu důležité. Příběhy jsem přímo hltala a několikrát mi ukápla i slza.
Takovýto silný zážitek z knihy jsem dlouho neměla.
Navíc je krásný obsah knihy doplněn i krásnou obálkou. Co víc si přát. Já tleskám :-)

29.09.2016 5 z 5

Svůdkyně s modrým nebem nad hlavou Svůdkyně s modrým nebem nad hlavou Petra Nachtmanová

Tato kniha je plná zážitků Simony a její kamarádky Jeleny.
Obě dvě touží být milovány, ale každá to na muže zkouší jiným způsobem.
Jde o příjemnou, oddechovou četbu, při které se i zasmějete. Při čtení knihy jsem měla jen jeden malý problém, a to ten, že jsem si nedokázala žádnou z postav oblíbit a vyloženě ji v jejím konání fandit, ale to je jen můj názor, ostatní čtenáři to takto vidět nemusí.

23.09.2016 3 z 5

Dost bylo kokotů! Dost bylo kokotů! Xavier Crement

Nejsem sice zastáncem takovýchto názvů, které autor ve své knize velice hojně používá, ale dá se říci, že vše co napsal je tvrdá realita dnešní doby. Takto se prostě chová naše moderní společnost, a kdo ví jestli zůstane jen u tohoto.
Název této knihy by mě od koupi odradil, ale s jejím obsahem musím souhlasit.

20.09.2016 3 z 5

Hodinová manželka Eva Hodinová manželka Eva Petra Nachtmanová

Jsem moc ráda, že mi tuto knihu Petra Nachtmanová nabídla k recenzi.
Moc jsem se při jejím čtení bavila, a těším se až se pustím do její další knihy.
Pokud si chcete přečíst humorné příhody Evy z jejího života, tak toto je správná volba.
Momentálně se mi hodila právě takováto kniha, která nevyžaduje přemýšlení, ale naopak se při jejím čtení uvolníte a odreagujete.

14.09.2016 4 z 5

Dohoda s láskou Dohoda s láskou R. L. Mathewson

Krásná romantická kniha ve které vás čekají jak erotické okamžiky, tak i bláznivé chvíle Zoe a Trevora. Čtení vás bude bavit, neboť je vše napsáno příjemně a čtivě a dozvíte se jaké trampoty a životní okamžiky zažije jedna úplně obyčejná mladá žena.
Tuto knihu velice ráda doporučím. Líbila se mi!

13.09.2016 5 z 5

Matné zlato Matné zlato Virginia Cleo Andrews

I když jsem od posledního dílu série očekávala úplně jiný příběh, tak nejsem vůbec zklamaná.
Tato autorka mi jen potvrdila, že umí psát krásné příběhy, které své čtenáře vtáhnou do děje a nepustí je dokud nepřečtou poslední stránku.
Tato pentalogie rozhodně zůstane v mé knihovně a brzy si příběh Ruby Landryové přečtu ráda znovu.

13.09.2016 5 z 5

Esenciální oleje od A do Z Esenciální oleje od A do Z Jennie Harding

Tato kniha se mi velice líbí. Vzhledem k tomu že mám bylinky a jejich různorodé využití ráda tak tato kniha je pro mě opravdu užitečným rádcem a pomocníkem. Našla jsem si zde spoustu bylinek a koření které chci vyzkoušet a využít jejich sílu pomáhat a léčit.
Takže už nebudu pít jen čaje, ale udělám si různé vonné oleje do koupele, nebo na promazání a uvolnění kůže.
Pokud jste milovníky bylinek jako já, tak tato kniha vám určitě nesmí chybět ve vaší knihovničce.

02.09.2016 5 z 5

Šampaňské a heřmánkový čaj Šampaňské a heřmánkový čaj Franziska Stalmann

Tato kniha se řadí mezi příjemné odpočinkové romány.
Čte se velice dobře, a dá se říci, že takovouto stejnou situaci jako Inéz zažívá spousta žen.
Velice snadno se dokážete vžít do příběhu, jen pozor aby jste se nepředávkovali šampaňským, nebo heřmánkovým čajem :-)
Knihu si klidně přibalte na dovolenou, určitě s ní nic nezkazíte.

27.08.2016 3 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Marika Šoposká

Tuto knihu jsem přečetla velice rychle.
Je napsaná příjemným stylem a humornou formu doplňují i veselé obrázky.
V běžných denních starostech Mariky a Bereniky se najde spousta z nás, a přiznejme si že i my řešíme vše s kamarádkami a přáteli přes sociální sítě.
Tuto knihu doporučuji jako příjemné odreagování třeba na dovolenou, nebo jen tak ke kafíčku.

15.08.2016 3 z 5

Baronka Blixenová Baronka Blixenová Dominique De Saint Pern

Musím říci, že zprvu jsem s touto knihou trochu bojovala. V úvodu se v ní objevuje velká spousta jmen a tak mi chvíli trvalo než jsem se zorientovala. Pak už se mi kniha četla lépe, a líbilo se mi, že je v knize i zmíňka o Beryl, o které jsem četla v krásném románu s názvem Létala jsem za sluncem.
Pro Karen Blixenovou neexistovalo nic co by ji zastavilo, tudíž ani závažná nemoc ji nebránila prožít svůj život přesně tak jak ona si přála.
Tuto podivuhodnou ženu a její život si můžete také přiblížit díky filmu Vzpomínky na Afriku.

13.08.2016 4 z 5

Lež Lež C. L. Taylor

Tato kniha se čte dobře, líbila se mi. Oceňuji i jiné prostředí ve kterém se část děje odehrává.
Na psychothriller bych ale čekala trochu více napětí, které by ději hodně pomohlo. Chvílemi mi kniha přišla nezáživná. Rozhodně bych takovouto dovolenou zažít nechtěla. Při čtení knihy mi stále vrtalo hlavou, kdo se snaží vše prozradit a vynést pravdu z této hrůzné dovolené na světlo.
Celkový dojem z knihy je dobrý, ale opravdu bych čekala trochu více.

02.08.2016 3 z 5

V srdci je spousta místa V srdci je spousta místa Franziska Stalmann

Krásná, čtivá kniha s příběhem který se v běžném životě stává.
Alla to nemá lehké a dost často přemýšlí nad tím zda se rozhodla správně nebo ne. To vše se ukáže až s postupem času. Jedno ale ví jistě, že pro ty které miluje má ve svém srdci vždy spoustu místa.
Pokud si chcete přečíst krásnou oddechovou knihu, tak toto je správná volba. Určitě si budu chtít přečíst i další knihu této autorky, protože klidného čtení není nikdy dost.

24.07.2016 4 z 5

Koho miluješ Koho miluješ Jennifer Weiner

Kniha se čte dobře, i téma je pěkné. Jedná se o milostný román, ale není to žádná klasická slaďárna, prostě příjemný příběh ze života a osudech dvou lidí od dětství až po dospělost.
Líbí se mi i to, že Rachel a Andy jsou tolik rozdílní a přesto si dokáží být tolik blízcí. Jejich občasná setkání se jim vždy hluboce vryjí do jejich dosavadních životů. Knihu doporučuji jako příjemné čtení třeba na dovolenou, i když tato kniha potěší v každou dobu.

19.07.2016 4 z 5

Společnice Společnice Lesley Pearse

Tato kniha je opravdu krásná. I když má přes pět set stran děj vás natolik pohltí, že si budete říkat, proč už je konec. Belle je opravdu silné děvče, protože vše co ji potkalo by málo kdo ustál, a ona krutý osud dokázala nejen přijmout, ale i se mu postavit. Děj této knihy je sice z dřívější doby, ale to co dívky musí vytrpět a jak se s nimi zachází se určitě za ta léta nezměnilo a možná dnes se s nimi zachází ještě hůře.
Už teď se velice těším až vyjde druhý díl.

04.07.2016 5 z 5

Kavkazan Kavkazan Walter Slovo

Kavkazan je kniha, která se čte dobře. Nejprve jsem si myslela, že se Mirza vrací domů jen tak, protože se mu stýská po rodné vesnici a lidech kteří tam žijí, ale jak jsem četla dál zjistila jsem, že je to úplně jiný důvod který ho tam přivádí. Mirza si nic nepamatuje, ale jsou tu oběti, které zapomenout nedokážou.

29.06.2016 3 z 5

Když padne noc Když padne noc Jenny Milchman

Je pravda, že jsem tuto knihu četla trochu déle než jsem měla v plánu, ale nebylo to dáno knihou, ale tím, že jsem neměla skoro žádný čas na cokoliv.
Kniha byla krásná a dobře se mi četla. Vždy když jsem ji vzala do ruky a začetla se, tak jsem čekala co se zase stane. Je to příjemně napínavý thriller plný překvapení. Nejprve jsem si říkala co můžou mít hrdinové děje společného, a rozuzlení mě příjemně překvapilo. Knihu určitě ocení milovníci napětí, kteří nemusí příliš brutální a podrobné popisy vražd.

24.06.2016 4 z 5

Alternativní léčebné metody od A do Z Alternativní léčebné metody od A do Z Claire Gillman

Tato kniha je opravdu dobrým rádcem a pomocníkem pro každého z nás. Každého trápí, nebo nějak ovlivňuje něco jiného a tak si tu každý najde to co právě jemu vyhovuje. Vše je nenásilnou formou a příjemné. Komu by se třeba nelíbila terapie odpočinku. Lehnete si na lůžko a dýcháte vzduch provoněný nějakou bylinkou, nebo vám příjemnou vonnou esencí.
Líbí se mi že je v knize velká spousta barevných fotografií, takže se nepročítáte pouze textem. Je zde pokaždé uveden i nějaký známý terapeut a jeho metody.
Mě tato kniha dala hodně a budu postupně zkoušet metody zde uvedené, protože spousta mě jich opravdu zaujala.

20.06.2016 5 z 5

Nejmenuji se Miriam Nejmenuji se Miriam Majgull Axelsson

Toto byla opravdu krásně zpracovaná kniha o hodně moc krutém životě jedné cikánské dívky, ale nejen o ní. Obdivuji všechny, kteří si prošly tímto peklem a přesto nezahořkli.
Knihy s touto tématikou se nikdy nečtou lehce, protože máte stále na mysli vše čím si ti lidé procházeli, a že opravdu trpěli... Je jedno jestli je příběh smyšlený, nebo není. Tenkrát tam trpěli skuteční lidé, a na to by se nemělo zapomínat. Je dobře že jsou takovéto knihy, protože díky nim si tu jejich bolest a utrpení stále připomínáme, a nedopustíme, aby se něco podobného opakovalo.
Tato kniha ve mě zanechala hodně rozvířených emocí, ale jsem ráda, že jsem ji četla, a kdybych mohla dám více hvězdiček než jen pět.

05.06.2016 5 z 5

Běsnící světlo Běsnící světlo Estelle Laure

Byla to opravdu krásná, oddechová kniha ne jen pro mladé slečny.
Je obdivuhodné jak se v každé situaci Lucille zachová i když není dospělá a tyto povinnosti ji jsou cizí. Snaží se za každou cenu uchránit svou mladší sestru hlavně od toho aby je nikdo od sebe nerozdělil a mohly zůstat stále spolu.
Knihu navíc doplňuje opravdu krásná obálka.

04.06.2016 4 z 5