Markouš Markouš komentáře u knih

Zlodeji snov Zlodeji snov Maggie Stiefvater

Na úvod musím říct, že jsem knihu četla v originále, jelikož slovenský překlad se ani zdaleka nerovná tomu českému a mnohdy kompletně změnil význam celé věty.
Pokračování mé nejoblíbenější série bylo stejně skvělé, jako její první díl (který jsem četla už čtyřikrát a co si budem, s každým dalším přečtením je to lepší a lepší). Dozvídáme se tu více o fungování magie, více o samotných postavách, které jsou stejně skvělé a také je tu více wow momentů, které vám otevřou oči dokořán a nechají vás jen bezhlesně zírat. A že to zírání stojí za to, stejně jako samotný styl psaní, který je krásně poetický. Nemám co víc dodat, miluju tu sérii tak moc, až je to nezdravé.

24.04.2023 5 z 5

Neviditelný život Addie LaRue Neviditelný život Addie LaRue Victoria Schwab

Nenávidím tu knihu tak moc, jako ji miluju.

20.07.2022 5 z 5

Křiváci Křiváci Maureen Johnson

Musím se přiznat, že jsem od knihy čekala opravdu velké věci, ale ve finále jsem asi čekala příliš. Začátek se mi vlekl a začalo mě to bavit až někde od půlky. Nejlepší na knize byl asi konec, který mě možná naláká na další díl. Ale jinak pro mě zklamání. Čekala jsem víc

13.09.2019 3 z 5

Najdi odpověď Najdi odpověď Patrick Ness

Tahle série mě začíná psychicky ničit....

16.08.2019 5 z 5

Láska & gelato Láska & gelato Jenna Evans Welch

Jakožto beznadějný milovník Itálie jsem se samozřejmě do téhle knížky musela zamilovat. Konec mě zničil, protože to byl prostě konec. Nikdy jsem se u knížky tak nenasmála a zároveň nedojala. Taky bych chtěla bydlet v Itálii. Klidně i na hřbitově.

13.07.2019 5 z 5

Společenstvo Prstenu Společenstvo Prstenu J. R. R. Tolkien

Úžasná kniha, úžasný příběh a úžasný autor.

11.09.2018 5 z 5

Dvůr křídel a zmaru Dvůr křídel a zmaru Sarah J. Maas

Kdybych měla napsat své hodnocení knihy, asi bych jen opakovala to, co již zmíněno bylo. Zkrátka tuhle sérii a autorku miluju a budu netrpělivě čekat na další díly.

31.03.2018 5 z 5

Osudný polibek Osudný polibek Maggie Stiefvater

Já jsem se do téhle knížky neskutečně zamilovala a oblíbila jsem si Lilu i celé Havraní bratrstvo. Takže jsem si pochopitelně musela objednat další díly ve slovenštině, když u nás nejspíš nebudou. Ale opravdu to stojí za to!

22.03.2018 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Bože, nevím co mám ke knize napsat, aby mě slova nerozbrečela. Ano, slova jsou mocná a dokáží velké věci. Knížku jsem si původně ani nechtěla přečíst, ale fakt, že se všem v mém okolí líbila a měli jsme jít se školou do kina na film, mě donutil si ji přečíst. No, rozhodně to stojí za to. Pokud váháte, NEVÁHEJTE. Tahle knížka vás možná zničí, ale je opravdu krásná a ukazuje, že ne všichni Němci byli špatní, jak si my Češi myslíme.

03.03.2018 5 z 5

Šest vran Šest vran Leigh Bardugo

Úžasné. Ani do poslední stránky netušíte, co si na vás autorka přichystala. A věřte mi, že vás to bude bavit!

21.01.2018 5 z 5

Má lady Jane Má lady Jane Cynthia Hand

Tak tahle knížka mě zahřála u srdce ❤️

11.12.2017 5 z 5

Píseň krve Píseň krve Anthony Ryan

Opravdu úžasná fantasy. Nevím, co bych k tomu více napsala. Doporučuji

23.11.2017 5 z 5

Bez naděje Bez naděje Colleen Hoover

Knížka mě naprosto dostala... Vůbec nechápu, že mi mohla ležet tak dlouho v knihovně a já se k ní dostala až po 3 letech. Ale jsem hrozně ráda, že jsem si ji přečetla, protože to fakt stálo za to. A autorku obdivuji. Nádherně píše. Kdo jste ještě nečetli, určitě neváhejte :)

21.10.2017 5 z 5

Rudý úsvit Rudý úsvit Pierce Brown

Zprvu mě kniha nijak nezaujala. Nemohla jsem se začíst a příběh jsem moc nechápala. Postupně mě ale začala pohlcovat a posledních 100 stran uteklo jako nic. Přišlo mi, že se autor inspiroval jinými sériemi (HG, PJ), ale vytvořil si to podle sebe. Když si knihu přečtete, určitě nebudete litovat.

20.06.2017 4 z 5

Falešný polibek Falešný polibek Mary E. Pearson

Kniha je čtivě napsaná, nápad zajímavý, ale to je všechno. Možná to bude tím, že jsem si hlavní hrdinku příliš neoblíbila a měla jsem radši toho, kterého si nevybrala. Ale i tak jsem jim tu lásku nevěřila. :D A taky jsem tipovala špatně.

03.06.2017 2 z 5

Po dlouhé době jsem četla knihu o upírech a musím říct, že se mi opravdu líbila. Upíři zde představují hrozbu a nejsou jen zdrojem nesmrtelnosti. A Gavriel byl opravdu úžasný upír. Lepší než Eda ze Stmívání :D

03.06.2017 4 z 5

Dvůr mlhy a hněvu Dvůr mlhy a hněvu Sarah J. Maas

Nemám slov. Autorka mě zase totálně vyšťavila. Už se hrozně, hrozně moc těším na poslední díl. ♥

29.05.2017 5 z 5

Třetí stříbrná kniha snů Třetí stříbrná kniha snů Kerstin Gier

To jako fakt? Tohle je konec? Já chci další díl! Jak to ta autorka dělá, že tak dobře píše? Na knihu jsem čekala půl roku a přečtenou jsem ji měla během chvilky. A teď mi nezbývá nic jiného, než si to přečíst znova a nebo se snažit najít své zatracené dveře :D Zbožňuju tuhle sérii a zbožňuju tuhle autorku. A pro ty, co to ještě nečetli - Na co čekáte? :D

12.04.2017 5 z 5

Divoká píseň Divoká píseň Victoria Schwab

Kniha má určitě zajímavý námět. Líbilo se mi vykreslení příšer i ostatních postav. Děj je určitě zajímavý a místy i napínavý. Pokud máte rádi fantasy a retellingy, určitě si knihu přečtěte. Jediné, co mi na knize vadilo, byla Kate. Nevím proč, ale nějak mi nesedla už od první stránky. Zato Augusta jsem si zamilovala. Čtyři hvězdy a doufám, že druhému dílu budu moci dát pět.

04.03.2017 4 z 5

Psí poslání Psí poslání W. Bruce Cameron

Nenapadá mě žádný smysluplný komentář, který by vyjádřil, jak moc je tahle knížka dokonalá. Prostě si ji přečtěte a pochopíte, proč je pes nejlepší přítel člověka.

01.02.2017 5 z 5