marketa3815 marketa3815 komentáře u knih

Pátá dohoda Pátá dohoda Don Miguel Ruiz (p)

Prosté omílání Čtyř dohod. Kdysi poslechnuto, úspěšně zapomenuto. Nejsem cílová skupina.

22.06.2022 2 z 5

Detektivové a zloději kabelek Detektivové a zloději kabelek Zuzana Pospíšilová

Lepší než první díl, případ se rozjíždí hned od začátku. Jako dospělý se těžko přenáším přes naprostou naivitu, dceři tato série k srdci nepřirostla. Ač tenké knížky, asi se musí do čtení trochu nutit.

22.06.2022 3 z 5

Jak zahnat stesk Jak zahnat stesk Andrea Schütze

Dětem se příběhy z lesa o zvířátkách celkem líbí a J. Molavcová je čte vtipně.

22.06.2022 4 z 5

Kouzelná chobotnice Krejzy Kouzelná chobotnice Krejzy Alena Vostrá

Na tenhle sešitek by se nemělo zapomenout, pro děti super kouzelný veselý příběh, a to nemluvím o pohádkách Hajaja načtených J. Jiráskovou, ty jsou nezapomenutelné.

22.06.2022 4 z 5

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Příjemná čtivá oddechovka, která nezanechá hlubší stopy.

21.06.2022 3 z 5

Pochovejte mě pod podlahu Pochovejte mě pod podlahu Pavel Vladimirovič Sanajev

Hluboce znepokojivá kniha, humor v ní nacházím hlavně zpočátku, než si člověk stihne uvědomit, že jde spíš o mrazivou realitu.

21.06.2022 4 z 5

Agáta a doktor Lupa - Chyťte zloděje! Agáta a doktor Lupa - Chyťte zloděje! Gerit Kopietz

Horší než Klub Tygrů, ale číst se to dá. I kouzelná lupa tady funguje hůř. Ilustrace se nám nelíbí.

21.06.2022 2 z 5

Detektivové Detektivové Zuzana Pospíšilová

Celkem průměrná detektivka, po Klubu tygrů se dceři zdá nudná.

21.06.2022 3 z 5

Všechny komiksy i knížky o Hildě u nás měly velký úspěch, pěkné ilustrace, zajímavý svět různých bytostí a v neposlední řadě zvláštní Hilda a její touha po dobrodružství a přátelství.

21.06.2022 5 z 5

Papuchalk Petr Papuchalk Petr Petr Horáček

Knížka je pro menší děti (tak do 5 let), ale krásné ilustrace zaujmou i starší milovníky obrázků, takže naše sedmiletá čtenářka četla asi pětkrát po sobě.

21.06.2022 5 z 5

Lichožrouti Lichožrouti Pavel Šrut

Srdcovka mladší dcery, všechny díly. Dlouho se u nás nemluvilo o ničem jiném než o lichožroutech. Ocenili bychom větší ilustrace. Zatímco starší dcera Lichožrouty nesnášela.

Pavouček Pája Pavouček Pája Pavel Šrut

Příběhy krásné a poetické, typický Šrut, jeho knížky se u nás čtou hodně a Pája je z nich nejlepší. Získali jsme knížku a ilustrace jsou nádherné. Opravdu knížka vyšla jen jednou? Proč?

20.06.2022 5 z 5

Emušáci - Ferda v tom zase lítá Emušáci - Ferda v tom zase lítá Michaela Dostalová

Pokračování Ferdy se nese ve stejném duchu jako první díl, jen emoce začínají být složitější. U nás byla knížka ve věku 4-5 let oblíbená.

Emušáci - Ferda a jeho mouchy Emušáci - Ferda a jeho mouchy Michaela Dostalová

Učili jsme na příbězích jednotlivé emoce ve věku 4-5 let, teď v 7 už by asi příběhy neocenila.

Přísně tajný plán Přísně tajný plán Rebecca Johnson

Pro holčičky, které milujou zvířátka, je tahle série naprosto dokonalá. Nechybí i poučení o zvířátkách. Spolu s Prázdninovým zvěřincem u nás nejoblíbenější ze série.

20.06.2022 5 z 5

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

První 4 díly a pak poslední díl se opravdu podařily. Pořídili jsme si první 4 ilustrované J.Kayem a až budou další, nebudeme váhat ani vteřinu, snad nejlepší ilustrace vůbec.

20.06.2022

Anička a divadlo Anička a divadlo Ivana Peroutková

Nejslabší díl, dcera se místy nudila, celý prostředek je vata, vycpávka o ničem.

20.06.2022 2 z 5

Anička a Velikonoce Anička a Velikonoce Ivana Peroutková

Nejlepší ze série, Velikonoce a všechno, co k nim patří, smrt i nový život, tradice, a v neposlední řadě kamarádi.

Birlibán Birlibán Eduard Petiška

Zatím jen dvakrát se stalo, že by si dcera přečetla nějakou knihu víckrát, Birlibán je jednou z těch knih. Děti v něm objeví svět plný fantazie a polepšován í Birlibána probíhá přirozeně a nenásilně. Navíc krásné ilustrace.

Čuníkův supertajný deník Čuníkův supertajný deník Emer Stamp

Děti budou z čuníka nadšené, a pokud je dospělý dostatečně otevřený dětskému humoru, pak si taky pár úsměvných situací vychutná. Tento díl je nejlepší.