Markéta137 Markéta137 komentáře u knih

Silné ženy, slabí muži Silné ženy, slabí muži Sigrid-Maria Größing

Čtivé příběhy o ženách, které byly skutečně tím pomyslným krkem.

02.11.2017 5 z 5

Vyzvědačka Vyzvědačka Paulo Coelho

Krátký příběh o vyzvědačce, která vyzvědačkou vůbec nebyla. Kniha nejde moc do hloubky, ale stačila mi ke zjištění, že Mata Hari nebyla zajímavá historická osobnost.

30.10.2017 3 z 5

Osm Osm Radka Třeštíková

Na to, jak je to tlustá kniha, je příběh hodně jednoduchý a ani popis postav neměl, pro mě, hlubší význam. Takže tentokrát za ledovku a od Radky už asi nic číst nebudu.

26.10.2017 3 z 5

Kosmonaut z Čech Kosmonaut z Čech Jaroslav Kalfař

Mě se to hodně líbilo. Je to ujetý, je to vlastenecký, je to zábava a má to i hlubší myšlenky. Na debut fakt dobrý.

26.10.2017 5 z 5

Čekání na nekonečno Čekání na nekonečno František Niedl

Ráda čtu knihy o mužích, které píší muži. Tohle je celkem dobře napsané, má to zajímavé téma, ale konec se topí v románu pro ženy, bohužel.

26.10.2017 3 z 5

Sůl moře Sůl moře Ruta Sepetys

No, nebylo to špatné, dozvěděla jsem se zase něco nového, zajímavého, ale nečetlo se mi to dobře. Rozčilovaly mě ty krátké věty a kapitoly a tak nějak mi to celé přišlo napsané jen na efekt.

26.10.2017 4 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Výborná kniha, která je skvěle napsaná a má zajímavý, napínavý příběh a končí přesně tak, jak má.

17.10.2017 5 z 5

Konec civilizace Konec civilizace Aldous Huxley

Hodně vizionářská kniha, jen styl trochu pokulhává. 1984 je za mě lepší.

03.10.2017 4 z 5

Sněží, sněží... Sněží, sněží... Lauren Myracle

Jsou i kvalitní knihy pro mladé....tohle není nic moc, kromě prvního příběhu, který byl vtipný a dobře napsaný.

03.10.2017 3 z 5

Tajemství porodní báby Tajemství porodní báby Sabine Ebert

Čekala jsem více reálií a méně romantiky, ale dobře a rychle se to četlo. Další díly už ale vynechám.

03.10.2017 3 z 5

Prokletí Prokletí Chuck Palahniuk

Palahniuk je moje srdcovka, takže jsem věděla, co od něj můžu čekat a líbilo se mi to.
"Tohle je peklo, tak od něj nečekejte moc logiky."
Navíc každá kapitola začíná otázkou Jsi tam, Satane? ,což se mi to výborně hodí do Výzvy.

03.10.2017 5 z 5

Pohádky Pohádky Oscar Wilde

Horor v poetickém hávu, klasické pohádky. Je milé si je po letech znovu přečíst, díky Výzvo!

11.08.2017 5 z 5

Po strništi bos Po strništi bos Zdeněk Svěrák

Nádherné, jednoduché, uklidňující a geniální jako celý pan Svěrák.

07.08.2017 5 z 5

Byl jsem dětský špion Byl jsem dětský špion Jozef Kollár

Nechápu, proč si někdo dá na obálku "skutečný příběh", když ho nemá podložený žádnými fakty. To z toho dělá pouhou pohádku, která mě ani příliš nebavila. Nebavila asi ani pána, který dělal korektury, protože kniha je plná chyb.

07.08.2017 1 z 5

Neviditelný Neviditelný Mari Jungstedt

Průměrná detektivka s nijak překvapující zápletkou a rozuzlením, ale líbil se mi styl psaní. Přesně, podle mě, odpovídá severské nátuře. Některé severské detektivky jsou přehnaně drastické a krvavé, tohle bylo mnohem víc uvěřitelné.

07.08.2017 4 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Nenáročné čtení a toho sexu je tam až přespříliš. Osudy některých hrdinů pro mě byly méně uvěřitelné.

07.08.2017 3 z 5

Kladivo na čarodějnice Kladivo na čarodějnice Václav Kaplický

Silný tragický příběh o to tragičtější, že je podle skutečné události. Nutí k zamyšlení, jak dřív lidé žili a čemu byli schopni uvěřit. Ale nemůžu se zbavit paralely s dnešním honem na "čarodějnice" v důsledku nevzdělanosti, strachu a manipulovatelnosti...

07.08.2017 5 z 5

Dějiny magie Dějiny magie Richard Cavendish

Zajímavá knížka o tom, co v dřívějších dobách mělo mnohem větší význam a my můžeme být jen rádi, že žijeme v dnešní době, kdy nás nikdo například neupálí za čarodějnictví.

09.05.2017

Vlk samotář Vlk samotář Jodi Picoult

Pasáže s vlky byly zajímavé, ale ta omáčka okolo mi přišla přitažená za vlasy.

09.05.2017 3 z 5

Rytíř v rezavém brnění – Aneb o muži, který našel sebe sama Rytíř v rezavém brnění – Aneb o muži, který našel sebe sama Robert Fisher

Milá malá jednohubka s filozofických přesahem. Moc pěkné.

24.04.2017 5 z 5