Silné ženy, slabí muži

Silné ženy, slabí muži https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/48498/bmid_silne-zeny-slabi-muzi-O1K-48498.jpg 4 27 4

Podnázev: Od Kleopatry po Wallis Simpsonovou Výrazné role některých žen v osudech předních mužů od starověku až po současnost.

Literatura naučná , Historie

Vydáno: , Brána

Starke Frauen - schwache Männer , 1995

Markéta137
02.11.2017 5 z 5

Čtivé příběhy o ženách, které byly skutečně tím pomyslným krkem.

kejty91
04.02.2017 3 z 5

Pokud hledáte informace či další příběh o někom dalším (v mém případě to byla vévodkyně Markéta Tyrolská) tak se vám kniha hodí. Jinak číst o dalších panovnících a jejich osudech, o kterých nic nevím bylo ztrátou času. KNiha je to dobrá k doplnění informací ale jinak nic víc nenabídne.

Ivanule
23.01.2016 5 z 5

Tak další historická knížka,u které jsem si zase ráda přečetla o osudech žen a jejích manželů,co všechno si nechali líbit nebo když už prostě manželovi nevyhovovaly,tak se jich třeba v době Kleopatry zbavili,jinak například je zde pěkně vykreslen příběh Wallis a Eduarda,a o jejich cestě k tomu,aby mohli být spolu,prostě historické povídání to je něco pro mě:))

Oter
09.06.2014 4 z 5

Z názvu jsem si myslela, že kniha bude pojata velmi feministicky, ovšem není tomu tak. Autorka sice píše o "silných" ženách, které hrály nemalou roli v dějinách, ovše drží se dobových materiálů a faktů. Je však určena pro milovníky celé historie, protože jsou zde osobnosti jak z antiky, tak z novodobé historie.