Markéta_2 Markéta_2 komentáře u knih

Jako bychom dnes zemřít měli Jako bychom dnes zemřít měli Miloš Doležal

Jedna z nejlepších knih, jakou jsme kdy četla. Všem moc doporučuji! Jak už se psalo níže, měla by být na seznamu povinné (nebo minimálně doporučené) četby. Oceňuji autora, s jakou pečlivostí s tvorbou knihy postupoval.

27.08.2018 5 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Knížku jsem přečetla za necelý týden, nedalo se od ní odtrhnout. Je to odpočinková kniha, proto jsem její četbu zvolila po státnicích o prázdninách. Co se Hartlovi nedá upřít, psát opravdu umí. Považuji ho za nástupce Párala. A sprostá slova, ty už jsou autorovým znamením. Těším se na další Hartlovinu v podobě nové knížky.

10.07.2021

Milenci a vrazi Milenci a vrazi Vladimír Páral

„Jsou dva druhy lidí, s kvartýrem a bez něho.“

05.12.2015 5 z 5

Jan Werich za oponou Jan Werich za oponou Jiří Janoušek

Opravdový skvost! Pro milovníky Wericha povinná četba.

20.05.2019 5 z 5

P.S. P.S. Aňa Geislerová (p)

Mimořádně pozitivní knížka! Že je Aňa skvělá herečka, jsem dávno věděla. Teď mě přesvědčila, že by se mohla dát i na dráhu spisovatelky!

27.08.2018 5 z 5

Steve Jobs Steve Jobs Walter Isaacson

Úžasná motivační kniha! Je neuvěřitelné, jakou firmu dokázal vybudovat kluk ze střední střídy. Design produktů Apple (ale i prodejen) je prostě nezaměnitelný svou čistotou, ale zároveň jsou jeho výrobky jednoduché v ovládání. Jak říkal Steve ke konci knihy, jejich firma se lišila tím, že chtěli vyrábět prvotřídní produkty. Ne se podřizovat jen koncové ceně, jak je tomu v dnešní době u většiny výrobků. Byl to nadšenec, kterému nešlo o výdělek, ale o dokonalost výrobků ve všech směrech. Líbilo se mi i to, že chtěl mít produkty i dokonale zabalené, kdy jsem si vzpomněla na rozbalování svého iPhonu, kdy byla vidět preciznost i u "pouhého" vměstnání do krabičky.

21.07.2017 5 z 5

Klokočí Klokočí Jiří Suchý

Krásné poetické písně! Mám k ní i osobní vztah, jelikož jsem byla v publiku, když Jiří Suchý zpíval Klokočí v knihovně v Třebíči. Můžu i vřele doporučit jeho povídky, konkrétně audioknihu Nahá a další povídky, které Jiří Suchý sám namluvil. Její poslech je opravdový zážitek. :)

01.05.2017 5 z 5

Gazely Gazely Patrik Hartl

Příběhy, které se mohou týkat nás všech. Oceňuji menší množství postav. Hartl zase nezklamal, zdá se mi naopak lepší a lepší.

24.10.2023 5 z 5

Myšlenky Tomáše Bati Myšlenky Tomáše Bati Tomáš Baťa

Citáty z knihy:
Když jsem měl 20 let, myslel jsem si, že můj otec je idiot.
Když jsem měl 30 let, občas jsem si myslel, že má docela pravdu.
Když mi bylo 40 let, tak jsem si myslel, že to byl celkem moudrý chlap.
A když jsem měl 50 let, řekl jsem si: kdyby tu tak byl a poradil mi!

Moje práce má jeden účel: službu životu. Jsem nadšen životem. Miluji život. Přál bych si žíti jej desetkrát po sobě beze změny, nebo za každých podmínek. Přál bych si míti deset synů. Ne, abych mohl mezi ně rozděliti své jmění, ale abych je naučil žíti a pracovati.

14.09.2021

Dědeček v růžových kalhotách Dědeček v růžových kalhotách Lucie Hášová Truhelková

Všechno je jinak.

19.04.2023 5 z 5

Bydlí u vás Ježíšek? Bydlí u vás Ježíšek? Martin Petiška

Krasne chvíle bývají pomijive, ale daji se prodlužovat vděčnosti.
Žijeme v betlemskem čase.
Jen málokdo si to uvědomuje.

26.11.2022

Bydlí u vás Ježíšek? Bydlí u vás Ježíšek? Martin Petiška

Dokud žijeme, jsme milimetr od stesti…

13.11.2022

O zahradě O zahradě Pavel Čech

Uzasna alegorie genialniho malire.

14.03.2022 5 z 5

Moje dlouhé mlčení Moje dlouhé mlčení Erika Bezdíčková

Byla jsem na prednasce pani Bezdickove na zakladni skole, na stredni i na vysoke. A nelituji. Byla to silna zena. Cest jeji pamatce!

26.09.2021

Schindlerův seznam Schindlerův seznam Thomas Michael Keneally

Určitě se nejedná o jednoduchou četbu - množství jmen už jsem ke konci knihy přeskakovala. Ale kdo vydrží, čeká ho na konci odměna v podobě čtenářského zážitku.

24.07.2021

Krajiny života a tvorby Oty Pavla Krajiny života a tvorby Oty Pavla Bohumil Svozil

Ukázka z knihy:

Právě na základě rybařiny Ota Pavel dobře ví, že to kladné a krásné přicházívá v životě často nenadále a přímo nečekaně, že je v tom kus štěstí, že to není výsledek úsilí a práce, ale dílo náhody a trpělivého čekání. V Pavlově životní "filozofii" vyzdvihovaná trpělivost, živená důvěrou, že věci dopadnou dobře, vytváří spojnici s jeho druhou životní polohou a vyznáním, jak je nacházíme zejména v jeho sportovních prózách: nevzdávat to, jít houževnatě a s vynaložením vůle za svým cílem, i když jeho dosažení se zdá beznadějné.

07.06.2019 5 z 5

Výborná kniha, výborný film! Doporučuji všem.

25.11.2015 5 z 5

Home Body: Mé tělo, můj chrám Home Body: Mé tělo, můj chrám Rupi Kaur

Na dalsi basnickou sbirku Rupi jsem se moc tesila a nezklamala! Opet nejen dojmula, ale i pozitivne naladila.

14.09.2021 5 z 5

Jeden kopeček šmoulový Jeden kopeček šmoulový Marie Doležalová

Knížka je takové milé pohlazení.

14.07.2021 5 z 5

Neviditelný Neviditelný Jaroslav Havlíček

Kniha na můj vkus příliš rozvlekla. Pro vykreslení děje a atmosféry bohatě postačí její rozhlasová dramatizace!

29.09.2020