mariposka mariposka komentáře u knih

Biomanželka Biomanželka Michal Viewegh

Dobré téma, škoda že ne lépe zpracované. Vtipné a reálné, samozřejmě místy přehnané, ale opravdu pár takových bio a alternativních žen ve svém okolí znám. Chudáci manželé a děti. Knížku doporučuji na víkend či dovolenou.

27.07.2013 1 z 5

Muž se srdcem kovboje Muž se srdcem kovboje Jack Schaefer

Krásné, malebné, poetické, svým způsobem romantické prostředí kovbojů, i když jejich život měl do romantiky dost daleko. Knihou jsem se sice docela dlouho prokousávala, ne že by byla nudná, ale tak nějak jsem si vždycky potřebovala dát od ní oddech. Z tohoto prostředí jsem nikdy nic nečetla a lépe jsem si asi vybrat nemohla: kdo chce poznat opravdový život amerických kovbojů, nájemných honáků z přelomu 19. a 20. století, jejich oddanost přírodě a zvířatům, jejich těžkou každodenní dřinu a prakticky žádný soukromý život, ať čte.

11.05.2013 5 z 5

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

Velmi, velmi silné téma. Nečte se lehce, nic optimistického, hodně krutosti, o této kapitole českých dějin jsem toho moc nevěděla a byla jsem šokovaná. Krásná smutná kniha.

30.04.2013 5 z 5

Nouzový východ Nouzový východ Richard Yates

Skvělá kniha! Čekala jsem, že se nebude číst úplně lehce, první půlka šla trochu hůř, ale pak se to rozběhlo a konec už jsem hltala. Tohle je skutečný život, bohužel! Výstižné dialogy, popis Frankovy práce je super, člověk úplně cítí tu kancelářskou nudu. Krásný, i když smutný příběh.

09.04.2013 4 z 5

Pacientka doktora Hegla Pacientka doktora Hegla Marie Pujmanová

Pěkně čtivá útlá knížečka na dovolenou. Zajímavý příběh, ze života. Lásky a vztahy jsou pořád stejné v každé době. Ale pozor, tohle není žádná červená knihovna!

22.03.2013 4 z 5

Vzkaz v láhvi Vzkaz v láhvi Jussi Adler-Olsen

Super, čtivé od začátku do konce! Nemohla jsem se odtrhnout. Trochu jsem měla problém s tématem unesených dětí, nedělalo mi to moc dobře, ale to je jen můj problém :-) Detektiv Carl normální chlap, bavil mě jeho asistent Asad i ujetá Rose - Yrsa. Záporák zase pěkně děsivý tím jak byl pro své okolí vlastně normální!

06.03.2013 5 z 5

V erbu lvice V erbu lvice Alena Vrbová

Kniha se nečte úplně lehce, je psaná "starým" jazykem, ale přesto mě děj velmi zaujal, udělala jsem si představu jak to tady vypadalo ve 13. století, atmosféra vlhkých a ponurých hradů, země zmítaná věčnými válkami a obavami před morovými nákazami. Do toho "jiná", obětavá paní Zdislava, u které lidé hledali pomoc. Koho baví historie, určitě doporučuji! Není to prvoplánově čtivé.

03.03.2013 4 z 5

Padesát odstínů temnoty Padesát odstínů temnoty E. L. James (p)

hmm, dobrý, fakt jsem nečekala, že ten druhý díl bude tak dobrý. Samozřejmě první díl se četl jedním dechem, byla to senzace, něco nového, reklama veliká, proto jsem druhý díl četla s mírnou skepsí, ale líbil se mi víc než ten první, nebylo to už tolik o sexu, resp. už nehrál úplně hlavní roli, byl tam už i smysluplný příběh (nebylo to už tak pitomoučké jako první díl), který mě zajímá a jsem zvědavá na třetí díl, očekávám něco dramatického, soudě podle konce, ale happy end bude určitě. Tedy pořád jde o lehké čtení pro nás ženské, žádná těžká literatura :-), ale nápad je to super a ve své kategorii jednička!

22.02.2013 4 z 5

Piano Piano Jane Campion

Film mám moc ráda, úchvatné obrazy a scenérie, celé působivé. Ale knížka slabší, což se často nestává.

03.10.2012 3 z 5

Muž, který přežil Lidice Muž, který přežil Lidice Zdeněk Mahler

Velmi čtivá novelka, dá se přečíst během pár hodin, nejde se odtrhnout. Dojemné, slzy jsem měla na krajíčku, což jsem ostatně čekala, u takového příběhu ani jinak nelze...

26.08.2012 4 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Sakra, holka mladší než já a jak to umí :-) A navíc od nás, z Brněnska :-). Už se těším na Vyhnání Gerty Schnirch. Bohyně - skvělá kniha, místo, příběh, moc se mi líbila a určitě si ji někdy přečtu znovu!

23.08.2012 5 z 5

Blues Blues Václav Hrabě

V očích luceren se leskne vůně durmanu
a tvoje dlaně, svěží jak vítr po ránu
se modlí s mými tu nejkrásnější súru z Koránu.

Krásné!!!

24.07.2012 4 z 5

Přijeď ochutnat Přijeď ochutnat Lenka Procházková

Oční kapky a Smolná kniha se mi strašně líbily (první více) a na tyto povídky jsem se těšila, ale jsem docela zklamaná. Povídky jsou celkem zajímavé, každá z jiného prostředí, ale všechny hrdinky mi přijdou "divné", submisivní, je jim ubližováno, pro svého vyvoleného by udělaly cokoli (to zavání červenou knihovnou, ale není tomu tak), neříkám, že to tak v životě neděláme všechny :-), ale tady mi to přece jen přišlo trochu přehnané a ty slečny a ženy v povídkách mi nebyly sympatické a chovaly se jako husy. Trochu mi to připomínalo knihy Simony Monyové.

22.07.2012 3 z 5

Petrolejové lampy Petrolejové lampy Jaroslav Havlíček

Na tuto knihu jsem se chystala několik let, pořád se mi jaksi nechtělo, měla jsem ji doma v knihovně, až teď jsem se do ní pustila. A nelituji! Film jsem viděla kdysi dávno a moc se mi líbil. Kniha je ale lepší, přesný popis života na maloměstě na přelomu 19. a 20. století. Zase něco co jsem ještě nečetla, toto přostředí neznala. A tak krásně zachycená snění a pocity Štěpy. Pro takovéto skvosty miluju literaturu! Krásný příběh.

13.07.2012 5 z 5

Lovec draků Lovec draků Khaled Hosseini

Nádherné! Jeden z nejkrásnějších příběhů jaké jsem kdy četla. Velmi dojemné, jednou jsem se slzám opravdu neubránila, zároveň místy velmi drsné (vždyť je to z převážně z Afghánistánu). Doporučuji! Film ale vyhledávat nebudu, nechci si pokazit dojem z knihy a mnohé drsné pasáže bych ve filmu vidět nemusela...

27.06.2012 5 z 5

Dcera strážce majáku Dcera strážce majáku Ann Rosman

Příjemná oddechovka, detektivka s romantickým příběhem. Na můj vkus až příliš mnoho postav a osudů, místy jsem se až ztrácela v ději. Nic převratného, fajn čtení na dovolenou.

16.06.2012 3 z 5

Kongo Kongo Michael Crichton

Kniha se mi moc nelíbila, příliš zdlouhavá a extra nic se tam nedělo. Dle mě slabší crichtonovka.

14.06.2012

Kluci a holky, když jsou spolu Kluci a holky, když jsou spolu William Saroyan

Jedna z mých oblíbených knížek, četla jsem ji několikrát. Pěkný pohled na to, jak je to všude stejné. Super knížečka na jedno odpoledne.

14.06.2012 4 z 5

Villette Villette Charlotte Brontë

Knihu jsem četla poprvé asi ve 13-ti letech, moc se mi líbila už tehdy. Teď jako "velké holce" už méně. Řadím do kategorie dívčích románků.

14.06.2012 2 z 5

Věž z ebenu Věž z ebenu John Fowles

Ty povídky jsou jako obrazy. Krásné, každá jiná, nutí k přemýšlení. Knihu jsem četla po čase již podruhé a opět jsem nadšená!

06.06.2012 4 z 5