Pacientka doktora Hegla

Pacientka doktora Hegla https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/25193/pacientka-doktora-hegla-25193.jpg 4 56 12

Karla Janotová a dr. Jára Kříž jsou zasnoubeni a již si radostně zařizují svůj příští manželský byt. Oba jsou z předních pražských rodin, jsou mladí a mají se rádi. Před svatbou onemocní Karla a musí být operována. Zamiluje se do svého lékaře dr. Hegla...

brunettlibrary
brunettlibrary
29.09.2021 3 z 5

Čtivý příběh, kde jde krásně vidět zakonzervovanost společnosti té doby a dívky, která se snaží jít proti proudu. Hlavní hrdinku jsem si hned oblíbila a držela ji palce až do konce.

bk7
bk7
26.10.2020 5 z 5

Měla jsem knihu v seznamu k maturitní četbě a určitě bych ji doporučila ostatním. Je to skvělá, čtivá knížka.

Jelitovna
Jelitovna
24.07.2020 4 z 5

Půjčeno z knihobudky, jinak by mě nikdy nenapadlo knížku číst, obvykle si staré knihy vybírám kvůli starým informacím, ne pro příběh.
Matka Karly: "Což jsem se o ni poctivě nestarala? Týden jsem si nelehla, když byla očkovaná a prokřičela noci."

Mi--LADA
Mi--LADA
16.04.2020 5 z 5

Pacientka doktora Hegla? Oblíbený film, hezká kniha. Nevím, jestli je to zrovna červená knihovna, ale rozhodně je to povedenější, originálnější, psychologicky prokreslenější a z obsahového hlediska se mi zdá i inteligentnější než řada zamilovaných německých, amerických nebo anglických románků, které jsem tento rok četla. Dávám palec nahoru a budu si více všímat naší literatury a knihovničky své babičky.:) Češi umí psát taky a často velmi dobře, i když se starší autoři dnes často znovu nevydávají. Ani moc nečtou, což je škoda.

Margherita_N
Margherita_N
19.11.2018 5 z 5

Tak moderní dívku jsem v téměř sto let starém díle nečekala. Je to spíš dívčí čtení, ale nijak plytké. Karla se stane ve společnosti plné předsudků svobodou matkou - a díky tomu dospěje v sebevědomou a hrdou ženu.

veronikahessy
veronikahessy
21.10.2018 5 z 5

Tak tahle kniha mě přímo dostala. Do děje jsem se začetla už od první stránky a knihu přečetla za 2 odpoledne. Ačkoli autorka pochází z minulého století, téma je aktuální i v dnešní době. Do poslední chvíle jsem netušila, co se s Karlou a Járou stane a bavilo mě představovat si různé konce. Kniha se líbila i mému manželovi, ale já bych ji doporučila spíše ženám.

Jana283
Jana283
21.08.2018 4 z 5

Tak zase něco na doplnění mezer ve znalosti české klasiky. Holčičí čtení pro jedno odpoledne. Ale moc mě ta stará čeština a sloh bavily. A určitě se najde i něco k zamyšlení - o morálce tehdy, o morálce dnes...
"Kdežto osvícené ženy, pracující v Červeném kříži, shledávaly v sňatku dvou tak mladých lidí mravně hygienický příklad pro poživačné vrstvy."

Karloska
Karloska
15.06.2018 5 z 5

Kniha mě moc příjemně překvapila.

Dagros
Dagros
05.03.2018 3 z 5

Četla jsem na střední škole, tenkrát mě příběh zaujal při hodině literatury, a tak jsem se rozhodla knihu přečíst. Bavilo mě to.

kuky921
kuky921
17.02.2018 3 z 5

Trochu červená knihovna o dívce, která chtěla jít za štěstím a to i přes morálku tehdejší doby. Čtení na delší odpoledne.

mariposka
mariposka
22.03.2013 4 z 5

Pěkně čtivá útlá knížečka na dovolenou. Zajímavý příběh, ze života. Lásky a vztahy jsou pořád stejné v každé době. Ale pozor, tohle není žádná červená knihovna!

kika 13
kika 13
18.01.2013 3 z 5

Zajímavá knížka a při čtení se nebudete nudit.