mariposka mariposka komentáře u knih

Anglický pacient Anglický pacient Michael Ondaatje

Knihu jsem četla podruhé. Poprvé proto, že jsem film viděla 3x po sobě v kině, jelikož mě uchvátil, ale kniha už mi tak skvělá nepřipadala.
Teď, po více jak 10ti letech, jsem se ke knize vrátila a zdá se mi nádherná a poetická, jestli se tak příběh, který vlastně není moc šťastný a téměř celý se odehrává ve válce, dá nazvat.

"Celý večer spočíval jeho hubený obličej na jejích žebrech. Připomněla mu, jaká je to rozkoš, nechat se podrbat, když mu ženské prsty v kruzích lehce škrábají záda."

05.06.2012 4 z 5

Basket Flora Basket Flora Jan Pelc

Tohle fakt nemusím... Nelíbilo se mi to.

05.06.2012 2 z 5

Divoké labutě Divoké labutě Jung Chang

Neskutečné a neuvěřitelné! Kniha je hodně tlustá, ale čte se výborně a stojí za to!

Ženy v jeho životě Ženy v jeho životě Barbara Taylor Bradford

Super čtivá romantická oddechovka!

Paní Bovaryová Paní Bovaryová Gustave Flaubert

Jedna z mých nejoblíbenějších knih. Krásný a smutný příběh, hrdinku sice spíše nechápu a někdy mě až rozčiluje, ale konec mě vždycky dostane!

05.06.2012 5 z 5

Dvě lásky Františka Josefa I. Dvě lásky Františka Josefa I. József Kalász-Kellner

Klasická historická romantika, čte se jedním dechem. Fakta nechme stranou... Moc se mi to líbilo!

05.06.2012 4 z 5

Básně 1974–1978: Láska je pes Básně 1974–1978: Láska je pes Charles Bukowski

Tato knížka je jedna z mých nejoblíbenějších, četla jsem ji už několikrát a často se k ní vracím. Je v ní všechno! Pod vším tím sexem je hodně filozofie.

Na konci aleje Na konci aleje Valja Stýblová

úžasná kniha o starých lidech. Narazila jsem na ni náhodou v antikvariátě. Je to málo používané téma, z domova důchodců asi moc knížek není, ale tato se mi moc líbila, je čtivá, trpce humorná.