Marika Vanova Marika Vanova komentáře u knih

Vánoční vražda a jiné povídky Vánoční vražda a jiné povídky P. D. James (p)

Detektivní povídky od P. D. Jamesové se mi moc líbily a nadchlo mě, že jedna z nich je podle skutečnosti ze života samotné autorky.

28.11.2023 5 z 5

Anča a Pepík Anča a Pepík Lucie Lomová

Pohádkový komiks, tak akorát pro našeho druháčka, ve čtení jsme se po kapitole střídali.

26.11.2023 5 z 5

Vraní oko Vraní oko Michaela Klevisová

Vraní oko, tak tenhle příběh mi přijde z celé série s Bergmanem jako nejlepší.

21.11.2023 5 z 5

Sestry Sestry Bernard Minier

Poslouchala jsem jako audio a jsem zklamaná. Z této knihy bych mohla nabít dojmu, že snad všichni Francouzi jsou úchylní. Většinou mi přijde, že série mívají vzestupnou tendenci čtivosti, zde prožívám opak. Minulý díl Noc jsem taky trpěla, ale ještě to šlo, souhlasím s komentářem od faba. Nevím, jestli budu pokračovat dál.

19.11.2023 1 z 5

Moucha Moucha Dominik Dán

Banda vtipnejch policajtů, kteří pijou jak dáni, ale vyřeší toho dost. Jdu do dalšího dílu.

14.11.2023 5 z 5

Hvězdy na cestě Hvězdy na cestě Karin Krajčo Babinská

Nedočteno, nehodnoceno, není to můj šálek kávy.

13.11.2023

Dočteno a jsem nadšená. Jako příznivce 1. oddělení a vůbec českých kriminálek jsem si to užila, mnohé případy poznala a jak se pode mnou často píše, více takových policistů, jako je pan Mareš. Doporučuji.

05.11.2023 5 z 5

Nalezení Nalezení Jiří Březina

Opět skvělé pátrání po pachateli a úspěšný výsledek pro Tomáše Volfa, jako vždy zabodoval i u mě. Audio velmi dobře načteno Jakubem Saicem.

04.11.2023 5 z 5

Před povodní Před povodní Anna Bolavá (p)

Před povodní - třetí kniha, kterou jsem od Anny Bolavé přečetla a zase nevím, co jsem to vlastně četla. Jazyk poetický a slovní spojení neotřelá, to musím uznat, ale o čem to vlastně je? Nevím úplně a tak hodnotím formu, styl a pocit z knihy, mokrý, nechutný, olezlý a je cítit rybinou, ale musela jsem jí dočíst do konce.

24.10.2023 4 z 5

Hvězdný prach Hvězdný prach Neil Gaiman

Audio. Krásný snový příběh. A v podání Matouše Rumla to nemá chybu.

23.10.2023 5 z 5

Hezčí svět Hezčí svět Barbora Šťastná

Nejdřív jsem se nemohla začíst, ale pak jsem stylu vyprávění a samotnému příběhu přišla na chuť. Líbilo se mi to, dávám 4,5 hvězdičky.

17.10.2023 5 z 5

Robinson Crusoe Robinson Crusoe Vojtěch Kubašta

Pěkné převyprávění příběhu o nejslavnějším trosečníku s krásnými i 3D ilustracemi, tak akorát dlouhé pro malé děti.

16.10.2023 4 z 5

Jedeme na dovolenou Jedeme na dovolenou * antologie

S povídkami mám trochu problém je číst, moc různých dějů na jednu knihu, ale jako audio se to dalo. Některá se mi poslouchala dobře, některá mě přímo rozčilovala a byla jsem ráda, že se mnou při poslechu v autě nikdo nebyl.
Nejvíc mě zaujala Dovolená v dodávce od Hanišové.

14.10.2023 3 z 5

Dál nechoď! Dál nechoď! Václav Křivanec

Zdařilá detektivka, autor mě napínal, určitě zkusím i jeho další knihy. Umím si to představit i jako televizní počin.

13.10.2023 5 z 5

Chalupa Chalupa Pavlína Křivánková

Tak vám nějak nevím, obálka knihy se mi skoro líbí víc, než samotný příběh. Ani jedné hrdince Heleně a Tereze moc nerozumím a je mi jich spíš líto. Je fakt, že autorka umí kouzlit se slovy a tak se to četlo dobře a rychle. Zaujala mě babička Heleny, ta je správňácká, moudrá žena s nadhledem.

08.10.2023 3 z 5

Jizva Jizva Danuta Chlupová

Přečteno jako audiokniha v podání Vandy Hybnerové, líbila se mi obzvlášť historická linka. Jsem ráda, jak to dopadlo.

07.10.2023 4 z 5

Čuprděda Čuprděda Paul McCartney

Toč se střelko tam a zpět, kouzelný je celý svět. Kdo nevěří, ať si o tom přečte knížku hned.

05.10.2023 4 z 5

Stará dáma vaří jed Stará dáma vaří jed Arto Paasilinna

Tak to bylo výborný čtení, už jsem se tak dlouho nenasmála. Právem si dávám autora do oblíbených a zkusím i jeho další knihy. Doporučuji k přečtení, u toho si odpočinete.

29.09.2023 5 z 5

Jeřabinový dům Jeřabinový dům Marie Hajdová

Jsem ráda, že už jsem to dočetla. Ani jedna z postav mi nebyla sympatická, to věčné mlčení a mlžení mi lehce lezlo krkem.

27.09.2023 3 z 5

Klekánice Klekánice Tereza Bartošová

Klekánice je ještě napínavější a drsnější než Vodník. Těším se na další. Doporučuji.

20.09.2023 5 z 5