Čuprděda

Čuprděda https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/437603/bmid_cuprdeda-vUY-437603.jpg 4 32 7

Čuprděda je báječný nevšední dědeček s kapsami plnými kouzelných triků. Takového dobrodruha jen tak někde nenajdete. Díky jeho zázračnému kompasu se čtyři vnoučata bleskově vypraví na cestu kolem celého světa. Pojďte se spolu s nimi svést na hřbetech létajících ryb, utíkat před stádem bizonů i před mrazivými lavinami. Autorem téhle krásné knížky je čuprděda Paul McCartney, který navždy změnil hudební svět s kapelou The Beatles.... celý text

Literatura světová Pohádky Pro nejmenší
Vydáno: , Mladá fronta

Hey Grandude! , 2019

bibi.r
08.04.2024 3 z 5

Pro děti 4+

Docela milý příběh a hezké ilustrace. Možná by se mi líbilo víc, kdyby byla místa více adresná a zdrželi se tam déle a více to místo poznali. A jak už tu někdo psal, tak je kniha snadno zapomenutelná. Kromě krabů na pláži si už nemůžu vzpomenout, kde všude byli a to vlastně ani moc míst nenavštívili.

ZůzaSomolka
27.03.2024 4 z 5

Abych začla pozitivně, musím říct, že knížka má moc hezké ilustrace a myšlenka na kouzelný kompas, který vás přenese kamkoli na světě, je skvělá (a moc se mi líbí kouzelná formule "Toč se střelko, tam a zpět, kouzelný je celý svět"). Ale příběh trochu pokulhává - je dost jednoduchý - pro malé děti (2-4 roky) mi to přijde v poho. Člověk to párkrát přečte, ale asi se k tomu nebude opakovaně vracet. Každopádně to patří do kategorie knih s velkými celostránkovými ilustracemi a jen trochou textu na každé stránce. Příběh hravě přečtete celý před spaním.

Marika Vanova
05.10.2023 4 z 5

Toč se střelko tam a zpět, kouzelný je celý svět. Kdo nevěří, ať si o tom přečte knížku hned.

Atlantis
31.05.2022 3 z 5

V pořádku, ale hodně zapomenutelné. Děda má kouzelný kompas, který děti teleportuje po světě. Rozhodně se mohli podívat na více míst, navíc se vždy chovají podle jedné šablonky. Škoda, že vše nebylo tak střelené, jako kráva v Alpách.

ElikaS
02.07.2021 4 z 5

Knížka se nám se synem moc líbila, je to krátký dobrodružný příběh pro malé děti s krásnými celostránkovými ilustracemi.

muchomurka
21.12.2020 4 z 5

Líbila a moc. Skvělý nápad doplněný hezkými ilustracemi. Ta spousta zážitků. Mít takový kompas, to bych navštívila míst a míst. Tahle, doufám, přibude v naší knihovničce.

LadyCharlene
26.11.2020 4 z 5

Velice krásně ilustrované dobrodružné povídání o jednom odpoledni s čuprdědou a jeho kouzelným kompasem.
Líbila se mi myšlenka, že i když se těšíte na prohřátou pláž plnou třpytivého písku, na divoké pláně uhánět s kovboji nebo do provoněných hor, stejně se nakonec rádi vracíte domů do své teploučké měkoučké postýlky.

Paul McCartney
britská, 1942