marie.kolarova marie.kolarova komentáře u knih

Desiderata štěstí Desiderata štěstí Max Ehrmann

Krásná kniha s přenádhernými ilustracemi.

22.03.2024 5 z 5

Začít znovu Začít znovu Mona Kasten

Fajn oddechové čtení.

04.03.2024 5 z 5

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

Skvělé čtení. Už teď se těším na další díl.

04.02.2024 5 z 5

Volání hvězd Volání hvězd Emma Donoghue

Knihu jsem četla v rámci čtenářské výzvy a nelituji. Na plný počet hvězdiček mi tam něco chybělo, ale příběh je moc hezký a čtivý.

04.02.2024 4 z 5

Pokrývač Pokrývač Miloň Čepelka

Chvilku mi trvalo, než jsem si zvykla na autorův styl psaní. A když jsem si konečně zvykla, tak byl najednou rychlý konec.

04.02.2024 3 z 5

Tichá modlitba Tichá modlitba Angela Marsons

Tak to byla jízda. Skvělá kniha, zajímavý případ, úžasná Kim, gradující napětí. Kniha, která určitě stojí za přečtení.

14.12.2023 5 z 5

Severka Severka Nina Špitálníková

Smutné, děsivé a zároveň fascinující. Knihu jsem doslova hltala.

03.12.2023 5 z 5

Děvčata první republiky Děvčata první republiky Dita Pepe

Vzpomínky osmi žen narozených ve 20. letech minulého století. Příběhy o radostech a strastech života, o šťastných i těžkých okamžicích. Některé příběhy byly opravdu velmi silné a hodně mne dojaly. Vždy jsem měla ráda poslouchání příběhů mých babiček a dědečků a toto bylo hodně podobné.

03.12.2023 5 z 5

Budu nejspíše opakovat to, co je tu již mnohokrát zmíněno. První polovina knihy byla opravdu velmi napínavá a četla jsem jí jedním dechem. Doplnění o dobové fotografie dává příběhu na autentičnosti. Druhá polovina knihy už byla o dost slabší a měla jsem problémy knihu vůbec dočíst. Nicméně celkový námět knihy je velmi povedený.

30.10.2023 3 z 5

Anna Boleynová - Králova posedlost Anna Boleynová - Králova posedlost Alison Weir

Mám moc ráda filmy i romány o Jindřichovi a Anně Boleynové. Je zajímavé, vidět tento příběh z různých úhlů pohledu. Tento se mi líbil. Výtku bych ale měla k prostřední části románu, která mi přišla nezáživná.

18.10.2023 4 z 5

Rodina z podkroví Rodina z podkroví Lisa Jewell

Zvláštní příběh odehrávající se ve třech dějových liniích. Při představě, že se něco takového může stát, tak mě i po přečtení knihy mrazí. Jednu hvězdičku strhávám za zvláštní styl psaní, který mi asi úplně nesedl a za občasnou zbytečnou spletitost příběhu.

06.10.2023 4 z 5

Truly Truly Ava Reed (p)

Slaďárna, která se sice hezky čte, ale nic zajímavého vlastně nepřinese. Je to typ knihy, kterou odložíte a za měsíc nebudete vědět, že jste ji četli.

06.10.2023 3 z 5

Bretaňské zlato Bretaňské zlato Jean-Luc Bannalec (p)

Krasné počteníčko o komisaři Dupinovi.

06.09.2023 5 z 5

Bretaňská idyla Bretaňská idyla Jean-Luc Bannalec (p)

Moje druhá kniha od tohoto autora. Moc se mi líbí, jak autor dokáže vylíčit atmosféru Bretaně včetně vůní, chutí a zvuků.

06.09.2023 4 z 5

Dobrodružství Sherlocka Holmese Dobrodružství Sherlocka Holmese Arthur Conan Doyle

Kniha povídek a tak jak to bývá, některé povídky jsou lepší a některé o trošku slabší. Celkově ale kniha zapůsobí velmi dobrým zážitkem.

17.08.2023 4 z 5

Není přání jako přání Není přání jako přání Alexandra Potter

Škoda, toto se mi nelíbilo. Kniha byla plná pseudovtipných situací, které ale byly jen trapné a nereálné a z hlavní hrdinky dělaly hlupačku.

17.08.2023 2 z 5

Velmi anglická vražda Velmi anglická vražda Verity Bright

Vcelku hezký rozjezd, který ale postupně místo aby gradoval, tak padá a padá, až dopadne na dno. Dočteno, ale jen proto, že je léto a neměla jsem co jiného u vody číst.

24.07.2023 2 z 5

Žárlivost a jiné povídky Žárlivost a jiné povídky Jo Nesbø

Zajímavá změna. Některé povídky lepší, jiné slabší. Všechny je spojovalo téma vztahy a žárlivost a možná proto mi přišly na jedno brdo.

29.06.2023 3 z 5

Matčino vyznání Matčino vyznání Kelly Rimmer

Emočně strhující příběh dvou žen milujících stejného může. Ivy je matkou, Olivie manželkou. Kniha se může zdát v některých úsecích příliš dlouhá a popisná. Ale pokud vydržíte do strhujícího konce tak pochopíte, že kniha být kratší nemohla.

14.05.2023 5 z 5

Erekce srdce Erekce srdce Petr Soukup

Velmi vtipná kniha. Mnohokrát jsem žasla nad tím, jak vtipné a výstižné slovní spojení jde vymyslet. Autor má evidentně dar jazyka (a to doslova :-))

21.04.2023 5 z 5