Marekh Marekh komentáře u knih

Příběh slunečnice Příběh slunečnice Miriam Blahová

Hlavní postavou je mladá dívka NATÁLIE, která má nehodu a ocitne se v nemocnici. Zde se seznamuje s jednou starší dámou HEDVIKOU, která ji vypráví příběh své starší sestry EVY, která za protektorátu pracovala v opatrovně, ve které se starala o opuštěné děti společně s dalšími dvěma ženami. Zde nás čeká tajemství.

V knize se střídají 2 časové roviny ze současnosti a z minulosti. Obě se mi líbily. V knize nalezneme romantiku a také se můžeme zamyslet nad partnerskými a mezilidskými vztahy, uvědoměním si hodnoty sebe sama a odpuštěním. V tomto příběhu mi ukápla nejedna slza.

Jedná se o autorčinu prvotinu. Kniha se mi líbila od samotného počátku až do úplného závěru. Kniha byla čtivá a nedokázal jsem se od knihy odtrhnout. V knize nastal okamžik, při kterém jsem si říkal, jestli bude všechno dopovězeno, ale strachoval jsem se zbytečně, poněvadž všechno bylo dovysvětleno. Knihu PŘÍBĚH SLUNEČNICE doporučuji k přečtení.

Kniha má pěkný přebal.

MIRIAM BLAHOVÁ je skvělá autorka, od které jsem už přečetl knihu PŘÍBĚH AKVAMARÍNU, která se mi líbila. Budu se těšit na další autorčiny knihy.

11.08.2023 5 z 5

Lev, čarodějnice a skříň Lev, čarodějnice a skříň C. S. Lewis (p)

Začetl jsem se do druhého dílu ze série Letopisy Narnie. Kniha se mi líbila.

Hlavními postavami jsou PETR, ZUZANA, EDMUND a LUCIE. Všichni se dostanou do světa Narnie a zažívají tam dobrodružství. V tomto díle se potkají také s bobry a nechybí samozřejmě BÍLÁ ČARODĚJNICE a lev ASLAN.

Text doprovází černobílé ilustrace.

09.08.2023 5 z 5

Ahoj, tady Sam Ahoj, tady Sam Dustin Thao

Je to hořkosladký román o lásce, ztrátě a zármutku. Nachází se zde prvky nadpřirozena.

Hlavní postavou je JULIE (17 let), která má v plánu se svým přítelem SAMEM (22 let) se odstěhovat z malého města, studovat vysokou školu a strávit léto v Japonsku. Jenže bohužel plány se změní, protože Sam zemřel. Julie nejde na Samův pohřeb a vyhodí jeho věci. Jednoho dne se rozhodne, že vytočí Samovo číslo a Sam telefon zvedne..

Julie pracuje v knihkupectví, ráda čte knihy a píše příběhy. S rodiči se přestěhovala z velkoměsta do menšího města, ve kterém se seznámila se Samem a jeho přáteli. Sam pracuje v kavárně a skládá hudbu. Má mladšího bratra.

V knize se střídají části z minulosti a z přítomnosti. Líbil se mi námět knihy, i když není originální, ale to mi nevadilo. Knihu jsem viděl na sociálních sítích a rovněž jsem se zúčastnil přednášky nakladatelství Yoli na Světě knih 2023, kde o knize mluvili. Nejsem sice cílovka, ale kniha mě vtáhla do děje a líbila se mi. Je s podivem, že kniha má poměrně nízké hodnocení, což si určitě nezaslouží.

Přemýšlel jsem nad tím, jestli bych byl rád, pokud bych dostal možnost si zatelefonovat s lidmi, které jsem znal, ale kteří bohužel zemřeli. Určitě bych tuto možnost uvítal a rád bych si s nimi zatelefonoval a popovídal. Byť bych věděl, že mám omezený čas. Znovu bych rád slyšel jejich hlasy a rozloučil se s nimi.

Kniha obsahuje Prolog, Epilog a Poděkování.

Kniha má nádhernou obálku a ořízka knihy je moc pěkná.

09.08.2023 5 z 5

Cinder & Ella Cinder & Ella Kelly Oram

Hlavní postavou je ELLA, která má autonehodu a při této autonehodě zemře její mamka. Ella je dlouhou dobu v nemocnici. Prodělala kóma. Navštěvuje fyzioterapeuta a psychiatra. Má jizvy na těle a kulhá.

Ella se stěhuje ke svému tátovi z Bostonu do Los Angeles, který ji před 10 lety opustil a nyní má novou rodinu. Ella se seznamuje s její nevlastní mámou a jejími dvěma dcerami, které se k ní nechovají dobře. Začne navštěvovat školu pro elitu, ale i zde naráží na nepochopení a posměch, až se z toho vyklube šikana.

Nemá žádné kamarády a cítí se osamocená. Má jen jednoho kamaráda CINDERA, kterého zná jenom přes internet. Píšou si, ale nikdy se osobně neviděli. Ella však netuší, že Cinder je jedním z nejslavnějších hollywoodských herců.

Potká se Ella a Cinder osobně? Začlení se Ella mezi své spolužáky ve škole a najde si nové kamarády? A hlavně, bude si rozumět se svou vlastní rodinou?

Ella má svůj blog. Ráda čte knihy a dívá se na filmy a na svém blogu je recenzuje. Ella je upřímná a všechno řekne narovinu. Cinder je vtipný, chytrý a je také knihomol. Zasnoubí se s jednou dívkou, kterou sice nemiluje, ale je to jen na oko pro veřejnost. Líbily se mi chaty, které si mezi sebou psali Ella a Cinder a později také telefonáty.

Bylo mi líto Elly, jak se k ní spolužáci chovali a také její nevlastní sestry. Pokud by si dostatečně uvědomili, čím vším si Ella prošla ztrátou mamky, kterou milovala a problémy se zdravím, tak by se tak k ní nemohli chovat.

Kniha se celkově četla dobře a autorka v knize rozvinula hodně témat ztráta blízkého člověka, sebevražda, šikana, tělesné postižení, rodina, přátelé.

V závěru knihy se nachází kapitola s názvem ŘEKNI AUTO, která je vyprávěná z pohledu Briana.

Jedná se o duologii, ale asi druhý díl ŠŤASTNĚ AŽ NA VĚKY už nebudu číst.

07.08.2023 4 z 5

Klekánice Klekánice Tereza Bartošová

V malé vesnici na Příbramsku se ztratila sedmiletá holčička ADRIANA. Policisté vyšetřují tento případ. Co se stalo? Utekla? Byla unesena, a pokud ano, kým byla unesena? Má s jejím zmizením něco společného Klekánice? To už se dočtete v této knize.

Jedná se o první knihu, kterou jsem od této autorky četl. Je to kniha na jedno posezení. Celkově se kniha četla dobře. Závěr byl překvapivý.

Kniha obsahuje Prolog, Epilog a Dodatek.

Kniha má pěkný přebal.

Autorčino motto: Neberte život příliš vážně, stejně z něho nevyváznete živí!

05.08.2023 4 z 5

Příběh akvamarínu Příběh akvamarínu Miriam Blahová

Hlavní postavou je JASMÍNA (22 let), která bydlí se svou mamkou. Jasmína hledá práci. Umí vařit a péct a také se ráda stará o zahradu. Do jejího života přijdou 2 muži OSCAR, které se přistěhuje do její blízkosti a JOACHIM, kterého potká v kostele a který tvrdí, že přišel z roku 1836. Jasmína onemocní vážnou nemocí. O jakou nemoc se jedná se už dočtete v tomto románu.

Kapitoly se střídají z pohledu ze současnosti a z minulosti. Líbilo se mi, že autorka zasadila příběh do Jablunkova a do Horní Lomné. Tyto lokality mám rád a mimo jiné jsem se dozvěděl nové informace o těchto místech. Navštívil jsem Kostel Povýšení sv. Kříže v Horní Lomné a také studánku s léčivou vodou.

V knize nalezneme romantiku a cestování časem. Kniha se mi líbila. Časem si přečtu knihu PŘÍBĚH SLUNEČNICE.

05.08.2023 5 z 5

Nikdykde Nikdykde Neil Gaiman

O této knize jsem už v minulosti slyšel, ale až nyní jsem se do této knihy začetl. Autorovy knihy mám v oblibě. Kniha NIKDYKDE se mi líbila. Jedná se o městské fantasy.

Hlavní postavou je mladý londýnský obchodník RICHARD MAYHEW, který pomůže jedné krvácející dívce, díky čemuž se ocitne v PODLONDÝNĚ, což je místo stínů a temnot, nestvůr a světců, vrahů a andělů. V tomto světě bydlí dívka DVÍŘKA, které pomohl Richard. Dvířce vyvraždili její rodinu a Dvířka pomocí Richarda chce vypátrat vrahy svých rodičů a chce zachránit svůj svět. Richard se chce vrátit do svého světa, tj. do NADLONDÝNA.

Zajímavé byly také další postavy pan VANDEMAR, CROUP, markýz aj.

Na počátku knihy nalezneme ÚVOD K TOMUTO TEXTU. V závěru knihy nalezneme PLÁN LONDÝNSKÉHO METRA a také povídku JAK MARKÝZ ZÍSKAL ZPÁTKY PLÁŠŤ. Přebal knihy je pěkný.

03.08.2023 5 z 5

V životech loutek V životech loutek TJ Klune (p)

V jednom lese žijí 3 roboti android GIOVANNI LAWSON, mechanická ošetřovatelka SESTRA RATCHED a neurotický vysavač RAMBO. A ještě s nimi žije člověk VICTOR LAWSON. Victor jednoho dne zachrání ze šrotoviště androida s označením HAP. Dojde k určité události, kdy je unesený GIO a ostatní naši hrdinové se rozhodnou, že ho půjdou zachránit do Města elektrických snů, ve kterém se nachází. Zažívají spoustu dalších dobrodružství.

V knize se vyskytují další zajímavé postavy jako např. PRINCIPÁL, MODRÁ VÍLA aj.

Kniha se mi líbila. Humorné byly také hlášky Sestry Ratched a Ramba. Od předcházejících autorových knih bychom tuto knihu mohli spíše zařadit do žánru sci-fi. V knize se objevují také prvky LGBT (asexuál, nebinární postava). Kniha má přesah.

Obálka je moc pěkná.

03.08.2023 5 z 5

Nikdo není sám Nikdo není sám Petra Soukupová

Hlavní postavou je VERONIKA, která má manžela MICHALA a má 2 děti (MÍŠA, MÁJA), které jsou v pubertě. Veronika bohužel nemá moc dobrý vztah s jejími rodiči, a navíc dojde ještě k tomu, že zemře její mamka.

Jedná se o román, který řeší rodinné vztahy. Jedná se o situace, které se mohou vyskytovat v některých rodinách a autorka tyto vztahy do hloubky řeší. Kapitoly jsou vyprávěny z různých úhlů pohledů hlavních postav, kromě manžela Michala.

Autorka nepoužívá uvozovky v přímé řeči, což mi nevadilo a na tento styl vyprávění jsem si zvyknul z její předešlé knihy VĚCI, NA KTERÉ NASTAL ČAS. Asi ne každému čtenáři se musí líbit tento způsob vypravování, ale řekl bych, že to na mě působí originálně a z toho je jasně poznat autorčin rukopis. Všechno působilo na mě živě a realisticky.

Je smutné, když si dospělé děti, které už mají vlastní děti, nerozumí s rodiči, a naopak rodiče si nerozumí s dětmi. Dochází pak k různým nedorozuměním, hádkám a celkově špatné atmosféře. Veronika také řeší problémy s dětmi, které se vyskytly. Měl jsem dojem, že v některých situacích to Veronika s jejím manželem přeháněli, ale z druhého hlediska jim záleželo na dětech. Záleží na úhlu pohledu. Určitě by se některé věci daly dělat jinak a efektivněji ku prospěchu všech. Zdálo se mi, že Veronika trochu více pila alkoholu.

V závěru knihy souhlasím s rozhodnutím Veroniky, které učinila, i když to nebylo jednoduché rozhodnutí.

31.07.2023 4 z 5

Karneval zvířat Karneval zvířat Zuzana Dostálová

Hlavní postavou románu je houslista EVŽEN (49 let), který jezdí s Českým symfonickým orchestrem po různých koncertech v Německu. Zamiluje se do flétnistky ŠTĚPÁNKY, která je od něj mnohem mladší. Evžen je rozvedený, bezdětný, má dobré srdce, poněvadž pomáhá ostatním lidem, kteří mají nějaký problém.

Od autorky jsem už četl knihu SOBĚSTAČNÝ, která se mi líbila a očekával jsem, že kniha KARNEVAL ZVÍŘAT bude na stejné úrovni, ale bohužel jsem byl z knihy zklamaný. Myslím si, že nápad na zpracování knihy není špatný. Autorka patrně vycházela z vlastních zkušeností a zakomponovala je do románu. Myslím si, že podobnou knihu s tímto námětem jsem ještě nečetl. Bohužel jsem měl problém se do knihy začíst a s knihou jsem docela bojoval.

Sledujeme skupinu hudebníků, kteří jsou součástí Českého symfonického orchestru a jejich cesty do různých míst. Vidíme cesty autobusem, ubytování na jednotlivých pokojích a samozřejmě vystoupení na jejich koncertech. Kromě Evžena jsem si k žádné postavě nevytvořil vztah, a navíc mezi hlavními postavami kolovalo mnoho alkoholu. Dialogy se mi zdály kostrbaté. Postupem času jsem se začínal nudit, a nepomohly ani vtipy o hudebnících, které si hlavní hrdinové vyprávěli.

Líbilo se mi, že autorka na některých místech píše informace o jednotlivých objektech, ve kterých naši hrdinové vystupovali. Tyto informace jsou zvýrazněny kurzívou.

Myslím si, že jsem pochopil myšlenky, které chtěla autorka v této knize vyjádřit, akorát je škoda, že jsem se do knihy nedokázal začíst. Lidé v této branži nemají na růžích ustláno, jak si někteří lidé myslí a mají se co ohánět, aby se uživili. Nicméně láska k hudbě je tak silná, že hudbu milují z celého srdce a nedokážou se jí vzdát.

V závěru autorka zařadila také tématiku COVIDU a o tomto tématu mě už vůbec nebavilo číst. Možná by bylo lépe, kdyby toto téma vypustila a místo toho více rozvinula linku Evžena a Štěpánky, anebo ještě více rozvinula atmosféru na koncertech. Z knihy je patrné, jaké politické názory autorka zastává.

Kniha má pěknou obálku.

Celkové hodnocení: 2,5*

29.07.2023 3 z 5

Bez citu Bez citu Neal Shusterman

Vzpomínám si, že před několika lety jsem četl knihu BEZ ŠANCE a kniha se mi líbila (Knižní Klub, 2016, pevná vazba). Po letech jsme se dočkali vydání druhého dílu BEZ CITU, který navazuje na první díl. Tentokrát vydalo knihu nakladatelství Yoli v paperbacku.

Líbilo se mi, že autor na počátku vysvětlil základní pojmy a já jsem se rychle zorientoval v příběhu, i když první díl jsem četl před lety.

Kniha se mi líbila. Je stejně čtivá jako první díl. Čtenář se může zamyslet nad mnoha věcmi. Doufám, že časem vyjde třetí díl a nebudeme muset na něj čekat několik let.

29.07.2023 5 z 5

Sem přichází něco zlého Sem přichází něco zlého Ray Bradbury (p)

Po dlouhé době jsem se začetl do další autorovy knihy. Celkově se mi kniha líbila.

Do jednoho města přijela v říjnu pouť (kolotoč, zrcadlové bludiště, obludárium). Pan COOGER a pan DARK provozují pouť, ale nepřivážejí lidem radost a smích, ale jejich úmyslem je nasytit se dušemi, které propadnou této pouti. Jejich úmysly prohlédnou dva mladí kluci WILL (důvěřivý, usměvavý) a JIM (nespoutaný, tajemný a plný energie). Zajímavostí je, že tito kamarádi se narodili dvě minuty po sobě, bydlí vedle sebe a jsou nejlepšími přáteli.

Kniha má hororový nádech, je plná obraznosti a myšlenek. Je to román o dospívání, o dobru a zlu, o lásce a přátelství.

V závěru se nachází DOSLOV a kapitola pojmenovaná RAY BRADBURY O DĚTECH.

27.07.2023 4 z 5

Čarodějův synovec Čarodějův synovec C. S. Lewis (p)

O autorovi jsem slyšel už v minulosti, ale až nyní jsem se poprvé začetl do této knihy. Jedná se o dětskou fantasy, první díl ze série Letopisy Narnie.

Kniha se mi líbila a určitě časem budu pokračovat v dalších dílech.

Kniha má v sobě humor a text doprovázejí černobílé ilustrace.

27.07.2023 5 z 5

Nezbytné věci Nezbytné věci Stephen King

Knihu jsem měl půjčenou od kamarádky a musím říci, že jsem s knihou docela zápasil. Trochu jsem se na této knize zaseknul. Kniha byla hodně zdlouhavá.

V městečku Castle Rock si jeden cizinec otevře obchod s názvem Nezbytné věci. Lidé z města obchod navštěvují a pořizují si věci za velmi nízkou cenu. Za zboží platí penězi, ale také slíbí obchodníkovi, že provedou svým sousedům drobný žertík. Postupně dochází k různým nesvárům, potyčkám i vraždám..

V závěru knihy jsem byl už unavený a pletly se mi některé postavy, protože se mi zdálo, že jich bylo hodně. Závěr knihy je napínavý.

27.07.2023 3 z 5

Kočičí životy: Drama volyňských Čechů na Ukrajině Kočičí životy: Drama volyňských Čechů na Ukrajině Eda Kriseová

Uvažoval jsem nad tím, jestli se do této knihy mám pustit či nikoliv. Jako první si knihu přečetla mamka a později já. První vydání knihy vyšlo v roce 1997, druhé vydání vyšlo u nakladatelství Práh v roce 2023.

Dozvěděl jsem se hodně informací o volyňských Čechách na Ukrajině. Kniha se četla celkově dobře, i když autorka všechno dopodrobna popisuje. Z knihy se dozvíme hodně o historických událostech.

Líbilo se mi hodnocení knihy od Aleny Mornštajnové, které se nachází na zadním přebalu: Příběh je popsaný s nádechem magického realismu, a přitom velmi realisticky. Napsala knihu o vykořenění a neustálém hledání domova, o odvaze, osudu, předurčenosti a vědomí, že každý má svou vlastní představu o naplněném životě a klíč k němu si nese v sobě.

Kniha obsahuje černobílé ilustrace.

14.07.2023 4 z 5

Vnímavý vypravěč Vnímavý vypravěč Olga Tokarczuk

Od autorky jsem přečetl pouze knihu BIZARNÍ POVÍDKY. Časem si snad přečtu další knihy. Láká mě kniha BĚGUNI.

Kniha VNÍMAVÝ VYPRAVĚČ je tvořena autorčinými zážitky a myšlenkami. V knize se nachází také části z přednášek na univerzitě v Lodži. Autorka dává čtenářům nahlédnout do jejího myšlení ohledně psaní, dočteme se o psychologii vypravěče, něco málo z jejího soukromí apod. Zajímavé je, že autorka by si přála nový druh vypravěče, ve čtvrté osobě. V knize jsou vyjádřeny také názory ohledně zvířat. Autorka odkazuje také na knihy, které napsala a více se o nich rozepisuje. Autorka do knihy vložila citáty od různých spisovatelů.

Autorka používá hodně odborných termínů, což si nejsem jistý, jestli je dobře. Některé pojmy jsou podtrženy. Některé myšlenky jsem pochopil a rychle vstřebal, jiné byly náročnější na pochopení a všechno jsem nepobral. S lecčím by se dalo souhlasil, s některými názory nikoliv (např. autorka zastává názor, že by čtenáři v knihovnách měli také platit symbolický poplatek na půjčení jednotlivých knih, jinak je to krádež).

Myslím si, že kniha stojí za přečtení, ale ne všechno asi čtenář pochopí napoprvé, a ne všechno jej musí bavit. Je vidět, že autorka má velký přehled.

Zaujalo mě, že autorka obdržela v roce 2018 Nobelovu cenu za literaturu.

V závěru knihy se nachází POZNÁMKY, AUTORSKÁ POZNÁMKA a EDIČNÍ POZNÁMKA.

14.07.2023 4 z 5

Mapa z listí Mapa z listí Yarrow Townsend

Hlavní postavou je mladá dívka ORLA, která komunikuje s rostlinami a ony s ní. Krajem se šíří smrt a Orla chce přijít na to, co je toho příčinou. Má také kamarády IDRISE a ARIANU, kteří ji doprovázejí na cestě, která je plná dobrodružství.

Kniha má krátké kapitoly a je hodně čtivá.

Kniha je pěkně graficky zpracovaná. Kniha má pěknou obálku. Na počátku knihy se nachází mapa. Líbilo se mi, že na počátku každé kapitoly se vyskytovaly jména rostlin a jejich využití. To je určitě přidaná hodnota.

08.07.2023 5 z 5

Eragon Eragon Christopher Paolini

Je obdivuhodné, že autor tuto knihu napsal v 15letech. Příběh chlapce ERAGONA, který najde v Dračích horách modrý kámen, z něhož se vyklube dračí mládě SAFIRA.

Oblíbil jsem si Eragona, draka Safiru a také Broma, který doprovázel Eragona na své cestě a cvičil jej v bojových uměních a v kouzlech. Vyprávěl mu také různé příběhy o dracích a čarodějích. Eragon se vydává společně s drakem na nebezpečnou cestu.

Zajímavé byly také další postavy např. Čarodějnice Angela, kočkodlak, ra´zakové, urgalové, Stín aj.

Líbilo se mi, jak se Eragon staral o draka, jaké byly jeho počátky létání s drakem a postupné zdokonalování letu. Zajímavá byla také vzájemná komunikace mezi nimi.

Jedná se o epickou fantasy, která představuje první díl z tetralogie ODKAZ DRAČÍCH JEZDCŮ. Eragon je pořádná bichle, ale kniha se četla celkově dobře, i když autor má na všechno čas. Eragon se mi určitě líbil mnohem více než kniha SPÁT V MOŘI HVĚZD. KNIHA I., ze které jsem nebyl úplně nadšený, a proto ani neplánuji číst druhou knihu. U Eragona nevím, jestli se mám časem pustit do četby druhého dílu ELDEST.

Na počátku a v závěru knihy se nachází mapa. Oceňuji, že v závěru se nachází vysvětlivky STAROVĚKÝ JAZYK, JAZYK TRPASLÍKŮ, URGALSKÝ JAZYK a STRUČNÝ PŘEHLED POSTAV, MÍST A NĚKTERÝCH ZVLÁŠTNOSTÍ. V samotném závěru se nachází PODĚKOVÁNÍ.

08.07.2023 4 z 5

Varhaník z mrtvé vesnice Varhaník z mrtvé vesnice Danuta Chlupová

Román z Karvinska z 50. a 60. let 20. století.

THEODOR je vesnický učitel, který hraje v kostele na varhany. Během tragické nehody zaviní smrt svého souseda. Odsoudí ho ve zpolitizovaném procesu na 20 let do vězení. Theodor potká také chlapce MIRKA, který je autista, nicméně má výjimečný hudební talent.

Román se odehrává ve Dvorech, což je smyšlená obec, ale také obec velmi reálná. Autorka jim vtiskla rysy a osudy všech vesnic a městských částí v karvinském uhelném revíru, které lidé museli nuceně opustit kvůli těžbě uhlí. Všechny ostatní vesnice a města, která se objevují v tomto románu, skutečně existují.

Postavy a události jsou fiktivní, avšak historické a politické reálie, do nichž je děj románu zasazen, odpovídají skutečnosti dané doby.

Kniha se celkově četla dobře. Mnozí lidé museli opustit svoje domovy kvůli těžbě a stěhovali se do městských sídlišť. Někteří lidé byli spokojeni, protože měli všechno blíže, jiní lidé si nezvykli na tento život a někteří staří lidé také zemřeli v důsledku odstěhování. Rodiče museli dětem hledat nové školy a děti navštěvovali buď polskou základní školu v Karviné, anebo děti dávali do českých škol. V knize se vyskytuje také důlní neštěstí, které má svůj skutečný předobraz.

Jelikož bydlím v Karviné, tak jsem rád, že autorka napsala tuto knihu.

Citáty:

Byl leden, ale vítr přivál z Prahy vůni jara. Zatím to byl sotva znatelný vánek, protože hlavní město leželo daleko. Praha, to byl jiný svět. Lidé v ostravsko-karvinském revíru nevěřili, že u nich nastanu nějaké podstatné změny diskuse o reformách byly dobré tak akorát pro pražské intelektuály. Tady na Karvinsku se kope uhlí. Tady se nedebatuje.

01.07.2023 5 z 5

Krámek s fantazií Krámek s fantazií Tabitha Bird

Po dlouhé době kniha od australské spisovatelky. Nalákal mě přebal knihy, který je nádherný a zároveň anotace.

Krámek s fantazií cestuje po celém světě a nabízí starožitné předměty a také kouzelné telefony, díky nimž se můžete spojit se svými zemřelými. Strážce krámku EARLATIDGE HUBERT UMBREY zjišťuje, že mu do konce života zbývá 21 dní a během této doby musí najít nového strážce krámku a také prodejce. Líbila se mi také kočka, která doprovázela hlavního hrdinu. Earlatidge se seznamuje s desetiletým klukem ENOCHEM a mladou ženou ANN.

Kniha je vyprávěna z různých úhlů pohledů hlavních postav.

Děj je zpočátku trochu zamotaný, ale postupně autorka všechno vysvětlila a dávalo to smysl. Kniha je nabitá emocemi a nutí člověka k zamyšlení.

Zamyslel jsem se nad Krámkem s fantazií a rád bych tento Krámek navštívil, pokud by to bylo možné. Bylo by fajn zavolat si se zemřelými a vyříkat si věci, omluvit se nebo říci dotyčnému člověku, že jsem ho měl rád. Opětovně slyšet jejich hlasy. V tomto je Krámek úžasný, že tuto možnost nabízí a také další věci.

28.06.2023 5 z 5