Marčullkas Marčullkas komentáře u knih

Mikeš Mikeš Josef Lada

Řadím mezi mé oblíbené dětské knížky.

05.10.2013 5 z 5

Děti z Bullerbynu Děti z Bullerbynu Astrid Lindgren

vzpomínka na dětství! První přečtená knížka ve škole. :)

04.10.2013 5 z 5

Klub zlomených srdcí Klub zlomených srdcí Cathy Kelly

Moc milé čtení. Sice jsem knížku četla už hodně dávno, ale přesto mám na knihu milou vzpomínku.

04.10.2013 5 z 5

Trojdílné plavky Trojdílné plavky Martina Formanová

Lehké oddechové počtení. Nejvíc se mi líbil Lein příběh.

02.10.2013 4 z 5

Provence jako sen Provence jako sen Lenka Horňáková-Civade

Zajímavě popsaný život v Provence. Mimochodem tuhle zemi miluji nadevše!
Během čtení této knihy, která mě přenesla do tak úžasné země, kde jsem doslova cítila vůni levandule, oliv a cypřiše! Skvěle popsané vše, co se dělo během nelehké rekonstrukce zámku, a nenásilně vložené příběhy domorodců, zvyků a tradic! . . .

29.09.2013 4 z 5

Pan Theodor Mundstock Pan Theodor Mundstock Ladislav Fuks

Povinná četba k maturitě. Knížka se četla celkem dobře. Pan Mundstock a jeho truchlivá příprava na transport.

29.09.2013 3 z 5

Rybí krev Rybí krev Jiří Hájíček

Před pár dny dočteno a přesto mám tu knížku pořád v hlavě, dává mi podměty k zamyšlení.
Melancholický příběh o Hance její rodině a přátelích, zaniklá vesnice a s ní spojené příběhy a životy lidí. Hančin návrat do minulosti, mnoho nezodpovězených otázek a hledání pravd.
Opravdu stojí za přečtení :) . . .

23.09.2013 5 z 5

Padesát odstínů temnoty Padesát odstínů temnoty E. L. James (p)

Odpad všech odpadů ! . . . nemůžu si pomoc! :/ Také jsem to četla jen, protože nemám ráda nedočtené knihy

22.09.2013 odpad!

Království za story Království za story Petr Šabach

Má první kniha od Šabacha.
Soubor povídek, které se četly celkem fajn, ale bylo to takové nemastné neslané! . . .

19.09.2013 2 z 5

Atlas mraků Atlas mraků David Mitchell

Ač nerada musím uznat, že film se mi líbil daleko víc, než knížka! Což se mi snad ještě nikdy nestalo! ... možná jsem udělala chybu, že jsem během čtení této knihy viděla i film :/

18.09.2013 3 z 5

Rafanda Rafanda Karla Kubíková

Příběh o ženě, která toho od života dostala mnoho. Snaha čelit různým životním nástrahám. Myslím si, že ve skrytu duše nebyla zlá! Neočekávané odhalení . . .
Kniha se četla moc dobře.

15.09.2013 4 z 5

Druhý život Marýny G. Druhý život Marýny G. Vladimíra Klimecká

Jemně napsaný příběh čtyř žen, které čelily svému, ne vždy lehkému osudu. Vzájemné propletení a vyprávění příběhu mě zaujalo. Zamyšlení se nad láskou, životem a cestou bytí po generace. Nejvíc se mi líbil příběh Marýny a Josefky. Poslední příběh Fany mě trošku zklamal, ale i tak to knize neubírá na kvalitě.
Kniha se četla moc dobře, během dvou večerů dočteno.

14.09.2013 5 z 5

S elegancí ježka S elegancí ježka Muriel Barbery

Velice zvláštní kniha, působila na mě hodně depresivně. Několikrát jsem ji odkládala na dočtení.

09.09.2013

Skleněný pokoj Skleněný pokoj Simon Mawer

Knihu jsem přečetla během pár večerů. Během první stránky mě vtáhla abolutně do děje.
Příběh rodiny, která odchází do exilu a musí po sobě zanechat úžasný vysněný dům vilu Landauer a zemi kterou oba milovali. Der Glassrau neopakovatelně popisující skleněný pokoj, který vytváří zvláštní atmosféru celého domu ...
Škoda jen, že je to vše fikce, ale i přesto mě kniha zaujala a nadchla!
"S jedním vedlejším účinkem: po dočtení se okamžitě chcete do Brna a vily Tugendhat podívat." :)

18.08.2013 5 z 5

Sněženky a machři po 25 letech Sněženky a machři po 25 letech Radek John

Myslím si, že některé knihy by už neměly mít pokračování. První kniha byla úspěšná, troufám si říct, že vydařená. Pokračování řadím spíše mezi horší.

10.08.2013 3 z 5

Snowboarďáci Snowboarďáci Miroslava Besserová

četla jsem hodně dávno, kniha se mi v té době celkem líbila.Četla jsem ji na popoud filmu.

10.08.2013 2 z 5

Přežili svou dobu Přežili svou dobu Vít Lucuk

Knihu mohu velice doporučit!
Autentické výpovědi obyvatel, kteří jak napovídá název knihy - přežili svou nelehkou dobu! Některé hrdiny dodnes potkávám a zaslouží si uznání a poctu!

04.08.2013 5 z 5

Dokonalá nevěsta Dokonalá nevěsta Sophie Kinsella (p)

Oddechové čtení na letní večery.

31.07.2013 3 z 5

Smuténka Smuténka Jan Skácel

Povinná četba k maturitě. Mile napsaná poezie, ale už nikdy víc nechci dělat rozbor básní! ...

30.07.2013 3 z 5

Pipilota Citrónie Cimprlína Mucholapka Dlouhá punčocha jednou větou, úžasná dětská knížka:)!

30.07.2013 4 z 5