Marcela1950 Marcela1950 komentáře u knih

Zatmění Zatmění Jo Nesbø

Všechny knihy od Nesba mám přečtené,ale Zatmění mne zklamalo. Pro mne 3/4 knihy byly nepřitažlivé,ale poslední 1/4 ,to bylo jiné čtení.Tady to byl starý známý Nesbo . Zde děj začal být napínavý ,ani jsem se od toho nemohla odtrhnout.

28.06.2023 4 z 5

Statek - Strhující příběh podle skutečných událostí Statek - Strhující příběh podle skutečných událostí Ladislav Vrchovský

Výstižný komentář k této knize napsala čtenářka " kob "

13.12.2022 5 z 5

Ze života knihomolky Ze života knihomolky Debbie Tung (p)

Knihu jsem si vybrala z důvodu plnění Čtenářské výzvy - bod 8 .Aniž jsem tušila,že je to komix,byla jsem velice potěšena jak obrázky ,tak textem k nim. Tato kniha mne vystihuje skoro ve všem.Bohužel knihy nenakupuji,protože nejsou prostory pro jejich skladování,navštěvuji knihovnu,která je vybavená skvělými tituly.Také mám čtečku knih,která je vhodná pro cestování.

12.06.2020 5 z 5

Deníky Poliny Žerebcovové Deníky Poliny Žerebcovové Polina Žerebcova

Ano,je to strhující svědectví ze samého nitra čečenských válečných hrůz,které Polina Žerebcovová prožila a kupodivu i přežila. Patří jí můj velký obdiv,že tohle vše sepsala a mohla tak vzniknout tato kniha,kterou by si měli především přečíst všichni lidé na celém světě,aby k těmto hrůzám již vůbec nedocházelo.

29.01.2017

Gejša Gejša Arthur Golden

Tato úžasná kniha stojí za přečtení,protože se jedná o příběh skutečné ženy - gejši ,která nám umožnila nahlédnout do kultury Japonska, života gejš a který nebyl nejen o kráse,ale také o nelehkém životě těchto žen.Mohu jen doporučit k přečtení.

23.01.2017 5 z 5

Nikdy o tom nemluv Nikdy o tom nemluv Kathy O’Beirne

Výstižný komentář k dané knize napsal Jack Bauer- není co dodat.Stále nemohu pochopit,že se taková zvěrstva stala v 60. až 90. letech 20.století,jak autorka knihy popsala !!!

02.12.2015 5 z 5

Policie Policie Jo Nesbø

Stačí,když napíši SKVĚLÉ a to ne jen tento díl o Harrym Hole,ale celá série,kterou Nesbo o něm napsal.

22.09.2015 5 z 5

Oběť Molochovi Oběť Molochovi Åsa Larsson

Velmi pěkně napsaný komentář čtenářem dalimoni. Jen s ním mohu souhlasit,lépe bych to nenapsala.

25.08.2015 5 z 5

Zelená míle Zelená míle Stephen King

Velice pěkný komentář ke knize napsal Valyk. Dávám mu palec a jsem ráda,že jsem knihu četla.

16.07.2015 5 z 5

Než odejdu navždy: Skutečný příběh matky, který dojal celý svět Než odejdu navždy: Skutečný příběh matky, který dojal celý svět Marie-Laure Picat

Před touto ženou" smekám klobouk",protože to,jak se dokázala se svou nemocí vyrovnat a postarat se hlavně o děti, až nadejde její smrt,by se málo kdo takto zachoval.Vše to utrpení, které si za celý svůj život vytrpěla, by s takovou grácií neustál každý jako ona, až do samého jejího konce.Velmi to silná žena,proto doporučuji si tento její příběh přečíst.

08.12.2014 5 z 5

Bez dcerky neodejdu Bez dcerky neodejdu Betty Mahmoody

Přečetla jsem již docela dost knih s muslimskou tématikou,ale tento byl nejemotivnější.Příběh Betty otevřeně
vypovídá,jak to vesměs dopadá ve smíšeném manželství. To,že se dala na dramatický útěk v zimě přes hory
,jí patří veliký obdiv.Vlastně se ji ani nedivím,protože musela být již tak zoufalá,že si asi řekla,buď a nebo.

27.11.2014 5 z 5

Darovanému manželovi na zuby nekoukej Darovanému manželovi na zuby nekoukej Alena Jakoubková

Komentář k této knize již velmi výstižně napsaly čtenářky Aneleh a MartinaF ,takže bych se jen opakovala v tom ,co již bylo napsáno, a proto jim dávám palec.

19.11.2014 5 z 5

Skleněný pokoj Skleněný pokoj Simon Mawer

Po přečtení knihy jsem byla zklamaná ,protože jsem od ní očekávala úplně něco jiného - a to skutečný osud rodiny,která ve vile Tugendhat žila .

12.10.2014 3 z 5

Červenka Červenka Jo Nesbø

Nesbo opět nezklamal.Již se těším na další jeho knihu Přízrak,protože všechny jeho tituly,co napsal,mám přečtené.

28.09.2014 5 z 5

Padesát odstínů svobody Padesát odstínů svobody E. L. James (p)

Poslední díl trilogie jsem přečetla vloni v září .V té době jsem se k tomu nevyjadřovala,ale dnes jsem si tak pročítala komentáře a souhlasím se čtenářkou " JajaAP ",která to napsala velice dobře.Každému se líbí něco jiného, pro mne to byla taková oddechovka.

26.09.2014 5 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Dlouho jsem nečetla knihu s tak emotivním příběhem,vše,co bych k ní chtěla napsat,bylo již napsáno přede mnou,proto se nechci opakovat.Líbil se mi komentář od " hanjana",ale i od dalších čtenářů,proto jsem jim dala palec.

29.06.2014 5 z 5

Billie Billie Anna Gavalda

Na tomto neobyčejném příběhu Billie je ukázáno,co dokáže s dítětem udělat špatné zacházení rodičů v jeho dětství a následně, co dokáže s člověkem udělat láska.

25.06.2014 4 z 5

Majáda, dcera Iráku Majáda, dcera Iráku Jean Sasson

Ráda si přečtu opravdové příběhy lidí a někdy je opravdu až neuvěřitelné,co dotyční dokáží přežít.

23.06.2014 5 z 5

Levhart Levhart Jo Nesbø

Nesbo opět nezklamal,vynikající zápletka . Právě přečtenou knihu mohu jen doporučit a také i předešlé jeho tituly.

15.04.2014 5 z 5

Tisíce planoucích sluncí Tisíce planoucích sluncí Khaled Hosseini

Tato kniha je hezká,ale zároveň smutná a pravdivá v tom,že život v Afganistánu nebyl a není lehký obzvláště pro ženy,kde to vše autor knihy popsal.

28.03.2014 5 z 5