Maragad Maragad komentáře u knih

Procitnutí Procitnutí Kai Meyer

Celkový nápad s arkádskými dynastiemi je velmi povedený a skvěle propracovaný. Jak o dynastiích, tak i o samotné mafii se má čtenář možnost dozvědět něco víc takovým způsobem, že ho to bude vážně zajímat, díky tomuto faktu je Procitnutí vhodné i pro chlapce, nejen pro dívky. Navíc neustálé jiskření mezi hlavními hrdiny, hlavní hrdinka chytrá a vtipná a nemusí jí pořád někdo zachraňovat a hlavní hrdina je sexy a rád se pro svou vyvolenou obětuje. No komu by se to nelíbilo?

12.04.2015 5 z 5

Já nejsem neviditelná Já nejsem neviditelná Marcus Sedgwick

Já nejsem neviditelná je tedy velmi těžko zařaditelnou knihou, která nesedne úplně každému, ale i přesto si své čtenáře jistě najde. Je to jiný pohled na svět, který je fascinující a pokud se vám přeci jen kniha líbit nebude, jistě máte ve svém okolí nějakého mladšího čtenáře, kterého příběh určitě nadchne.

05.04.2015 2 z 5

Dvojí kousnutí Dvojí kousnutí Chloe Neill

Dalo by se říct, že ačkoliv je Dvojí kousnutí relativně útlou knihou, Chloe Neill toho do ní zvládla vtěsnat opravdu mnoho. Ale i když je příběh dobře propracovaný a není postavený jen na milostné lince, i přesto jsou Upíři z Chicaga spíše čtením pro ženy.

24.03.2015 4 z 5

Tři tváře Tři tváře Brandon Sanderson

Tři novely ukazují autorův široký záběr a také jeho vypravěčské mistrovství. V povídkách naleznete směsici hned několika žánrů a po přečtení musíte dát za pravdu, že poutavě, zajímavě, ale i lehce šíleně psát Brandon Sanderson umí. Tři tváře doporučuji i začínajícím čtenářům tohoto autora, kteří si nevědí rady s tím, kterou jeho knihou začít.

18.03.2015 4 z 5

Zom-B Zom-B Darren Shan (p)

Jelikož jde o mé první setkání s tvorbou Darrena Shana, jsem trochu na rozpacích. Dosti mě překvapilo, jak se autor dokázal vcítit do pocitů rozpolcené adolescentky a také jak moc do knihy ZOM–B vsunul problémy etnických menšin a emigrantů. Rozhodně nemohu říci, že by kniha byla špatná. Je plná filozofických úvah o rasismu a také myšlenek dívky, jež hledá sama sebe a rozhoduje se, co je správné, co je lidské a čemu má věřit. Ovšem jen ty zombie jsou v příběhu jen okrajově, a to je škoda. Každopádně jsem zvědavá, jak bude příběh pokračovat..

12.03.2015 4 z 5

Objetí noci Objetí noci Sherrilyn Kenyon

I přes to, že Objetí noci má přes 400 stran, jde o knihu, jíž přečtete nejdéle za dva večery. Příběh vás vtáhne a vy od něj nedokážete odejít. Každý čtenář jistě ocení, jak si Sherrilyn Kenyonová pohrává s charaktery nočních lovců a s jakým důvtipem dokáže pracovat s postavami i dějem, aby byla kniha odlišná od těch předchozích. Přitom si stále zachovává vtipnost a erotické jiskření je místy tak silné, až se divíte, že vám kniha nevzplane v ruce.

08.02.2015 3 z 5

Solitaire Solitaire Alice Oseman

Solitaire je psychologickým románem, jež za přečtení rozhodně stojí. Ovšem ale není pro každého a čtenář si musí umět najít tu pravou chvíli, pro jeho přečtení. Určitě se vám bude líbit v době, kdy už jste přesyceni princi na bílém koni a láskou až za hrob. Protože občas je potřeba vyzkoušet zase něco z jiného soudku a třeba právě vás Solitaire také velmi mile překvapí.

31.01.2015 4 z 5

Sonea - Novicka Sonea - Novicka Trudi Canavan

Trudi Canavan na sebe opravdu může být pyšná, Novicka se pyšní čtivým stylem, možná za to vděčí i dvěma dějovým liniím, velkou propracovaností tamního světa, ale i takovými hlavními hrdiny, u kterých je opravdu snadné je milovat nebo nenávidět. Věřím, že v dalším dílem, které vyšlo pod názvem Nejvyšší lord, nám Trudi Canavan ještě vytře zrak.

21.01.2015 4 z 5

Legenda Legenda Marie Lu

V Legendě nehledejte žádné složité čtení, je to kniha na jeden večer s jednoduchým dějem, který je celkem snadno předvídatelný. Ale i tak je to velmi povedený příběh, jenž na mě udělal velký dojem a já už se nemohu dočkat, až si přečtu další díly.

27.12.2014 4 z 5

Cesta pustinou Cesta pustinou Emmy Laybourne

Pokud vás série zaujala a vy jste došly až k jejímu závěrečnému dílu, můžete zpozorovat, jak velkou Emmy Laybourne ušla cestu. Již v prvním díle jste mohli vidět, jak velký má autorka talent na popis charakterů, na dramatický opis krajiny, jenž čtenáře nenudí a na akční scény, jež zvládá přímo bravurně. Řekla bych, že tento díl je ze všech nejbrutálnější a celkově nejodvážnější. Na děti opět čekají bezvýchodné situace, ale vždycky se najde nějaká naděje, díky které si uvědomí, že stojí za to žít…

19.12.2014 5 z 5

Noční rozkoše Noční rozkoše Sherrilyn Kenyon

Pokud máte rádi autorky jako je J. R. Ward a její Bratrstvo černé dýky nebo Alexandra Ivy a její Strážci věčnosti, tak jsou pro vás Temní lovci jasnou volbou. Čeká vás strhující příběh nabitý napětím a erotikou, ale nejde zde jen o samotný akt, který se v knize zase tak často nevyskytuje, jde o nenaplněnou touhu, jenž na vás dýchá z každé stránky. Noční lovce si zamilujete a jistě se budete těšit na další díl, jenž právě vyšel pod názvem Objetí noci.

09.12.2014 3 z 5

Etiketa & špionáž Etiketa & špionáž Gail Carriger (p)

Etiketa a špionáž je velmi povedeným prvním dílem série, jež čtenáře vtipně seznamuje se žánrem steampunk. Mladé čtenáře jistě nadchne spousta dobrodružství, které Sofronie se svými přáteli zažije, ale i starší čtenáři by si v knize přišli na své. Gail Carrigerová píše velmi poutavým stylem, a tak je možné, že po dočtení zjistíte, že jste pročetli celou noc a chcete ihned další díl, jenž vyšel pod názvem Úklony a úklady.

01.12.2014 5 z 5

Nesmrtelná koruna Nesmrtelná koruna Richelle Mead

Znova se ocitáme v zemi RUNA, jenž je ovládána technologií a náboženství jsou nejen zatracována, ale jakákoliv snaha o jejich obnovení je zcela bez kompromisu zmařena. Doktor Justin March je odborníkem přes náboženství a spolu se svou strážkyní Mae Koskinenovou, jež je elitní strážkyní své vlasti, už vědí, že přeci jen jsou věci mezi nebem a zemí, které jdou vysvětlit jediným možným způsobem – bohové existují a čím více je lidé uctívají, tím více bohové sílí.

Když si představíme vedle sebe členění uměle vytvořeného světa, neubráníme se srovnání s tím naším. Život Arkádů řídí náboženství a svému bohu jsou zcela oddáni. Ženy musí chodit zahalené a nemají žádná práva. Nepřipomíná vám to něco?

Věk X2: Nesmrtelná koruna rozhodně nedopadne jako spousta prokletých druhých dílů. Je totiž velmi povedeným pokračováním a jeho konec v nás zanechá nejen šok, ale i spoustu nezodpovězených otázek. Třetí díl si jistě nikdo ujít nenechá.

26.11.2014 5 z 5

Šachovnice bohů Šachovnice bohů Richelle Mead

Kromě zajímavého světa a dobře vykreslených postav určitě ještě stojí za zmínku výborné zakomponování božského tématu do příběhu. Díky tomu v Šachovnici bohů narazíme na kouzla, tajemné bytosti, ale i souboj dobra se zlem. Tedy pokud se vám podaří přijít na to, kdo je opravdu zlý. Protože tento díl, ačkoliv je celkem zakončený, v nás zanechává ještě spoustu nezodpovězených pojmů a otázek.

13.11.2014 5 z 5

Do Poklidné modři Do Poklidné modři Veronica Rossi

Kniha Do Poklidné modři je opravdu skvělým a výjimečným dílem. Autorka dokázala přenést na papír smyšlený svět a i přes řadu pojmů se v něm čtenář neztrácí.

05.11.2014 5 z 5

Lístky ve větru Lístky ve větru Virginia Cleo Andrews

Lístky ve větru nám přibližují osud nechtěných dětí, které se díky svému nejbližšímu okolí dostaly až na samotné dno. Ale jak je vidět, vždycky zbývá aspoň malinká naděje, ne všichni lidi jsou zlí a zkažení. Jenže ani poté, co se děti dostanou do bezpečí, ještě pořád nemají vyhráno. Musí překonat nejen počáteční nedůvěru, ale také se musí vyrovnat se svým osudem - s tím, že je vlastní rodina, jejich krev, chtěla zabít.

30.09.2014 5 z 5

Nevěsta ve sněhu Nevěsta ve sněhu Jan Seghers

Nevěsta ve sněhu je krimi román, který je tak dobře propracovaný, že vám kniha může připadat jako výřez ze života postav. Působí opravdu velmi reálně, až vám z toho místy naskakuje husí kůže. Je to totiž kniha zaměřená převážně na sexuální delikty spáchané na ženách a dětech s tím, že se ještě více zaměřuje přímo na sadistické vrahy.

15.09.2014 5 z 5

Kníže z mlhy Kníže z mlhy Carlos Ruiz Zafón

Knížete z mlhy určitě doporučuji jak mladším, tak i starším čtenářům, kteří mají rádi dobrodružné a tajemné, místy až hororové příběhy. Protože Carlos R. Zafón umí vytvořit opravdu skvělou atmosféru, kterou dokáže udržet během celé knihy. Konec je opravdu velmi dramatický a jako celý příběh, velmi nepředvídatelný.

22.08.2014 4 z 5

Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti je opravdu velmi neobvyklou knihou. Součástí jsou autentické fotografie, kde jen u několika z nich došlo k minimálním úpravám. Právě hlavně díky těmto fotografiím čtenáři nejednou přeběhne mráz po zádech. Dotváří celkovou atmosféru příběhu a přidávají mu na reálnosti. Děj je zpočátku tajemný až děsivý, ale postupem času se z něj stává spíš dobrodružná pouť hlavního hrdiny a jsou to právě opět fotografie, které stále udržují děsivou atmosféru.

11.08.2014 4 z 5

Esej o tragédii Esej o tragédii Elizabeth LaBan

Esej o tragédii je kniha, která ve vás zanechá spousty pocitů a myšlenek, které budete trávit ještě hodně dlouho po jejím přečtení. Tak moc je ten příběh silný. Tragédie, která na vás volá z každé stránky této knihy, ale vy přesto doufáte, že vše skončí jinak. Soucítíte s mladými páry i s postiženým Timem, který konečně poznal, jaké to je někam patřit. Ale osud je nevyhnutelný a všichni zúčastnění už od počátku vědí, kam tato situace povede a jak to vše musí skončit.

09.08.2014 4 z 5