Maragad Maragad komentáře u knih

Kousnutí páteční noci Kousnutí páteční noci Chloe Neill

Kousnutí páteční noci nám ukazuje, že ne vždy musí být druhý díl nutně horší, nežli ten první. Zde je to totiž právě naopak, je vidět, že Chloe Neill zapracovala na ději a druhý díl byl oproti tomu prvnímu opravdu o něčem. Děj už není tak naivní s jednoduchou zápletkou, ale je to propracovaný příběh, který je napsán velmi čtivu formou. Tento díl není postaven jen na vzájemném jiskření mezi Merit a Ethanem, ale naopak je jejich vztah spíš na pozadí děje, kdy čtenář je neustále napínám, kam se vztah vyvine.

06.08.2014 4 z 5

Šibeniční vrch Šibeniční vrch Lois Duncan

V knize čtenáře provází úryvky z procesů s čarodějnicemi ze Salemu, které hodnotím velmi pozitivně. Příběh je díky tomu strašidelnější a napínavější. Úryvky naznačují čtenáři směr děje a díky tomu se zvyšuje zvědavost nad tím, jak to se Sarah dopadne. Téma karmy a křesťanské společnosti, která má až fanatické sklony, bohužel nepůsobí příliš reálně, ale to příběhu rozhodně neubírá ani na zajímavosti ani na čtivosti.

04.08.2014 3 z 5

Plamen života Plamen života E. J. Allibis

Názor na knihu není úplně pozitivní, ale bohužel nejsem cílová skupina této knihy. Doporučila bych ji spíš mladším čtenářům a to především dívkám. Je to příjemné fantasy čtení, které bych si dokázala představit číst někde v klidu na dece na dovolené.

25.07.2014 3 z 5

Démonolog Démonolog Andrew Pyper

Démonolog je velmi čtivě napsaná kniha, od které není možné se odtrhnout. I přesto že se budete pořád ohlížet, zda se kolem vás neděje něco divného a budete číst jedině ve dne nebo budete mít všude rozsvíceno a před usnutím budete koukat po koutech, zda jeden z nich není tmavší a něco tam nečíhá, něco co by vás chtělo ovládnout. I přesto všechno knihu musíte dočíst do poslední stránky, protože to jinak nejde, prostě musíte vědět, jak to vše skončí a jestli to byla Davidova realita nebo jen blouznil.

22.07.2014 5 z 5

Prach jsi a v prach se obrátíš Prach jsi a v prach se obrátíš Chris Tvedt

Prach jsi a v prach se obrátíš patří mezi klasiku severských detektivek - vražda je brutální, prostředí, ve kterém se děj odehrává je drsné a v knize je vše do posledních detailů propracované a popsané. Je zde hned několik dějových linií, které se v konečném důsledku propojí v jednom velkém rozuzlení a že to tedy bude rozuzlení opravdu nečekané a šokující.

16.07.2014 5 z 5

Sultánova žena Sultánova žena Jane Johnson (p)

Sultánova žena se mi opravdu moc líbila, byl to příběh plný intrik, krutosti a závisti, ale také i lásky, přátelství a pomoci, kterou jste našli tam, kde byste ji rozhodně nečekali. Je to kniha, kde zasáhl osud spojením dvou ztracených duší. Najdou díky zásahu osudu svůj smysl života? Nebo budou dále tápat a kruté prostředí je zahubí, protože lidský život tady nemá skoro žádnou cenu?

03.07.2014 4 z 5

Žena s mateřským znaménkem Žena s mateřským znaménkem Håkan Nesser

Kniha se mi moc líbila, sice to není druh krimi, kde byste kvůli míře napětí nemohli dýchat, ale je to případ se zajímavou zápletkou, kterou doprovází zvraty, je plná do detailů propracovaných postav a má sympatického hlavního hrdinu. I přesto, že míra napětí není tak vysoká, rozhodně to neznamená, že zde napětí chybí úplně. Knihu rozhodně nebudete moci odložit, dokud ji nedočtete až do konce. Ženu s mateřským znaménkem doporučuji hlavně milovníkům klasických detektivek.

26.06.2014 4 z 5

Vražedná akademie Vražedná akademie Martin Olczak

Ačkoli působí zápletka jednoduše, kniha se mi moc líbila. Je to takové dobrodružné krimi, které jistě stojí za přečtení. Knihu bych doporučila i začínajícím čtenářům, kteří se severským krimi ještě nemají zkušenosti. Setkala jsem se s přirovnáním knihy k Danu Brownovi, jeho knihy jsem sice nečetla, ale viděla jsem film a tam mi přišla zápletka komplikovanější a děj byl propracovanější, kdybych to měla shrnout, tak Vražedná akademie je Dan Brown pro náctileté, ale rozhodně má co nabídnout i starším čtenářům.

19.06.2014 4 z 5

Holky někdy koušou Holky někdy koušou Chloe Neill

Autorka se zaměřila hlavně na přeměnu Merit a na její srovnávání se s vzniklou situací. Merit je totiž jako člověk většinu času zalezlá v učebnicích a vůbec se neumí bavit. Naopak jako upírka se postupně uvolňuje a pomalu zjišťuje, že upírský život nemusí být zase až tak špatný. Její proměna během jednoho dílu je opravdu veliká.Jako hlavní hrdinka na mě působila rozporuplně. Na jednu stranu se mi moc líbila její vtipná povaha a také vzdorovitost, je volnomyšlenkářská a nechce, aby nad ní měl někdo absolutní moc, proto se s Ethanem neustále dohadují, protože on je zvyklý od svých upírů na jiné chování. Na druhou stranu si myslím, že se s upírstvím mohla vyrovnat dříve, věnovat tomu celou jednu knihu mi přišlo zbytečné.Ale naštěstí tento nedostatek dožene jiskření mezi Merit a Ethanem, protože oni dva spolu jsou jako časovaná bomba a věřím, že se nikdo neubrání motýlkům v břiše.

14.05.2014 3 z 5

Dům u vycházejícího slunce Dům u vycházejícího slunce Aleksandra Janusz

Kniha je velmi zajímavým nápadem a město plné nejrůznějších bytostí si zamilujete.Příběh Eunice se mi moc líbil, nechybělo tam tajemno ani napětí, ale návraty do minulosti ostatních hlavních postav dělaly v příběhu zbytečný chaos. Jsem ráda, že jsem se dozvěděla o hlavních postavách něco víc, ale zakomponování do příběhu chtělo vymyslet trochu jinak. Naštěstí od poloviny knihy se autorka zaměřila už jen na boj o město Farewell, tím začal být děj plynulý a já už se od knihy nemohla odtrhnout.

05.05.2014 3 z 5

Vlčí krev Vlčí krev Michaela Burdová

Vlčí krev na mě zapůsobila rozporuplně, na jednu stranu se mi příběh líbil. Autorka si pro nás vymyslela svůj svět a ten byl opravdu úžasný. Smekám před její fantazií. Ale na stranu druhou bych několik věcí autorce vytkla. Považte, když šestnáctiletá holka bez jakýchkoli výčitek usmrtí člověka tím, že mu rozerve hrdlo a velice se tím baví, to mi přišlo až přehnané. Navíc chápu, že to k dotvoření atmosféry kolem Temnovlků patří, ale že snídají srnčí vnitřnosti, to bych až tak moc vědět také nemusela, pokud by to jedli jako vlci byla by to věc jiná.

19.04.2014 3 z 5

Ohnivý anděl Ohnivý anděl Yrsa Sigurðardóttir

Ohnivý anděl je kniha, kde se mísí prvky krimi a thrilleru, chvíli přemýšlíte, jak to tedy celé mohlo být, pak se změní pohled a vy se přistihnete, jak všude rozsvěcíte, protože jste se začali bát.

17.04.2014 4 z 5

Oheň Oheň Mats Strandberg

Děj je opět krásně plynulý a nikde se nad ničím nepozastavíte. V první polovině knihy nejsou žádná emoční nebo akční vychýlení, to si pro čtenáře nechali autoři až do druhé poloviny knihy. Je to spíš oddechová četba, kniha nás pomalu provází životem dívek, jejich problémy každé zvlášť a pak těmi společnými. Tento díl je sice opravdu obrovský, považte 640 stran, to už je tedy něco, ale kniha se čte opravdu rychle. Místy mi přišlo, že popisků je zde až příliš, ale v porovnání s předchozím dílem, je Oheň psán stejným stylem. Dokonce mi to připadá, jak kdybych první díl vůbec neodložila, ale prostě jen pokračovala ve čtení dál. Opět tu máme střídání pohledů všech dívek, a možná i díky tomu se čte kniha opravdu svižně. Děj vás nenudí, a když chcete knihu odložit, zjistíte, že to nejde, protože se tam ještě nedořešilo to či ono. Určitě stojí za povšimnutí vývoj hlavních postav, jsou dospělejší, většinou již vyrovnané se svojí situací a celkově se u většiny změnily i některé charakterové vlastnosti, jsou odvážnější, průbojnější.

27.03.2014 3 z 5

Hlasy chaosu Hlasy chaosu Leonard Rosen

Už od začátku jsem s knihou měla problémy, bylo tam spousty popisků a navíc pro mě byla na čtení složitá. Příběhu chyběla jiskra, vždy když jsem se začetla, během chvilky zase přišly nějaké popisky a děj mě začal nudit. Přibližně v polovině knihy získal děj na chvíli spád, ale konec byl opět zdlouhavý. Není to tak, že by kniha nebyla dobrá, na jednu stranu je Rosenova matematická zápletka přímo geniální a donutí vás přemýšlet o tom, že na těch rovnicích vážně něco bude. Ale na druhou stranu to bylo na čtení těžší a občas jsem se v některých zkratkách ztrácela. Řekla bych to tak, že abyste knihu pořádně pochopili a ocenili, musíte k tomu mít potřebný intelekt. A ten mě prostě chybí.

13.03.2014 2 z 5

Mistr Stínu Mistr Stínu Jon Sprunk

Na knize se mi líbilo, že byl děj psán třemi různými pohledy. Abych řekla pravdu, tak v tomto díle jsem si víc oblíbila pohled Josefíny. Víc se toho u ní událo. Caim jen cestoval, občas někoho zabil, a celkově byl jeho pohled méně záživný. Děj byl předvídatelný, ale o to více mě překvapil návrat postav z minulého dílu, které jsem nečekala. Co bych knize vytkla, tak právě tu Caimovu část, děj jen pomalu plynul a moc zásadních věcí se tam nedělo. Jon Sprunk si u Caima nechal vše opravdu až na konec.

Celou sérii Stín moc doporučuji, je to klasické fantasy, které stojí za to, si přečíst. Mistr stínu mě tolik neohromil, jako předchozí díly, ale zakončení série je to dobré.

03.03.2014 3 z 5

Válka za bílého dne Válka za bílého dne Peter V. Brett

Válku za bílého dne jsem musela začít číst ihned po Pouštním kopí. Byla jsem na pokračování opravdu natěšená a opět mě autor nezklamal. Kniha je velmi kvalitně napsaná. Řekla bych, že se mi četla o trochu hůř, než předchozí dva díly, neměla tolik zvratů a děj spíš jen plynul, bylo méně bojových scén. To ale neznamená, že by byla nějak výrazně horší než předchozí díly. Až tedy na ten konec, to jsem dočetla opravdu s „otevřenou pusou“. Na další straně jsem hledala, jestli tam není pokračování. Ušetřím vám námahu a rovnou prozradím, že tam opravdu není. Musíte si počkat na další díl.

15.02.2014 3 z 5

Křídla Křídla Aprilynne Pike

Čekala jsem od této knihy trochu víc..

01.07.2012 3 z 5

Proroctví sester Proroctví sester Michelle Zink

Kniha moc pěkná, ale chvíli mi trvalo, než jsem se začetla..

21.06.2012 4 z 5

Propast Propast Margit Sandemo

Konec byl opravdu nečekaný..

17.06.2012 3 z 5

Morová rána Morová rána Margit Sandemo

Příběh je pěkný, určitě si hned začnu číst další díl, ale vracet se k ní časem už asi nebudu..

06.06.2012 3 z 5