maphiosso Online maphiosso komentáře u knih

Obchodník se smrtí Obchodník se smrtí Hugh Laurie

Parodie na thriller po anglicku.. Hugh Laurie začal ve velkém stylu a hlavní hrdina sypal z rukávu jednu vtipnou hlášku za druhou (u některých jsem se musel smát nahlas, což se mi u knih většinou nestává). Pak ale ubylo humoru, přibylo více akce a děj se zamotal tak, že bylo obtížné se v něm orientovat. Není to nejlepší kniha jakou jsem četl, ale jako oddechovka pro pobavení na víkend účel splnila.

PS: Nechápu spojování hlavního hrdiny s dr. Housem. Svými hláškami ho mnohem více připomínají Laurieho přitroublé postavy anglických seriálů z 80. a začátku 90.let, například Černá zmije nebo sketch show Bit of Fry and Laurie.

23.08.2011 3 z 5

Na závěr trilogie Milenium jsem se hodně těšil. O to větší překvapení pak přišlo s úvodními stránkami knihy, kde autor popisuje (pro mě) až nesnesitelně zdlouhavě různé státní a policejní instituce a jejich historii. Často jsem knihu odkládal a přemýšlel, zda nedám přednost nějakému záživnějšímu čtení. Zhruba od třetiny knihy ale nabere děj plné obrátky tak, jak se na Lisbeth Salanderovou sluší a patří a tempo drží až do úplného závěru.
Takže i třetí kniha udržela vysoko nasazenou laťku, a i když jsem se musel prokousávat (pro mě) náročnějším úvodem, zklamáním v žádném případě nebyla.

19.08.2011 4 z 5

Technika hry na saxofon Technika hry na saxofon David Liebman

Povinná četba každého saxofonisty..

17.08.2011 5 z 5

Je až pozoruhodné, kolik "zaručeně skutečných" příběhů z této knihy (a z dalších pokračování) jsem slyšel od svých známých. Vždycky je s úsměvem poslouchám, případně dokončím historku za ně :-) Jinak klobouk dolů před panem autorem. Pátrání po původu různých fám a legend určitě není žádná brnkačka..

17.08.2011 4 z 5

Nové Důkazy! Nové Důkazy! Erich von Däniken

Däniken má jednu úžasnou schopnost, podává ty svoje bláboly takovým způsobem, že se jim prostě nedá nevěřit :-) Kniha Nové důkazy! toho není vyjímkou..

20.07.2011 4 z 5

Pod kupolí Pod kupolí Stephen King

Mistrovský kus od začátku do konce! King nikam nespěchá a postavy vypiplává do nejmenších detailů a nedělá mu žádný problém pak tyto postavy kosit jednu za druhou. Děj se odehrává sice v krátkém časovém úseku téměř na tisíci stránkách, ale ani náhodou není zdlouhavý a co se konce týče, mi osobně nijak uspěchaný nepřišel, a i kdyby ano, na mé plné hodnocení by to nemělo žádný vliv.

19.07.2011 5 z 5

To To Stephen King

To je asi jediná kniha, kdy si pamatuju její obsah i po mnoha letech tak dobře. Žádná jiná kniha na mě nedokázala tak zapůsobit a nedokážu si představit, že by se to se v budoucnu některé jiné podařilo. Nezbývá mi než se připojit: To je nejlepší horor, jaký byl kdy napsán...

15.04.2011 5 z 5

Ostrov Duma Key Ostrov Duma Key Stephen King

Pravda, King píše všechny své knihy podle stejného konceptu, ale pokud jim dodá originální příběh jako v tomto případě a napíše je svým nanahraditelným vypravěčským stylem, pak se tento koncept nikdy neomrzí. Kinga čtu po delší pauze od doby, kdy jsem hltal jednoho za druhým a po téhle knize mám zase na pár jeho kousků chuť. Vynikající čtivo :-)

14.04.2011 4 z 5

Puls Puls Stephen King

Puls sice patří ke slabším Kingovým kouskům, ale v rámci žánru je to stále nadprůměrná kniha. Je vidět, že King si dokáže poradit se všemi možnými formami "hrůz", tentokrát v podobě jakýchsi zombie. Byť jen za tři hvězdičky (neubráním se srovnání se slavnějšími autorovými díly), rozhodně jsem se ale ani stránku nenudil.

05.04.2011 3 z 5

Zodiac Zodiac Robert Graysmith

Skvělá kniha podrobně mapující vraždy sexuálního sadisty a mnohaleté policejní pátrání. Co ale rozhodně pochválit nemůžu, je český překlad, ve kterém se vyskytuje velké množství gramatických chyb a překlepů:-(

12.01.2011 4 z 5

Dívka, která si hrála s ohněm Dívka, která si hrála s ohněm Stieg Larsson

Opět nápínavý a skvěle propracovaný příběh. Škoda jen toho useknutého konce, dvacet stránek navíc bych určitě uvítal.

12.01.2011 4 z 5

Tři vyvolení Tři vyvolení Stephen King

Skvělá kniha, posunující příběh o Temné věži o kus dál a zároveň zanechávající nespočet nových otázek. Nutno řící, že Tři vyvolení je mnohem záživnější a zábavnější kniha než Pistolník a pokud jsem u Pistolníka váhal, zda číst dál nebo ne, tak tady jsem měl od prvních stránek jasno..

05.01.2011

Pistolník Pistolník Stephen King

Pistolník je kniha, která se těžko hodnotí. Poprvé jsem ji četl před mnoha lety a na nějakou dobu mě odradila od další četby tohoto příběhu. Později jsem se k Temné věži vrátil a jsem za to rád, protože jsem byl odměněn příběhem, který se opravdu nepodobá ničemu co kdy kdo napsal. Pistolník je zlomek ságy, bez kterého by Temná věž nebyla Temnou věží.

05.01.2011 3 z 5

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Nejsem žádným velkým čtenářem detektivek, ale rozruch kolem kolem Milénia mě donutil si ze zvědavosti alespoň první knihu přečíst. I když mi to neustále opakující se "otáčení se na podpatku" a ještě častější pití kávy lezlo trochu na nervy, musím říct, že je to výborná kniha s mrazivým příběhem a spoustou zajímavých propracovaných postav. Už se těším na dvojku:-)

EDIT: (30.8.2012)
Tak touto knihou to začalo. Teď už jsem velkým čtenářem detektivek :-)

05.01.2011 5 z 5

Noční směna (20 povídek) Noční směna (20 povídek) Stephen King

Nevyvážená, avšak velice kvalitní povídková sbírka. Poslední příčka žebříku, Mrtví se někdy vracejí nebo Děti kukuřice patří k těm nejlepším povídkám, které kdy Stephen King napsal.

14.11.2010 4 z 5