Mammoth Mammoth komentáře u knih

Tažení v Rusku 1941-1945 Tažení v Rusku 1941-1945 Léon Degrelle

Nutno říct, že kniha ve mě zanechala poměrně rozporuplné pocity. Na jedné straně chvílemi až poetický popis krajiny, ve které se legie pohybovala, se střídá s naturalistickým popisem boje, to celé zabalené v "ideologickém fanatismu". Každopádně děj dokáže vtáhnout, nepustit a je zajímavým náhledem na část 2. sv. války z "druhé strany"...

14.10.2020 4 z 5

Černá vdova Černá vdova Daniel Silva

Opět perfektní kniha s G. Allonem, která mi zároveň přijde trochu přelomová zejména Allonovou rolí. Nemohl jsem se ubránit dojmu, že přímou akci už obstarávají ostatní a Gabriel vše "pouze řídí". Na konci je vše samozřejmě dokonáno jeho jmenováním šéfem Ústavu. Co se tématu týká - velmi mrazivé čtení, které se v reálu bohužel naplňuje ve své nejhorší podobě, byť v autor v poznámce uvádí, že "Černá vdova je kniha pro pobavení a neměla by se číst jako něco víc." Ale ono to bohužel tak nějak nejde...

18.10.2017 5 z 5

Mé velitelské operace Mé velitelské operace Otto Skorzeny

"Agent 007 3.říše"... co k tomu dodat... Ano, určitě Skorzenymu nelze upřít odvahu, chytrost, dávku štěstí a snad mu i věřím jeho přesvědčení o tom, že dělá správnou věc. Nicméně... Je to moje již několikátá kniha pamětí účastníka 2. sv. války na straně poražených. A seznávám, že všechny mají několik společných jmenovatelů:
- minimálně v začátku nekritický obdiv k Hitlerovi (což bych s přihlédnutím k situaci v Německu v podmínkách Versaillské smlouvy ještě pochopil)
- přesvědčení, že ochraňuji národy Evropy před bolševismem
- co je však nejhorší, nikdo se ani slovem nezmiňuje o zvěrstvech koncentračních táborů apod. jako by to vůbec neexistovalo
Čili absolutně nulová sebereflexe v kombinaci s přesvědčením, že jsem zachránce Evropy a dělám správnou věc...
Chci tím říct jedno. Je velmi dobře, že tyto knihy existují a je možnost si je přečíst, každopádně je nutné u nich přemýšlet, brát je s "určitou dávkou nadhledu" a vše vidět v širších souvislostech.

10.04.2021 5 z 5

Útěk z Treblinky Útěk z Treblinky Chil Rajchman

Natvrdo popsané situace, které vynikají brutální syrovostí. Člověku se dělá nevolno při pomyšlení, že toto je popsaná skutečnost, kterou někdo opravdu zažil a přežil...

12.03.2018 5 z 5

Přeběhlík Přeběhlík Daniel Silva

Daniel Silva opět nezklamal. Izraelský "agent 007" Gabriel Allon je stále ve formě a se svojí partičkou likviduje vše, co (nebo kdo) mu přijde pod ruku. Akce od začátku do konce, která nenechá vydechnout. Super.

09.08.2016 5 z 5

Portrét špionky Portrét špionky Daniel Silva

Klasika autora, která neurazí a velmi dobře se čte.

01.11.2015 4 z 5

Deset týdnů - besedy se spisovateli Deset týdnů - besedy se spisovateli Vince Flynn

Velice osvěžující změna v boji Mitche Rappa za lepší svět. Oproti minulým knihám s hordama postřílených radikálních islamistů se dostáváme na pole spíše vnitropolitické se vší špínou, která k tomu patří. A i zde Mitch obstojí - prostě je nejlepší. Ta jeho kladnost a zejména bezchybnost už zavání kýčem, ale mě to prostě baví.

10.02.2015 5 z 5

Příkaz zabít Příkaz zabít Vince Flynn

Druhé razítko potvrzující skutečnost, že Kyle Mills je více než důstojným pokračovatelem Vince Flynna. Akce od začátku do konce a Rapp ve své standardní formě "nesmrtelnosti". Bravo, Mr. Mills.

27.02.2018 5 z 5

Hra bez pravidel Hra bez pravidel Vince Flynn

Rapp je zpátky! Nutno říct, že jsem k tomuto dílu přistupoval trochu s obavami, neb není od Flynna, nicméně veškeré pochybnosti rozprášeny a všechny ingredience, na které je čtenář této série zvyklý jsou na svém místě. Akční politicko-špionážní thriller, který nepustí.

29.11.2017 4 z 5

Sedmá pohroma Sedmá pohroma James Rollins (p)

Opět skvělá akce v podáni partičky Sigma Force. Co víc dodat... Spíš se nabízí otázka co bude dál... A Kowalski je prostě nejvíc :-)

05.10.2017 5 z 5

Rodokmen smrti Rodokmen smrti James Rollins (p)

Zatím jedna z nejlepších knih ze série Sigma. Akce a napětí od začátku do konce a konečně nezachraňujeme celý svět ale vystačíme si s rodokmenem prezidenta USA. Super !!!

06.04.2017 5 z 5

Poslední orákulum Poslední orákulum James Rollins (p)

Naprostá jízda od začátku do konce. Tato kniha mě ihned uchvátila a pomalu se nešlo od ní odtrhnout. A co mě dostalo úplně nejvíc? Dovětek na konci, kde se člověk dozví, že všechny události mají skutečný základ a jsou i prokázané. Takže se tak nějak snažím doufat, že někde nepobíhá reálná podoba Saviny Martovové s loutkou v podobě syna Nikolaje...

13.02.2017 5 z 5

Vzestup Guvernéra Vzestup Guvernéra Robert Kirkman

Tak nevím, jak se mám k této knize postavit. Ze začátku je to obrovská nuda, která trvá zbytečně dlouho. V podstatě se jedná pouze o likvidování jakýchsi "zombíků" - dejme tomu - ale proč skoro 150 stran ?!?! Už jsem měl tendenci vše odložit s tím, že to prostě nedočtu, když tu hle - změna - jiní ŽIVÍ lidé. No tak tedy ještě vydržím... A tak to jde dál a dál... Co musím autorům nechat je fakt, že změny situace přichází vždy ve chvíli, kdy už je té jednotvárnosti prostě moc. Podrženo sečteno - žádný velký šlágr, nicméně vítězí zvědavost, jak to bude pokračovat, už vzhledem k minimu přeživších původních hrdinů... Takže zkusím i pokračování "Cesta do Woodbury" A poznámka na okraj - komiksovou ani seriálovou televizní verzi neznám.

18.08.2016 2 z 5

Pohřbeno v hlubinách Pohřbeno v hlubinách James Rollins (p)

První polovina velmi zdlouhavá až nudná, ve druhé polovině se začalo jakž takž něco dít, celkově se dá říci podprůměr byť se zajímavým tématem = knihou jsem se prokousával proklatě dlouho... Na druhou stranu se jedná o jedno z autorových prvních děl a musím přiznat, že jsem již zmlsaný Sigmou a sangvinisty, čili jsem měl daleko vyšší očekávání. Každopádně další knihy určitě nevynechám...

29.01.2018 2 z 5

Ďáblova kolonie Ďáblova kolonie James Rollins (p)

Ač to ze začátku vypadalo na kontinentální záležitost, autor nezklamal a opět jsme zachraňovali celý svět před absolutní zkázou. V sérii Sigma už se jedná v podstatě o šablonu, která se nemění a zavání okoukaností a nudou. NICMÉNĚ tím, jak autor mění způsoby likvidace planety a lidstva (v tomto případě dejme tomu "matkou přírodou") a v každé knize se dozvídáme něco nového z různých vědních oborů a historie maximálně poutavým vyprávěním, opět neskrývám nadšení a nemohu se dočkat dalšího pokračování...

30.03.2017 5 z 5

Anglický špión Anglický špión Daniel Silva

Klasika, na kterou je pravidelný čtenář série a G. Allonem zvyklý. Svižný příběh, nenudí a nechává v napětí až do konce, byť je každému jasné jak to dopadne.

27.02.2017 4 z 5

Jidášův kmen Jidášův kmen James Rollins (p)

Opět výtečný díl ze série Sigma Force. Zlidštění ve formě Grayových rodičů a umocnění, alespoň z mého pohledu, lehkého zmatku "kdo je vlastně Seichan doopravdy a pro koho dělá" knize jen přidalo do plusu. V kombinaci s velmi zajímavým tématem - paráda. Jen to (Monkovo?) SOS na závěr - nejsem si jistý jak se k tomu postavit, to mi přišlo takové divné... Každopádně se moc těším na další pokračování série

21.01.2017 4 z 5

Pekelná krev Pekelná krev James Rollins (p)

Závěr "sangvinistické" série pokračuje v tempu nastaveném předchozími díly. Akce střídá akci, času je stále méně a komplikací stále více. Je pravdou, že to co přečkají hlavní (lidští) hrdinové s výsledkem více či méně poškozené tělesné schránky je někdy malinko za hranou ale to k tomuto příběhu tak nějak patří a neruší to. Celkově super kniha jakož i celá série.

07.11.2016 5 z 5

Mapa z kostí Mapa z kostí James Rollins (p)

Velmi příjemné čtení, tématem ve stylu D. Browna. Místy (pro mě) sice trochu zdlouhavé vysvětlováním zejména historicko-církevních souvislostí, případně vědeckých poznatků, nicméně se to dá vydržet a do příběhu to patří. Naopak postupné zjišťování, co jsou vlastně zač jednotlivé postavy, kdo s kým opravdu táhne a kdo koho "zaměstnává" bylo super. Celkově - rychlý spád, napětí, akce.

26.07.2016 5 z 5

Krvavé evangelium Krvavé evangelium James Rollins (p)

Rozhodně spokojenost. Kniha má spád a celá ta partička upírů, lidí, svatých, nesvatých, zmutovaných a těch něco mezi tím vším, se rozhodně snaží, aby to nebyla nuda. Určitě si přečtu i další díly.

11.06.2016 4 z 5