maminkoutek maminkoutek komentáře u knih

Homeopatie a děti Homeopatie a děti Tomáš Karhan

Kniha uvádí nejčastější zdravotní problémy u dětí a zmiňuje, jaké homeopatika jsou v tomto případě vhodné. Kniha je členěná dle vývojových etap dítěte, takže snadno najdete, kde jsou informace o kolikách i kojenců i menstruačních potížích u teenagerů.

26.10.2020

Nejkrásnější místo na světě Nejkrásnější místo na světě Petr Horáček

Zajíček s králíčky chtějí věděti, jak vypadá nejkrásnější místo na světě. Není to třeba u nich na louce? Vydají se do světa, aby našli odpověď. A vrací se se zajímavým zjištěním - není důležité, jak místo vypadá, ale....

26.10.2020 5 z 5

Můj domov Můj domov Astrid Desbordes

Novinka od Astrid Desbordes, která má na svědomí bestsellery jako Mám tě ráda, Mám tě rád, sestřičko nebo Co mi řekl táta.

Tentokráte Adámek ukazuje svůj domov a vydává se do světa poznat domovy svých kamarádu. A zjišťuje, že každý je jiný. To ale není důležité... hlavní je, kdo v něm je!

Kniha čítá jen pár vět a barevné obrázky, přesto vyjádří podstatu domova a rodiny. Doporučuji do každé dětské knihovničky!

23.10.2020 5 z 5

Na venkově Na venkově Stéphanie Babin

Knížka dětem umožňuje poznávání nejen zrakem, ale také hmatek. Obrázky jsou velké, jasné a k tomu mají zvířata "realnou" srst, takže děti mohou obrázky hladit a škrábat.

21.10.2020 5 z 5

Jde sem lesem - Bylinková pohádka Jde sem lesem - Bylinková pohádka Daniela Krolupperová

Knížka dětem ukazuje, k čemu jsou dobré bylinky. ???????? Přináší příběh o Toníkovi, který je zvyklý na tablet, televizi a internet, ale najednou musí trávit prázdniny u staromódní babičky někde na okraji lesa.????Zprvu není nadšený, ale pak zjišťuje, co všechno babička umí a jakou mají byliny sílu....

V knize je na začátku každé kapitoly vyobrazena jedna bylina a k ní je uvedeno pár základních informací (pár doslova, je to většinou jen 5 krátkých bodů). Děti se tak seznámí, k čemu vlastně slouží máte, jak poznat levanduli a mnoho dalšího. ☺️ Poté následuje příběh a na konci otázky, které prověří, co si děti zapamatovaly.

15.10.2020 4 z 5

O Rozárce Čarodějné a zlobivém Pepíkovi O Rozárce Čarodějné a zlobivém Pepíkovi Petra Martišková

Příběh o malé čarodějce Rozárce, která začíná žít v lidském světe a musí tam chodit i do opravdické školy. Bez kouzel, jen za sebe. Z počátku nemá na růžích ustláno, ale časem i bez kouzel vyzraje na největšího darebáka...

13.10.2020 4 z 5

Solfánci a Sluneční královna Solfánci a Sluneční královna Martina Mia Svobodová (p)

Kniha představuje příběh o sulfáncích, kteří se snaží na zemi najít lásku, aby mohli opět otevřít svá srdce. K tomu jim pomáhá i sluneční královna. Jenže celá záchrana se nějak zkomplikuje...

10.10.2020 4 z 5

Kdopak se tu chechtá? Kdopak se tu chechtá? Jens Poschadel

Kniha se zaměřuje na různé pocity, které vnímají zvířata. Zjistíte třeba, co dělají čápi, když se spárují, jak se chová vlk, když se bojí, kdy je šťastný kůň či nosorožec nebo jak poznáte rozzlobeného dudka. Věkově doporučuji od 3-4 let.

05.10.2020 5 z 5

Co se šeptá v trávě Co se šeptá v trávě Eva Horáková

Kniha přináší několik příběhů o zvířátkách z travní říše. Zároveň podporuje genetickou metodu čtení, takže jsou nejprve používána slova především jednoslabičná a poté se slabiky postupně přidávají. Je tedy vhodná hlavně pro začínající čtenáře.

01.10.2020 4 z 5

Můj sešit Montessori Můj sešit Montessori Marie Kirchner

Kniha obsahuje spoustu aktivit zaměřených na práci ruky, poznávání čísel, písmen, zvuků, tvarů či přírody. Děti postupně objeví geometrické tvary, písmena a zvuky, které je připraví na čtení, čísla od 1 do 9, činnosti související s motorikou ruky (kresba, psaní číslic a písmen), přírodu i zeměpis.

30.09.2020 4 z 5

Flandil u doktora Flandil u doktora Barbora Hamblin

Kniha Flandil u doktora se zaměřuje na problematiku různých zranění, strachu z nemocnice a ošetření. Děti se na základě příhod šneka Flandila seznamují s nemocemi i úrazy, které se jim mohou často při hraní stát. Samozřejmě opět nechybí citlivý kontaktní přístup při řešení problémů, takže je kniha pěkným rádcem také pro rodiče, kteří by rádi podobný styl výchovy aplikovali u sebe doma.

25.09.2020 5 z 5

La! (Knížka, která dělá zvuky) La! (Knížka, která dělá zvuky) Hervé Tullet

Kniha je veselá, plná barev a zajímavých optických hrátek, jak tomu bylo i u předchozích dílů Knížka a Varvy. Kromě toho ale nechybí ani slovní hříčky, které jsem teda ani nečekala. Troufám si říct, že je to asi nejpovedenější dílo z Tulletovek, které jsme prozatím vyzkoušeli. Už totiž nestačí jen ruka, ale zapojuje se zároveň i hlas.

22.09.2020 5 z 5

Pekelné příběhy čertí babičky Pekelné příběhy čertí babičky Iva Gecková

V knize najdeme různé příběhy ze života čertí babičky. Jsou krátké, čtivé a místy dokonce i humorné, protože obsahují různé vtipné přirovnání a metafory. Čertí život se zde promíjí i v malým detailech (například v narážkách na věk – babičce už není 300 let, je krapet starší nebo neuklízela jsem nejmíň 85 let a podobně). Vše je pak doplněno o netradiční ilustrace od Drahomíra Trsťana.

Kniha je vhodná pro děti od 3-4 let. Dá se k ní dokoupit také sešit plný hádanek, luštění a doplňovaček, kde se děti opět setkají nejen s babičkou, ale také dalšími obyvateli pekla

18.09.2020 4 z 5

Proč si musím čistit zuby? Proč si musím čistit zuby? Katie Daynes

Proč si musím čistit zuby? A co se stane, když si je čistit nebudu? A proč zoubky se špiní? A proč musím zase k zubaři? Pokud máte také doma zvědavce, tak doporučuji tuto novinku od Svojtky.

Okénková knížka se zaměřuje na problematiku čištění zoubků a je vhodná pro děti od 3 let. Zábavnou formou zjistí odpovědi na podobné otázky. A třeba je to i více namotivuje k čištění...

15.09.2020 4 z 5

Toníkův zlý sen ... a jak mu s ním babička pomohla Toníkův zlý sen ... a jak mu s ním babička pomohla Ben Furman

Kniha Toníkův zlý sen je určena dětem i rodičům. Najdete v ní příběh o malém Toníkovi, kterého trápí noční můry a babička se rozhodně mu pomoci. K tomu je pak připojeno vysvětlení pro rodiče, jak s zlými sny pracovat, a to přímo od finského psychiatra, který je mezinárodně uznávaným odborníkem.

09.09.2020 4 z 5

Co mi řekl táta Co mi řekl táta Astrid Desbordes

Malý Adámek dostane od tatínka spoustu rad na svou (životní) cestu. Nejsou to ale ledajaké rady....

03.09.2020

Letem světem s Vášou Letem světem s Vášou Marcela Kotová

Knížka Letem světem s Vášou má za cíl zábavnou formou ukázat, že svět je různý. Každá země má svá specifika, lidé a jejich zvyky jsou také odlišné, ale přesto máme všichni mnoho společného a v každém světadíle se dá najít i spoustu hezkého. S knížkou samozřejmě neprocestujete celý svět. Navštívíte ale všechny světadíly a děti tak mohou získat alespoň základní přehled, v čem se liší třeba Afrika od Grónska nebo Asie.

Kniha obsahuje příběh, ale také spoustu reálných informací k uvedeným zemím. Doporučuji ji tedy spíše pro školáky, případně předškoláky.

01.09.2020 3 z 5

Pravdivý příběh o prasátku Pravdivý příběh o prasátku Emilie Chazerand

Dojemný příběh o malé prasečí slečně Miriam, která je vychovávána jak člověk a dostane se tak i do školy. Tam se ale dozví něco, s čím vůbec nepočítala...

Příběh je plný barevných ilustrací, část textu je také v různých bublinách, takže čtení není jednotvárné. Doporučuji pro děti od 4 let.

28.08.2020 4 z 5

Flandil ve školce Flandil ve školce Barbora Hamblin

Kniha se zaměřuje na reálné situace, se kterými se děti mohou setkat ve školce. Je tedy vhodná hlavně pro začínající školkáčky, kterým může pomoci překlenout prvotní rozpaky, obavy a potíže. Ale bavit bude určitě i staré mazáky.

Všechny problémy jsou řešeny nenásilně, citlivě a s podporou milující maminky. Musím říct, že ten ten kontaktní a respektující styl řešení problémů mě opravdu dostal, takže i já sama jsem knihu se zájmem přečetla.

24.08.2020 5 z 5

Co se děje pod vodou Co se děje pod vodou Kate Davies

Kniha vznikla na motivy populární knihy z nakladatelství Usborne a obsahuje více než 80 okének různých tvarů a velikostí, kde se děti dozví jak vypadá svět pod vodou. Nechybí ani různé zajímavosti z této oblasti.

21.08.2020 4 z 5