maminkoutek maminkoutek komentáře u knih

Tradiční česká zima – Zvyky, říkadla, koledy Tradiční česká zima – Zvyky, říkadla, koledy Josef Lada

Kniha obsahuje obrázky staré několik desítek let. Také grafické zpracování nadpisů je zastaralé. Přesto má ale kniha své charizma, díky kterému ji budete chtít otevřít i dnes. Najdete v ní informace k různých významným svátkům v zimě - tedy advent, sv. Mikuláš, Vánoce, ale také třeba Boží hod, Tři králové, hromnice nebo svátek sv. Lucie a sv. Matěje. Součástí je také spousta básniček, pranostiky a pořekadla. K tomu nestárnoucí ilustrace Josefa Lady.

28.12.2020 4 z 5

Jak to žije v jesličkách Jak to žije v jesličkách Emily Bolam

Leporelo Jak to žije v jesličkách přináší dětem zjednodušenou verzi příběhu o narození Ježíše. Je určeno mrňouskům od 1 roku, takže zde nenajdete žádné podrobné detaily, ale jen základní informace, kde se Ježíšek narodil a kdo u toho všeho byl. Kromě textu je na každé dvojstránce nějaký pohybový prvek, který děti vtáhne do vyprávění.

28.12.2020 5 z 5

Odvážné sny - 30 Čechů na cestě za úspěchem Odvážné sny - 30 Čechů na cestě za úspěchem Daniel Storch

Kniha dětem představuje Čechy, kteří jsou výjimeční. Hlavně tím, že šli za svým snem a povedlo se jim být úspěšnými. ???? V knize jsou nejen historické osobnosti, ale především stále žijící Češi, které budou možná děti i znát - Ester Ledecká, Martina Sáblíková, Libuše Šafránková... Nejedná se jen o sportovce či herce, ale také o vědce či podnikatele. Vše je psáno jazykem, který bude dětem blízký. Vhodné od 8 let.

28.12.2020

Vánoce za dveřmi Vánoce za dveřmi Barbora Vajsejtlová

Kniha Vánoce za dveřmi přináší příběh dvou obyčejných dětí, které se těší na Vánoce. Čekají je přitom aktivity, které budou čtenáři určitě znát – pečení perníčků, zdobení stromečku, betlémské světlo, vánoční trhy a jiné. Děti s nimi všechny tyto události projdou a nakonec přijde také očekávaný Štědrý den.

Auta, vlaky, bagry taky Auta, vlaky, bagry taky Hana Zobačová

Kniha využívá genetickou metodu čtení, takže obsahují velká písmena a slova, jež jsou jednoslabičná, dvojslabičná a postupně se to ztěžuje. Zaměřuje se totiž na auta, vlaky, bagry, letadla a další dopravní prostředky.

27.12.2020 5 z 5

Báječná škola pana Scotta Báječná škola pana Scotta Miroslava Salajková

Do školy pana Scotta by chtěl chodit asi každý. ????Vlídný pan ředitel, dřevěný domeček v koruně stromů, děti z různých koutů světa, spoustu času venku na hřišti..

Kniha od Nakladatelství Kazda přitom není pohádkou, ale vychází z osobní zkušenosti autorky, která dávala svého syna do mezinárodní školy v Portugalsku. Je zde tedy hezky vidět, jak může být školství odlišné.

27.12.2020 5 z 5

Denní činnosti Denní činnosti kolektiv autorů

Kniha obsahuje krátké zvukové stopy. Informace jsou nenáročné, obvykle popisují, co postava dělá a proč nebo udává základní vlastnosti věcí na obrázku. Básničky jsou o pár verších a na každé stránce jich najdeme hned několik. U nás ale nejvíce zaujaly písničky, které jsou na každé stránce jiné. Textům jde relativně dobře rozumět

27.12.2020 4 z 5

Outdoorová kuchařka Outdoorová kuchařka Petra Pospěchová

Kniha dává praktický návod, jak řešit stravování na rodinných výletech i náročnějších expedicích. Pokud plánujete podobnou cestu, ať už s dětmi či bez, a nechcete zůstat jen u polévky ze sáčku, kniha vás určitě potěší. Kromě postupů obsahuje také reálné fotografie jídla přímo z treků.

Co věděla moudrá želva Co věděla moudrá želva Iva Gecková

Kniha zpracovává formou příběhu téma, kdy se do rodiny dostane nový člověk. A děti v ní zjistí, že i když jich bude více, to hlavní se nedělí.

O myšce, která se nebála O myšce, která se nebála Petr Horáček

Kniha vypráví o myšce, která se nebojí ostatních zvířátek, i když jsou velké. Jednou ale narazí na kočku....

Kniha je určena nejmenším čtenářům, textu je málo, dominují hlavně celostránkové ilustrace. Je vhodná také pro začínající čtenáře.

01.12.2020

Slyšíš, jak mluví stromy? Slyšíš, jak mluví stromy? Peter Wohlleben

Kniha je vhodná pro děti od 6 let a dozví se v ní různé zajímavosti - jak stromy fungují? Co jejich rodina? Jak se dorozumívají? A mají někdy žízeň? Nechybí samozřejmě ani informace o zvířatech, které žijí v lesích....

19.11.2020

Kolik váží Matylda Kolik váží Matylda Jiří Holub

Kniha je psána z pohledu třeťáka Káji, který má svůj osobitý styl vyjadřování. A hlavně vtipné prupovídky.

Příběh je o tom, že s kamarádkou Hermínou uvažují, kolik asi váží jedna strašně tlustá holka u nich ve škole. Jenže zvážit ji není jen tak, obzvláště když nikoho nemá ráda a všechny jen šikanuje... Jo, zní to trochu děsivě, ale o to překvapující je zpracování, které je svižné, zábavné a určitě se nejednou zasmějete.

18.11.2020

Tradinář: Rodinný a tvořivý rok plný oslav a rituálů Tradinář: Rodinný a tvořivý rok plný oslav a rituálů Monika Kindlová

V knize najdete podobné české tradice hezky shrnuté. Kromě základních informací o významných dnech kniha obsahuje také tipy na tematické tvoření nebo pokrmy. ????Kniha je určena hlavně rodinám. Cílem je napomáhat v rozvíjení vztahů a vazeb uvnitř rodiny. A také dětem ukázat, jaké svátky a zvyklosti jsou u nás běžné (a za dob našich babiček byly ještě běžnější).

18.11.2020

Svět plný svátků Svět plný svátků Jitka Římánková

V knize najdete spoustu známých i méně známých oslav z různých koutů naší planety. ????Není to přitom jen teorie, kniha je psaná v podstatě jako deník, takže dominují hlavně informace, jak oslava probíhá v praxi a k tomu je zmínka o tom, proč tomu tak je a jaké je historické pozadí. Vše je doprovázeno o barevné ilustrace.

Najdu Edu na posedu Najdu Edu na posedu Jana Havlíčková

V knížce hledají děti rozdíly mezi dvěma obrázky. To ale není vše.???? Autorky jsou logopedky a doprovodné texty a básničky zaměřily na konkrétní hlásky, takže děti zároveň procvičují výslovnost. K tomu všemu ilustrace od Venduly Hegerové... Kniha je vhodná pro rodiče, ale také pro učitelé a logopedy.

10.11.2020

Domácí zvířátka: Čtení s babičkou Domácí zvířátka: Čtení s babičkou Veronika Kubáčová

Každá kapitola je zaměřena na jedno zvířátko a najdete v ní krátký příběh, informace o zvířeti, ponaučení, malované čtení a také zábavné úkoly.

Kniha o noci Kniha o noci Bonnie Pang

Co se děje venku v noci? Kdo pracuje, jak vypadá příroda? A spí také ryby????? To vše děti zjistí v Knize o noci. Zaměřuje na město, les, továrnu, noční dopravu, podmořský svět, austrálskou divočinu a mnoho dalšího.

Vaříme s dětmi pro děti Vaříme s dětmi pro děti Petra Novotná

V knížce najdete spoustu receptů, které můžete udělat doma s dětmi od 3 let do 10 let. A ten věk opravdu sedí - s naší tříletou jsme vyzkoušeli už několik jídel a opravdu se zapojila a bavilo ji to.????

V každém receptu jsou tučným písmem napsané instrukce pro děti, kurzívou pak pro rodiče. Recepty jsou ale sestavovány tak, aby se děti hojně na přípravě podílely, někdy dokonce dělají většinu samy. ????

Recepty jsou různého zaměření - hlavní jídla, dobroty, svačinky, cukroví, nápoje, domácí pečivo... ???????? Jídla vypadají propracovaná, jsou zdravější a přitom se dají dělat i s dětmi.

03.11.2020 5 z 5

Doprava Doprava kolektiv autorů

Doprava je jednou z nejoblíbenějších knih v rámci Kouzelného čtení. Pomocí elektronické tužky se děti dozví zajímavosti o různých vozech a dostanou se také třeba do města, na stavbu, nádraží nebo do přístavu.

Kniha je vhodná pro kluky i holky. Není totiž jen o autech, ale je mnohem podrobnější a u nás baví i dceru.

03.11.2020 5 z 5

Chodí mýval brzy spát? Chodí mýval brzy spát? Tobias Pahlke

Kniha Chodí se zaměřuje na zvířata a jejich den. Najdete v ní spoustu zajímavostí, v čem se jednotlivé druhy liší. K tomu hezké ilustrace, A moderní grafika.

Věděli jste třeba, že kolibřík umí zůstat na jednom místě i ve vzduchu? A želvy se perou o místo na kladení vajíček?

30.10.2020