Auta, vlaky, bagry taky

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Potřebuje auto pět kol? A co se stane, když je loď moc rychlá? O čem sní vlak? Pohádky o autech, vlacích, letadlech, lodích a dokonce i jedné ponorce vychází ze zásad genetické metody výuky čtení. Pohádky jsou psány velkými tiskacími písmeny a jsou řazeny od příběhů jednodušších, jedno a dvojslabičných, až po pohádky náročnější, obsahující slova troj- a čtyřslabičná. Všechny příběhy nepřekračují svojí délkou možnosti malého čtenáře. Děti si je mohou bez problémů samy přečíst v rámci vyučovací hodiny nebo i doma před spaním....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/454156/big_auta-vlaky-bagry-taky-pDo-454156.png 4.46
Nahrávám...

Komentáře (3)

Kniha Auta, vlaky, bagry taky

jitka_dankova
08. října

Jde o pěknou učebnici pro genetickou metodu čtení, téma je chytlavé - spoustu dětí (hlavně kluky) prostě baví příběhy o autech a bagrech. Obtížnost je výborně odstupňovaná. Nicméně je to prostě "jen" taková učebnice a nikoliv opravdu kniha, kterou bude dítě považovat za tu "svoji první pořádnou přečtenou knížku". Stránky jsou plné textu, což třeba syna opravdu děsilo a číst knihu nechtěl. Věty se často opakovaly a příběhy byly tak trochu na sílu "plné slov", aby bylo "co číst". Striktní sestavení ze třípísmenných či čtyřpísmenných slov na začátku znamenalo, že se text dítěti může hůř číst a chápat, protože "takhle se přece nemluví". Obrat "ba ne" třeba mé dítě vůbec neznalo.
Jako didakticky správně sestavenou knihu vhodnou pro naučení čtení ji ráda doporučím. Ale u mladšího syna raději sáhnu po poetické a půvabné knize "Kos je bos".

maminkoutek
27.12.2020

Kniha využívá genetickou metodu čtení, takže obsahují velká písmena a slova, jež jsou jednoslabičná, dvojslabičná a postupně se to ztěžuje. Zaměřuje se totiž na auta, vlaky, bagry, letadla a další dopravní prostředky.


bookcase
14.12.2020

Perfektní nejen pro malé školáky jako první čtení, ale knížku si užijí i ti menší, kterým předčítají rodiče.