maminkoutek maminkoutek komentáře u knih

Sourozenci bez rivality Sourozenci bez rivality Adele Faber

Knihu doporučuji všem rodičům, kteří mají nebo očekávají 2 a více dětí. Dozvíte se, jak mohou děti vnímat příchod miminka na svět, jak řešit sourozenecké vztahy a mnoho dalšího. Vše je na základě konkrétních příběhů, takže žádná nudná teorie.

21.04.2020 5 z 5

Lucinka a kouzelná zvířátka Lucinka a kouzelná zvířátka Eliška Mauleová

Pěkná knížka, kde je spousta barevných obrázků. Textu méně, takže vhodná pro menší děti i začínající čtenáře.

15.04.2020 4 z 5

Písmenka v hádankách a křížovkách Písmenka v hádankách a křížovkách Zuzana Pospíšilová

Krásný pracovní sešit, díky kterému si děti procvičí písmenka hravou a zábavnou formou...

09.04.2020

Zkuste to doma sami - péče o tělo a vlasy Zkuste to doma sami - péče o tělo a vlasy kolektiv autorů

Skvělá knížka plný návodů a tipů na domácí výrobu. Je zaměřena hlavně na péči o tělo a vlasy, takže zde najdete různé recepty na krémy, deodoranty, zubní pasty, šampony a mnoho dalšího....

06.04.2020 4 z 5

Kdopak to tu běžel? Kdopak to tu běžel? Christine Henkel

Zajímavá kniha, kde najdete stopy lesních a domácích zvířat v životní velikosti. Ke každému zvířátku také zjistíte pár zajímavostí. Vhodné pro děti od 4 let.

26.03.2020 4 z 5

Bylinky pro děti a maminky Bylinky pro děti a maminky Magdaléna Staňková-Kröhnová

Kniha přináší ucelené informace o bylinkách. Je hezká, přehledná a plná inspirativních tipů. Jako mamince se mi moc líbí, že je zde zmíněno, jestli jsou bylinky vhodné v těhotenství, kojení nebo pro děti a v čem pomáhají.

24.03.2020

Pekelné úkoly čertí babičky Pekelné úkoly čertí babičky Iva Gecková

Pekelné úkoly čertí babičky je zábavná kniha, která nabízí spoustu úkolů, hádanek, křížovek, doplňovaček, poznávaček a dalších aktivit pro děti. Vše je s netradičním motivem čertů a pekla. A to nejen co se týče námětů, ale i celkového zpracování. Takže zde najdeme místo klasické osmisměrky třeba čertisměrky nebo různé křížovky, které se různě kroutí a podobně.

20.03.2020

Anežka se těší na miminko Anežka se těší na miminko Lenka Rožnovská

Knížka Anežka se těší na miminko přináší hezký příběh o tom, jak malé děti mohou prožívat čekání na sourozence. Je plná otázek,odpovědí a také humorných situací. Jednotlivé kapitoly nejsou příliš dlouhé (obvykle 7-8 stran), takže se dají číst i na pokračování. Součástí jsou i krásné ilustrace Venduly Hegerové.

13.03.2020

Za zvířátky na farmu Za zvířátky na farmu Marcela Kotová

Krásná knížka o zvířátkách, kde najdete jak příběhy, tak i hádanky, básničky a písničky. Vhodné pro děti od 3 let, ale také pro školáky, texty jsou krátké a nenáročné. Příběh se točí kolem návštěvy dětí z mateřské školy na farmě Kozodoj, kde děti uvidí spoustu zvířátek a také se dozví mnoho zajímavých informací.

12.03.2020 5 z 5

Naše výlety - Kniha pro plánování a zaznamenávání rodinných výletů Naše výlety - Kniha pro plánování a zaznamenávání rodinných výletů Monika Kopřivová

Kniha je vytvořena speciálně pro rodiny, aby si mohly zaznamenávat různé dovolené, kulturní akce, návštěvy zajímavých míst a podobně.☺️

Kniha je rozdělena přehledně do několika kapitol dle zaměření výletu (do města, do přírody, historické památky, dovolené u vody, sportovní výlety, akce aj.). Samozřejmě můžete k popisu přidat i fotku.

10.03.2020

Skopičiny kocoura Silvestra Skopičiny kocoura Silvestra Zuzana Pospíšilová

Kniha Skopičiny kocoura Silvestra v sobě spojuje zajímavý příběh plný vtipných situací a zároveň také spoustu zábavných aktivit jako hádanky, doplňovačky, přiřazování nebo básničky, které dětem čtení ozvláštní.

05.03.2020

Zkuste to doma sami - kuchyně Zkuste to doma sami - kuchyně kolektiv autorů

Knížka přináší spoustu tipů, jak nahradit vybrané kupované ingredience v kuchyni. Najdete zde také spoustu receptů, jak si vytvořit sami, rychle a jednoduše různé produkty a pokrmy. Tipy jsou ze života a hodně jich opravdu využíváme, takže vřele doporučuji.

02.03.2020

Anežka a kouzelná baletní sukýnka Anežka a kouzelná baletní sukýnka Zuzana Pospíšilová

Krásný příběh o Anežce, která je přes den obyčejnou školačkou, ale večer díky kouzelné sukénce se dostává do pohádek a plní si sny. Doporučuji od 5 let.

25.02.2020

Zdravě jíst Zdravě jíst Lenka Špaček

Veganská kuchařka, kde najdete spoustu receptů bez cukru, mouky a tropických plodin. Spousta jídel je vhodná i pro děti! Použité suroviny jsou běžně dostupné, recepty jednoduché a přitom chutné.

20.02.2020 4 z 5

Papuchalk Petr Papuchalk Petr Petr Horáček

Krásná knížka pro děti od 1,5 let. Jednoduchý a krátký příběh, hezké a pestré ilustrace, vhodné i pro začínající čtenáře.

18.02.2020

Napiš správně i/y po měkkých a tvrdých souhláskách Napiš správně i/y po měkkých a tvrdých souhláskách Zuzana Pospíšilová

Krásný pracovní sešit, který je plný různých doplňovaček, příběhů, osmisměrek, křížovek a dalších aktivit. Nechybí ani hezké obrázky, které si mohou děti klidně i vybarvit.

13.02.2020

Víš, kde jsou děti stromů? Víš, kde jsou děti stromů? Peter Wohlleben

Poutavý příběh vhodný i pro menší děti, který je navíc doplněn o nádherné a milé ilustrace. U nás zaujalo cca od 3 let.

10.02.2020

Pět domácích prostředků nahradí celou drogerii Pět domácích prostředků nahradí celou drogerii kolektiv autorů

Stručné, jasné a pochopitelné návody a tipy, které fakt fungují. Díky této knížce jsme začali doma vyrábět a nemohu si to vynachválit.

29.01.2020

Hry pro maminky s dětmi Hry pro maminky s dětmi Jana Hanšpachová

Mnoho říkanek, básniček, ale také tipů na aktivity pro děti. Vhodná pro všechny rodiče.

07.12.2018 5 z 5

Zkoušeli jsme všechno! Respektující a klidné výchovné postupy Zkoušeli jsme všechno! Respektující a klidné výchovné postupy Isabelle Filliozat

Skvělá kniha, doporučuji všem rodičům!

07.12.2018