maminkoutek maminkoutek komentáře u knih

Hry na rozvoj dílčích funkcí u dětí Hry na rozvoj dílčích funkcí u dětí Lenka Theodora Ficová

Kniha přináší souhrn tipů a nápadů na aktivity, které mají podporovat optické a akustické vnímání u dětí, jemnou motoriku a prostorovou orientaci. Je hodně praktická a určena především těm, kdo pracují s předškoláky nebo prvňáčky.

19.08.2020 4 z 5

Tři ovečky na arše Tři ovečky na arše Michael Engler

Příběh o třech ovečkách, které se zachrání na Noemově arše. Aby přežily, tak přicházejí se 3 životními pravidly...

18.08.2020 4 z 5

Kubík a autíčko Kubík a autíčko Eliška Mauleová

Kubík se vydává na veselou cestu se svým autíčkem. A v knížce popisuje, co vše ho potkalo. Textu je málo, zato vévodí celostránkové ilustrace. Vhodné pro děti od 3 let.

11.08.2020

Jedlá soda Jedlá soda kolektiv autorů

V knize najdete více než 250 tipů, jak využit jedlou sodu v kuchyni, koupelně, při úklidu nebo na zahradě. Nápady jsou jednoduché a rychle proveditelné, což se mi moc líbí.

06.08.2020

Kdo ukradl zelí? Kdo ukradl zelí? Stanislava Reschová

Pátrací příběh pro malé detektivy. Na konci každé kapitoly jsou přichystány také zábavné úkoly. Vhodné pro předškoláky i mladší školáky.

05.08.2020 5 z 5

Co se skrývá v lidském těle Co se skrývá v lidském těle Katie Daynes

Kniha je tvořena tak, aby uspokojila hlavně malé zvědavce. Je členěná dle otázek, které děti často pokládají - jak? co? kde? kdy? proč?

03.08.2020 5 z 5

Liška Šiška u doktora Liška Šiška u doktora Iva Gecková

Další příběh o Lišce Šišce, tentokráte z lékařského prostředí. Příjemný text, krásné ilustrace, prostě opět povedené dílo...

30.07.2020 5 z 5

Víš, kde bydlí zvířata? - Poznáváme život na loukách a v lesích Víš, kde bydlí zvířata? - Poznáváme život na loukách a v lesích Peter Wohlleben

Další povedená knížka od Petera Wohllebena. Je vhodná především pro předškoláky a najdete v ní spoustu zajímavostí o lesních zvířátkách. Nechybí ani reálné fotky, ilustrace a kvízy.

26.07.2020 4 z 5

Jak myška snědla měsíc Jak myška snědla měsíc Petr Horáček

Milý příběh a k tomu krásné barevné ilustrace a výřezy, které dětem zpříjemní čtení. Opravdu povedené dílo!

22.07.2020 5 z 5

Určuj čas - Podívej se pod okénko Určuj čas - Podívej se pod okénko Rosie Hore

Pěkná knížka, kde se děti zábavnou formou učí poznávat hodiny, ale také co je to den, desetiletí, jaké jsou měsíce a podobně. V knize je spousta okének, na kterých si děti mohou znalosti procvičit. Pokud máte doma zvědavce nebo se zrovna učíte hodiny, určitě na knihu koukněte.

20.07.2020 5 z 5

Tolerantní výchova Tolerantní výchova Blanka Pöslová

Autorka je zastánkyní výchovy ve stylu „láskyplně a pevně“ – tedy dát dítěti lásku a bezpodmínečné přijetí, ale zároveň i mírné hranice a pravidla, aby byl respekt ve vztahu rodič-dítě oboustranný. V knize pak předkládá své zkušenosti a doporučení, která jakožto klinická psycholožka získala.

16.07.2020

Indigové pohádky Indigové pohádky Martina Mia Svobodová (p)

Jedná se o soubor devíti pohádek, ve kterých najdete kromě příběhu také různá poselství a moudra. Třeba takové, že člověk může i bez čar dosáhnout toho, co chce, že někdy je dobré vyjet ze zaběhnutých kolejí, že každý má svou úlohu, ačkoli se to nezdá a mnoho dalšího. Navíc má kniha barevné celostránkové ilustrace, takže je to potěšení nejen pro duši, ale také pro oči.

14.07.2020

Pohádkové přátelství Pohádkové přátelství Ladislava Horová

Kniha Pohádkové přátelství přináší příběh o vodníkovi Edovi, který je velký neposeda, všechno musí vyzkoušet a nic mu nesmí uniknout. Díky těmto vlastnostem zažívá nejedno dobrodružství.

11.07.2020 4 z 5

Výroba vlastní kosmetiky Výroba vlastní kosmetiky Lenka Menšíková

V knize najdete základní informace o lidské pleti a přírodní kosmetice. V druhé části jsou pak konkrétní recepty a návody na kosmetické výrobky, které si můžete doma snadno vytvořit.

24.06.2020

Liška Šiška ve školce Liška Šiška ve školce Iva Gecková

Moc povedená knížka. Nádherné celostránkové ilustrace, poutavý příběh ze světa hraček, u nás zaujalo i tříletou.

19.06.2020

Dárky z přírody - 100 nápadů na tvoření s dětmi Dárky z přírody - 100 nápadů na tvoření s dětmi Helena Arendt

Krásná knížka plná návodů a hlavně velkých a reálných fotografií. Dětem může ukázat přírodu i jiným způsobem, než ji znají, takže určitě doporučuji. Dá se využít po celý rok, ale nejvíce v období jaro-podzim.

09.06.2020

Neplechy čerta Zbrklíka Neplechy čerta Zbrklíka Sandra Dražilová Zlámalová

Knížka je vhodná zejména pro předškolní a školní děti, ale u nás zaujala i tříletou. Přináší příběh o čertovi, který se kvůli své zbrklosti dostává do mnoha problémů a humorných situací. Vše je doplněno o nádherné ilustrace.

02.06.2020

Muzikálové pohádky Muzikálové pohádky Zuzana Pospíšilová

V knížce najdete 3 pohádky, ke kterým jsou kompletní noty, texty a mnoho dalšího... Kniha je tedy vhodná pro všechny, kdo pracují s dětským kolektivem a rádi by nacvičili pohádkový muzikál...

10.05.2020 4 z 5

Mám tě ráda Mám tě ráda Astrid Desbordes

Nádherná kniha o mateřské lásce, která by neměla chybět v žádné dětské knihovničce. Autorka přirozeně, jednoduše a s citem ukazuje, co znamená mít rád.

04.05.2020 5 z 5

Velká smůla trpaslíka Smůly Velká smůla trpaslíka Smůly Iva Gecková

Pěkný příběh o trpaslíkovi, kterému se smůla lepí na paty. Karkulka Červená se ale rozhodně, že ho prokletí zbaví...

Kniha má spoustu krásných ilustrací, pestrobarevné stránky a příběh členěný do kapitol. Ideální pro předškoláky a školáky.

01.05.2020 4 z 5