Jak myška snědla měsíc

Jak myška snědla měsíc https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/431021/bmid_jak-myska-snedla-mesic-DJ5-431021.jpg 5 104 28

Co se stane, když se malé myšce splní přání a z nebe spadne kousek voňavého měsíce? Myška si z něj ukousne. Jak to ale dopadne? Bude měsíc ještě někdy kulatý? Koukněte se myší dírou!

broskev28
11.01.2024 5 z 5

Horáčkovsky skvělé - od nápadu až po výtvarné provedení, nádhera!
Mám to úplně stejně jako dítko v komentáři malámišička! Už dávno nejsem dítě a je mi moc líto, že mě tohle nikdy nenapadlo, ale snad mám ještě dost času si ten ukousnutý dílek vychutnat . . .

JanaK24
04.01.2024 5 z 5

Kniha je nejen krásně ilustrovaná, jako vždy, ale samotný příběh syna velmi zaujal. Po přečtení jsme museli do obchodu pro "měsíc"..

malámišička
14.06.2023 5 z 5

(SPOILER) Od přečtení této knihy nechce moje dítě jíst banán, ale pouze kousek měsíce.
I když každý ví, měsíc se přeci nedá sníst.

Danago
20.05.2023 4 z 5

Velice milá a vtipná knížečka pro malé děti. Jednoduché obrázky a velice jednoduchý příběh. Knížka je ozvláštněná prostřihy a sestřihy na stánkách a tím asi nejvíce zaujme. Na nějaké opakované čtení to asi není, ale spíše na povídání si o obrázcích.

lenka0383
08.02.2023 5 z 5

Milá a vtipná knížka, pro malé děti tak akorát na přečtení před spaním.

Luciluc
08.01.2023 3 z 5

Knížka čtená dceři. Dceru zaujala obálka a název knihy. Je to kratičký příběh, který přečtete za pár minut. Ilustrace jsou docela povedené, stránky ozvláštněny různými průstřihy/okénky, to děti s velkou pravděpodobností zaujme. Pro mě jako dospělého je příběh sám o sobě docela o ničem, hlavní myšlenka knihy je o tom, že měsíc se nedá sníst...ale moji malou čtenářku kupodivu zaujal a chtěla ho číst několikrát. Jsem ráda, že máme jen půjčeno z knihovny a můžeme zase vrátit.

barbora5337
03.10.2022 5 z 5

Kniha s interaktivními prvky. Děti jí milují. Nabízí se k práci s textem i dějem. Velice jednoduché a krasné zpracování.

essterkaa
02.02.2022 5 z 5

Velmi milá a úsměvná knížka doprovázená nádhernými ilustracemi s netradičním pojetím stránek.

josefina_silena
11.05.2021 5 z 5

Petr Horáček dětské knihy prostě opravdu umí. Ilustrace vás ani vaše děti nezklamou, výřezy ve stránkách jsou velmi hravé a příběh prostě kouzelný.

Jane007
29.03.2021 5 z 5

Další nádherná knížka od pana Horáčka. Synovi se moc líbila a pořád ji chtěl číst. Za sebe doporučuju

ElikaS
18.03.2021 5 z 5

Další krásný příběh z pera Petra Horáčka. Knížka, jak už je u autora zvykem obsahuje krásné ilustrace doprovázané krátkým textem s milým příběhem. Tentokrát je knížka ozvláštněna výřezy, které dávají ilustracím nový rozměr a syna baví. Tento příběh mu přišel hrozně vtipný, protože tím, že už je větší, tak hned věděl, jak to s měsícem bylo. O to víc se u toho pobavil. U této knížky nesáhnete vedle ani s nejmenšími dětmi.

TaLu
03.03.2021 5 z 5

Myška se trápí, protože si myslí, že snědla kus měsíce, ale jak každý ví.....měsíc se sníst nedá. A dobří kamarádi nás nenechají v trápení samotné. Nádherné ilustrace ! Jako vždy. Kniha je zajímavá i překládanými a vyříznutými stránkami. Pro nejmenší je o to zajímavější.

ramoni
10.02.2021 5 z 5

Roztomilý krátký příběh s nádhernými ilustracemi jako všechny knihy Petra Horáčka, v knize jsou prostřihy- skvělý nápad, ale zasloužilo by si to stránky z pevnějšího materiálu

Boboking
23.12.2020

Nedalo a těch pět minut jsem tomu věnoval :-) Krásný příběh, který svým pojetím trochu připomíná Krtečka. Ilustrace skvělé. Pro čtenáře od 3 let úžasná kniha.

iris66
30.10.2020 5 z 5

Ráda bych vnoučata zaujala knížkami, zalíbily se mi ukázky z knížek, tak jsem objednala i O myšce, která se nebála. Jsou to krátké texty, moc hezké a vtipné ilustrace, tak doufám, že si po vánocích počteme.Mně se líbí moc :-).

Widow Embalmer
19.09.2020 4 z 5

Ta poetika toho, že měsíc už nebude nikdy kulatej, protože myš sežrala kus, kterej spad na zem je pecka. Škoda jen toho opakování stejnýho rozhovoru mezi krtkem a zajícem. Na takhle malym prostoru to chtělo něco jinýho. Nicméně tomu skřetovi, kterej se na to tlemí přes spanim vedle mě ve svý postýlce se to líbí a to sou ty jediný bludišťáky, který se teďka počítaj.

Knihomura
21.08.2020 5 z 5

Pan Horáček zkrátka umí.

Anamorka300
20.08.2020 5 z 5

Petr Horáček opět boduje. V jednoduchosti - zdánlivé - je krása...… :)

maminkoutek
22.07.2020 5 z 5

Milý příběh a k tomu krásné barevné ilustrace a výřezy, které dětem zpříjemní čtení. Opravdu povedené dílo!

LadyCharlene
12.06.2020 5 z 5

Překrásná knížka plná nádherných ilustrací, které jsou chytře zapracované do příběhu i na vedlejší stránce. Příběh je klasika s ponaučením. Příběh 3, kresba 5, do té jsem se jednodušše zamilovala.