Kubík a autíčko

Kubík a autíčko https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/439863/bmid_kubik-a-auticko-9Cs-439863.jpg 4 12 9

Kolik dobrodružství se dá asi zažít s jedním malým autíčkem? Kubíček o tom ví své… Kubík je šikovný kluk, který má rád legraci a občas trochu lumpačí. Když ho omrzí hraní s jeho sestřičkou Lucinkou, vydá se s autíčkem na napínavou cestu plnou úžasných setkání a neočekávaných překvapení. Chtěli byste se dozvědět, koho na svém výletě potká a za kým se nakonec rád vrátí domů? Stačí se pustit do čtení!... celý text

Antoniak
15.01.2024 5 z 5

Je to dobrá knížka pro prvňáčky.

Krizovakri
22.08.2022 4 z 5

V jednoduchosti je síla, na což sází i tato kniha. Neplyne z ní žádné poučení či vyšší záměr, ale mám vše, co kluky zaujme. Chlapeček jede v autě a potká spousty jiných dopravních prostředků.

lucakuca
15.03.2021 4 z 5

Klučičí čtení. A tady se nám zrodí budoucí milovníci Autosalonu, Top Gearu či odběratelé Auto Moto Revue :-) Kubík zažije setkání s MHD mašinama, drsným bagrem, letitým traktorem a pokračuje to dál. :-) Za každým rohem na ně číhá další neuvěřitelný dopravní týpek. Ale hlavní je, že doma je doma :-) :-).

ladyfromskye
25.02.2021 4 z 5

Máte rádi autíčka nebo jste právě dočetli Slabikář a chcete číst dál? Tak honem otevřete tuto knížku!
Textu je tak málo, že právě tohle je skvělá volba pro úplně první samostatně přečtenou knihu. Ilustrace sice nejsou úplně podle mého vkusu, ale viděla jsem už mnohem horší.
A čemu nejvíc fandím? Že tahle knížka primárně pro kluky má svůj protějšek v knížce primárně pro holky – Lucinka a kouzelná zvířátka. A co je vůbec nejlepší? Že pokračovat mohou vaše děti s knížkou, která je určená klukům i holčičkám – Lucinka, Kubík a miminko.
Tak vzhůru do čtenářského světa! Vítejte, malí knihomolové!

Bustedka
06.11.2020 4 z 5

Poučení z toho sice žádné není, ale pro děti, které milují auta a vůbec vše, co má kolečka, je kniha ideální. Nádherné ilustrace po celé stránce, příběh opravdu velmi jednoduchý - autíčko potká traktor, bagr i sanitku (a mnoho dalších). A když trochu pozměníte při předčítání jména na jména svých dětí, děti budou nadšené :-)

bookcase
31.08.2020 5 z 5

Primárně je to sice čtení pro prvňáčky, ale ideálně se hodí i k předčítání malým milovníkům autíček, kteří ještě sami číst neumí. Na ilustrace jsem si musela zvykat, ale příběh jako takový byl moc hezký, jednoduchý a zábavný.

maminkoutek
11.08.2020

Kubík se vydává na veselou cestu se svým autíčkem. A v knížce popisuje, co vše ho potkalo. Textu je málo, zato vévodí celostránkové ilustrace. Vhodné pro děti od 3 let.

bibi.r
09.08.2020 3 z 5

Vhodné k prvnímu čtení, ale i k předčítání pro mladší děti.
Věty jednoduché, krátké a žádná těžká zapeklitá slova.
V textu jsem při čtení chlapečka pojmenovala po synovi a holčičku po dceři. Mělo to úspěch.
Ilustrace se mi nelíbí, ale to je jen záležitostí osobního vkusu.

DariDerek
17.05.2020 4 z 5

Pokud máte doma prvňáčka, začínajícího čtenáře a k tomu ještě kluka, tak teď zbystřete pozornost. Kubík a autíčko je přesně pro tyto čtenáře. Autorka, která je zároveň i ilustrátorkou, vymyslela milý příběh, který se odehraje v jednom odpoledni, ale za to Kubík i se svým autíčkem zažijí dobrodružství na cestách. Více v záložce - v recenzi.

pro děti od 5 let

2020  82%Kubík a autíčko
2020  91%Lucinka a kouzelná zvířátka
2021  80%Lucinka, Kubík a miminko
2021  100%Příběhy paní Vilemíny
2022  %Příběhy z dračího doupěte

Kniha Kubík a autíčko je v