maminkoutek maminkoutek komentáře u knih

Zahrada žije - zahradničíme s dětmi Zahrada žije - zahradničíme s dětmi Anita Blahušová

Tato knížka je vhodná hlavně pro ty, kdo mají doma či na chatě zahradu. Najdete v ní spoustu praktických návodů, co lze dělat s dětmi na zahradě a jak podněcovat jejich zájem o zahradničení. Kromě pěstování různých plodin a práce s nimi vyzkoušíte také všelijaké vychytávky v podobě žížalího komposteru, zahradního kompostu aj.

Všichni za jednoho Všichni za jednoho Andrea Schütze

V pořadí již třetí dobrodružství party kamarádů z Medového lesa nás zavede za kočičkou, kterou někdo vyhodil do lesa a nechal ji napospas osudu. Naštěstí na ní narazí známá čtveřice lesních zvířátek, která se rozhodne ji zachránit. ☺️A využije k tomu i děti z lesní školky.

09.02.2021 5 z 5

Jsem zlodějka? Jsem zlodějka? Abigail Rayner

Kniha přináší příběh o krádeži, ale také o odvaze přiznat se a nést následky svých činů. Děti zjistí, jaké pocity se mohou po krádeži objevit a také jak by se měli v případě podobné situace zachovat. Kniha tak není pouhým vyprávěním, ale ukazuje dětem možnou cestu z problému.

Rok v pohádce Rok v pohádce Maciej Szymanowicz

Jak už je u této série zvykem, každá dvojstrana je věnovaná jednomu měsíci a můžeme sledovat, co zde postavy dělají. Co je ale trošku jiné - v knize Rok v pohádce nenajdeme reálné situace, nýbrž pohádkový svět plný fantazie a kouzel...

09.02.2021 5 z 5

Pohádky vánočního zvonku Pohádky vánočního zvonku František Kožík

Kniha přináší soubor 12 originálních pohádkových příběhů. Pohádky jsou humorné a čtivé, a to navzdory tomu, že obsahují místy také zastaralá slova a slovní spojení (autor žil v letech 1909-1997).

Nové vánoční pohádky Nové vánoční pohádky Zuzana Pospíšilová

Kniha přináší soubor příběhů s vánočními motivy. Některé jsou reálné, jinde najdeme kouzla nebo třeba mluvící stromy. Kniha je takovou všehochutí, takže si tam svou oblíbenou najde určitě každý.

Vánoční tramvaj Vánoční tramvaj Daniela Krolupperová

Netradiční vánoční příběh, kde nechybí napětí, záhada, zvrat, dobré srdce a především šťastný konec. Kniha vypráví o malém chlapci, který rád kouká z okna na tramvaje. A přitom si všimne podivného chování pana řidiče, který tajně nosí někomu svačinu...

Kouzelné vánoční sny Kouzelné vánoční sny Zuzana Pospíšilová

Kniha přináší příběh o třech sourozencích, kteří po vůni purpury mají kouzelné sny. V nich navštíví různá místa spjatá s Vánocemi a umožní tak i čtenářům nahlédnout například do Ježíškovy balírny, do vločkárny...

09.02.2021 4 z 5

Bětka a Vojtíšek: Jak se těšili na Ježíška Bětka a Vojtíšek: Jak se těšili na Ježíška Anna Burdová

Kniha ukazuje, jak jedna česká rodina prožívá advent a přípravy na Vánoce. Není to pohádka, ale spíše vyprávění o dvou sourozencích a jejich rodičích. Děti se často handrkují a čekají je i české tradice jako tvorba adventního věnce, psaní dopisu Ježíškovi, Mikuláš a jiné. Prostě příjemná oddychovka, která bude dětem nejspíše blízká.

13.01.2021 4 z 5

Kouzelná třída o Vánocích Kouzelná třída o Vánocích Zuzana Pospíšilová

Třída, kde umí paní učitelka čarovat, je zajímavá sama o sobě. A co teprve když se chystají všichni na Vánoce. Dělají přáníčka, zdobí stromečky a také pečou cukroví. Vše s pomocí kouzel. Jak to jen může dopadnout?

13.01.2021 4 z 5

Mimi & Líza: Záhada vianočného svetla Mimi & Líza: Záhada vianočného svetla Katarína Kerekesová

(SPOILER) Netradiční vánoční příběh vypráví o dvou dívkách, které se vydají o Vánocích do minulosti, aby pomohly svému sousedovi získat zpět své kamarády. Mimi je nevidomá, Líza zase trochu zbrklá, takže to není jen tak… Kniha mě zaujala, a to nejen tím, že ukazuje, jak odlišné může být vnímání nevidomými lidmi. Příběh je napínavý, svým způsobem i smutný, ale má spád a protože je to pohádka, konec je dobrý. Děti si mohou díky knize navíc uvědomit, jak mohou někdy slova zabolet a že není vše tak, jak na první pohled vypadá.

13.01.2021

Čekání na Vánoce Čekání na Vánoce Marek Kita

Kniha dětem přibližuje Vánoce, ale zcela jiným způsobem, než je běžné. Představuje po celý advent různé postavy, které jsou nějak spojené s narozením Ježíše. A vysvětluje, jakou úlohu sehráli. Děti se tak setkají nejen s Josefem, Marií či mudrci z východu, ale také třeba s Abrahámem, Janem Křtitelem či Alžbětou. Pokud se chcete dozvědět o narození Ježíška více, kniha by vám určitě neměla uniknout.

13.01.2021 5 z 5

Vánoční pohádky Vánoční pohádky Zuzana Pospíšilová

V knize najdeme 20 příběhů o různých symbolech Vánoc a zimy – například o kaprovi, perníčku, vločce, dárcích…. Všichni přitom mluví a dostávají se do různých situací, které byste určitě nečekali. Kniha je tak opravdu pohádková, nechybí kouzla ani nadpřirozené schopnosti.

13.01.2021 3 z 5

Úžasné Vánoce Matyáše Kotrby Úžasné Vánoce Matyáše Kotrby Katarína Fiala Janigová

V knize najdeme příběh o rodině Kotrbových, který vypráví třeťák Matyáš. Ten s tatínkem vymyslí vlastní adventní kalendář pro celou rodinu. Pokud chce někdo kousek čokolády, musí splnit vylosovaný úkol. Každá kapitola se zaměřuje na jeden den, který děti prožijí společně s Matyášem. Kniha tak nabízí nejen příběh, ale také inspiraci, jak si užít advent společně s rodinou.

28.12.2020 5 z 5

Vánoční příběhy Vánoční příběhy Astrid Lindgren

Vánoční příběhy od Astrid Lindgrenové jsou opět knihou, která je na trhu už spoustu let. Každá kapitola představuje samotný příběh, které na sebe navzájem nenavazují. Většinou se jedná o výňatky z jiných knih Lindgrenové. Text je ale doprovázen ilustracemi od Heleny Zmatlíkové, které možná mnozí budete znát ještě ze svého dětství.

Vánoční pohádka Vánoční pohádka Daniela Krolupperová

Kniha přináší příběh z dávných dob, kdy děti žily v jiných podmínkách, nebyly moderní vychytávky, zato ale měli spoustu sněhu a tradice, na kterých jim záleželo. A také proto se malá Maruška s Josífkem rozhodli zachránit Jezulátko. Jenže to by znamená vypravit se do hor, kde je brána pekelná...

28.12.2020

Mikuláš, Ježíšek, pan Vrána a my Mikuláš, Ježíšek, pan Vrána a my Miloš Kratochvíl

Kniha vypráví o Vánocích, a to prostřednictvím školáka Dušana. Je tedy psána logikou dítěte, nechybí ani jeho všetečné poznámky a myšlenkové pochody, které se notně od dospělých liší. Společně s Dušanem zažijí čtenáři přípravy na Vánoce, Mikuláše, chystání kapra, ale také zimní radovánky či život ve škole. Cílem přitom není vysvětlit, proč a jak se co děje, ale spíše vidíme, jak tyto aktivity vnímají děti a co se jim honí v hlavě.

Krtek v zimě Krtek v zimě Hana Doskočilová

V knize najdeme dva krátké příběhy o krtečkovi a jeho kamarádech - myšce, zajíčkovi či ježkovi. Jedna pohádka je zimní, druhá vánoční. Celé knize dominují ilustrace Zdeňka Millera a textu je málo, takže se snadno čte i s menšími dětmi.

28.12.2020 5 z 5

Zachráněné Vánoce Zachráněné Vánoce Lenka Rožnovská

Kniha přináší originální příběh z období adventu a Štědrého dne. Má krásnou myšlenku – malý chlapec se rozhodne potěšit svého souseda, který je smutný, protože mu někdo ukradl květiny pro jeho zesnulou ženu, které ji každoročně nosí o Vánocích na hrob. František chce koupit novou kytici, jenže získat ji není jen tak. Touha udělat sousedovi hezké Vánoce je ale větší…

Ježíšek Ježíšek Hana Skálová

Kniha se zaměřuje nejen na Vánoce, ale také na adventní období. Snaží se podporovat hlavně české pojetí svátků, ale vysvětluje také některé světové způsoby. Přináší vysvětlení jednotlivých událostí a zvyků, obsahuje obrázkové návody na tvoření (adventní věnec, andělská křídla, ořechové lodičky, domácí betlém aj.), zábavné úkoly (hledání na obrázku, spojování) a nechybí ani 4 příběhy.