Tradiční česká zima – Zvyky, říkadla, koledy

Tradiční česká zima – Zvyky, říkadla, koledy https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/337626/bmid_tradicni-ceska-zima-zvyky-rikadla-k-0mp-337626.jpg 5 8 4

Rádi byste dětem vyprávěli o českých tradicích? V této knize vám přiblížíme nejen ty nejznámější svátky, zvyky a obyčeje, ale také zde najdete známá lidová říkadla, pořekadla, pranostiky i oblíbené koledy, které neodmyslitelně patří k tradiční české zimě.

maminkoutek
28.12.2020 4 z 5

Kniha obsahuje obrázky staré několik desítek let. Také grafické zpracování nadpisů je zastaralé. Přesto má ale kniha své charizma, díky kterému ji budete chtít otevřít i dnes. Najdete v ní informace k různých významným svátkům v zimě - tedy advent, sv. Mikuláš, Vánoce, ale také třeba Boží hod, Tři králové, hromnice nebo svátek sv. Lucie a sv. Matěje. Součástí je také spousta básniček, pranostiky a pořekadla. K tomu nestárnoucí ilustrace Josefa Lady.

Marekh
23.12.2017 5 z 5

Kniha se mi líbila. Ladovy ilustrace jsou nádherné. Podrobnosti o některých svátcích jsem pozapomněl, anebo nevěděl a díky této knize jsem si je připomněl nebo se dozvěděl nové poznatky.

Kniha je podle mého názoru vhodná pro všechny čtenáře - pro dospělé i pro děti.

Kniha má kvalitní křídový papír.

Reniee
08.12.2017

Kniha je moc pěkná a hlavně také moc krásně ilustrovaná. Obrázky Josefa Lady máme rádi asi úplně všichni. Kniha nám připomíná tradice, zvyky a obyčeje zimních svátků a jiných významných dnů. V dnešní době se tradice už tolik nedodržují a hlavně se zapomínají a tato kniha nám je všechny připomene. Kniha je vhodná jak pro dospělé, aby si svátky připomněli, tak i pro děti, aby se jednotlivým tradicím naučili a mohli v nich nadále pokračovat. Kniha obsahuje i básničky a říkanky pro děti a nechybí tady ani pranostiky. Určitě doporučuji :)

martas006
27.08.2017 5 z 5

Moc pěkné, doporučuji.

Vánoce říkadla zvyky a obyčeje zima koledy české tradice

Josef Lada
česká, 1887 - 1957