Slyšíš, jak mluví stromy?

od:


KoupitKoupit eknihu

Mají stromy svůj vlastní jazyk? Musí děti stromů chodit do školy? Proč se lesní zvířata bojí lidí? Peter Wohlleben odpovídá na otázky, které jsou neobvyklé, originální a často velmi zábavné. Jeho snadno pochopitelné a téměř vždy překvapivé odpovědi umožňují dětem vidět život v lese zcela odlišnými očima. Talentovaný vypravěč čerpá z mnoha desetiletí vlastních zkušeností lesníka a ochranáře přírody a zároveň se opírá o nejnovější vědecké poznatky. Peter Wohlleben, autor bestsellerů, přeložených do mnoha jazyků, se zasazuje o uchování našich původních lesů a žádá více pozornosti, respektu i ochrany pro ně i přírodu vůbec....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/35_/358762/slysis-jak-mluvi-stromy-Cm4-358762.jpg 519
Orig. název:

Hörst du, wie die Bäume sprechen? Eine kleine Entdeckungsreise durch den Wald

Žánr:
Příroda, zvířata, Pro děti a mládež, Ekologie, živ. prostředí
Vydáno:, Kazda
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (10)

Přidat komentář
slapajda
19. října

Toto je zatím ta nejlépe napsaná naučná kniha pro děti... Mnoho se dozví i dospělí :-). Já byla nadšená a ještě více mé děti. Ty tu knihu přímo hltaly a každý večer se těšily na čtení. Dávaly této knize přednost před pohádkami :-).

Deny95
17. října

Výborná kniha, dětem ve družině se moc líbila a mě také. Dozvěděla jsem se plno nových informací. Doporučuji!

ditul
19. srpna

Miluji jeho knihy a jsem nadšená, že napsal knihu i pro ty nejmenší čtenáře, kde se děti nenásilnou formou doví mnoho zajímavého... Kniha mě velice bavila! ;)

efka.saf
20. června

Co na knihu říct? Dětská knižní verze zaměřená na lesní ekosystém je z mého pohledu opět skvělá; nadupaná informacemi, které si děti jinde nepřečtou, doplněná spoustou barevných fotek či ilustrací a nemalým množstvím tipů, na co se v lese zaměřit a co si vyzkoušet. Asi to není kniha pro nejmenší, ale s rodiči je určitě možné předčítat ji i menším dětem.

Osobně bych ji nejraději koupila všem malým dětem v naší rodině, abychom do nich mohli tyto nesmírně cenné informace pumpovat hned od mala, protože na budování vztahu k přírodě není nikdy moc brzo. Vlastně bych řekla, že včera bylo pozdě :-).
Za mě tedy moc pěkná a poučná kniha, kterou vřele doporučuji všem!

KáťuleK
30. května

Velmi pěkná kniha pro děti. Velmi se mi líbí zpracování, ilustrace. Jsou zde i inspirace na hry v přírodě

knihovniceVS
04. května

I když je to dětská kniha, nabízím ji dospělým čtenářům. A oni ji čtou a líbí se jim. A mně taky. Přečetla jsem všechny dostupné knihy tohoto autora - a beru stromy jako živé bytosti. Zkuste to taky.

JanaDobby
02. května

Překrásná knížka pro děti plná zajímavých informací podaných hravou cestou, ideální sebou do lesa na výlet

Mánička178
30. dubna

Úžasná knížka - zábavná, poučná, spoustu návodů, co si v lese osahat a zažít :) Super přístup, jak dětem přiblížit přírodu - paráda! :)

haki34
07. března

knížka PW pro děti, aneb jak zaujmout a přivést děti k přírodě :) dozví se spoustu zajímavostí,o rostlinách i zvířatech, jak to v tom lese vlastně chodí - třeba jak to je se stromy a jejich žílami, jak se ty stromy živí, na co potřebují listí, nebo fíglů, které lze vyzkoušet velmi lehce - třeba vábit srny pomocí bukových listů (dcera nastudovala, těším se na praktické provedení :D)... kapitoly jsou přehledné, krátké, aby to děti bavilo, doplněné zajímavostmi i kvízovými otázkami....
vše je podáno nenásilnou, praktickou, polopatistickou formou.
...les jako místo nejen poučné, ale i dobrodružné a zábavné hřiště - může přivést k přírodě i děti, které doposud čas trávili jinak...
já jako fanoušek PW jsem prostě nemohla jinak, než knížku pořídit do sbírky a velmi mě těší, že nezávisle na mém přání a nadšení zaujala skoro 8letou dceru, která ji nadšeně a vytrvale čte po večerech v posteli a plánuje co všechno příště v lese zkusí, najde, objeví ...

Maaakii
05. února

Nádherná kniha, pětiletý syn si ji okamžitě zamiloval. Já ale také, tolik věcí které jsem doteď o stromech netušila. Autor má úžasný cit pro přírodu a schopnost zaujmout i malé dítě, klobouk dolů.