La! (Knížka, která dělá zvuky)

La! (Knížka, která dělá zvuky) https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/449100/bmid_la-IP9-449100.jpg 5 24 5

Další hravá kniha známého výtvarníka Hervé Tulleta je tentokrát zaměřená na zvuky. Hravou formou, jakou známe z jeho Knížky nebo Barev, rozpohybovává barevné puntíky, které tentokrát děti doprovázejí zvuky. Velký puntík je velké LA, zatímco malý jen malé la, to dá rozum…

Knihomura
22.02.2023 5 z 5

O chlup horší, než Knížka, ale možná již jsme nebyli tam překvapení nebo nadšení jako u té první. Nicméně stále skvělé.

ElikaS
27.06.2021 4 z 5

Jedná se o hravou knížku pro nejmenší děti, u nás sice nevyvolala takové nadšení jako Knížka, ale možná už z ní vvyrostl, i tak je ale moc povedená. Tullet dokazuje, že ty nejjednodušší věci jsou ty nejlepší.

Litocha
06.05.2021 4 z 5

Osobně mám raději Knížku, ale mého malého La! nadchlo. „Čtení“ si nesmírně užil (hlavně souboj La a Li, a na konci dokonce prohlásil: „To je nejlepší knížka, jakou jsem kdy tady měl!“
Mně se líbila práce se sílou, délkou a výškou tónů, rychlostí, výrazem. A taky to, jak se dítě úplně přirozeně a mimoděk učí. Pozdější stránky jsou trošku více o (vy)blbnutí (se) a připomínají mi stránky ze Souboje barev, jen ve zvukové podobě.
Hervé Tullet je zkrátka nesmírně hravý a díky jeho knížkám si mohou hrát i děti (a dospělí).

muchomurka
24.09.2020 4 z 5

Říkala jsem si, jak to může fungovat a ono to funguje dobře. Je to veselé, hravé, rozdováděné, barevné a tak bych mohla pokračovat. A naší malé prďolce se moc líbila. Sice u mě vede Knížka, ale i tohle je skvělé.

maminkoutek
22.09.2020 5 z 5

Kniha je veselá, plná barev a zajímavých optických hrátek, jak tomu bylo i u předchozích dílů Knížka a Varvy. Kromě toho ale nechybí ani slovní hříčky, které jsem teda ani nečekala. Troufám si říct, že je to asi nejpovedenější dílo z Tulletovek, které jsme prozatím vyzkoušeli. Už totiž nestačí jen ruka, ale zapojuje se zároveň i hlas.

Hervé Tullet
francouzská, 1958
2011  94%Knížka
2015  96%Barvy
2020  92%La! (Knížka, která dělá zvuky)
2017  88%Souboje barev
2023  80%Kouzelná ruka