La! (Knížka, která dělá zvuky)

Další hravá kniha známého výtvarníka Hervé Tulleta je tentokrát zaměřená na zvuky. Hravou formou, jakou známe z jeho Knížky nebo Barev, rozpohybovává barevné puntíky, které tentokrát děti doprovázejí zvuky. Velký puntík je velké LA, zatímco malý jen malé la, to dá rozum…

https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/449100/big_la-IP9-449100.jpg 4.613

Kniha La! (Knížka, která dělá zvuky)

ElikaS

Jedná se o hravou knížku pro nejmenší děti, u nás sice nevyvolala takové nadšení jako Knížka, ale možná už z ní vvyrostl, i tak je ale moc povedená. Tullet dokazuje, že ty nejjednodušší věci jsou ty nejlepší.

Litocha

Osobně mám raději Knížku, ale mého malého La! nadchlo. „Čtení“ si nesmírně užil (hlavně souboj La a Li, a na konci dokonce prohlásil: „To je nejlepší knížka, jakou jsem kdy tady měl!“
Mně se líbila práce se sílou, délkou a výškou tónů, rychlostí, výrazem. A taky to, jak se dítě úplně přirozeně a mimoděk učí. Pozdější stránky jsou trošku více o (vy)blbnutí (se) a připomínají mi stránky ze Souboje barev, jen ve zvukové podobě.
Hervé Tullet je zkrátka nesmírně hravý a díky jeho knížkám si mohou hrát i děti (a dospělí).

Greena

Třetí hravá knížka francouzského autora Hervého Tulleta děti rozezpívá. Na první stránce je modrý puntík. Když se ho dotknete a zazpíváte La! začnete knížku správně používat. Autor vás provede zpíváním slabik La!, Li! a Bum! Děti si zkusí krátké i dlouhé tóny, táhlé, veselé, smutné, zkrátka si pohrají, zazpívají a zjistí, že s touto knížkou bude čtení úplně jiné, než to zpravidla bývá. Kdo by to také nezkusil…

muchomurka
24.09.2020

Říkala jsem si, jak to může fungovat a ono to funguje dobře. Je to veselé, hravé, rozdováděné, barevné a tak bych mohla pokračovat. A naší malé prďolce se moc líbila. Sice u mě vede Knížka, ale i tohle je skvělé.

maminkoutek
22.09.2020

Kniha je veselá, plná barev a zajímavých optických hrátek, jak tomu bylo i u předchozích dílů Knížka a Varvy. Kromě toho ale nechybí ani slovní hříčky, které jsem teda ani nečekala. Troufám si říct, že je to asi nejpovedenější dílo z Tulletovek, které jsme prozatím vyzkoušeli. Už totiž nestačí jen ruka, ale zapojuje se zároveň i hlas.

Hervé Tullet
francouzská, 1958
2020  La! (Knížka, která dělá zvuky)
2011  Knížka
2015  Barvy