O Rozárce Čarodějné a zlobivém Pepíkovi

O Rozárce Čarodějné a zlobivém Pepíkovi https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/445105/bmid_o-rozarce-carodejne-a-zlobivem-pepi-Kwu-445105.jpg 5 11 4

Malá čarodějnice Rozárka nastupuje do lidské školy. Když ji ale paní učitelka posadí ke zlobivému Pepíkovi, rozhodne se mu dát pomocí čar a kouzel za vyučenou! Pohádkové vyprávění o čarodějnici Rozárce je plné kouzel a čarování. Rozárka se stěhuje do města a začíná chodit do lidské školy, kam se jí ale vůbec nechce. A ještě k tomu sedí v lavici s Pepíkem, který je snad nezlobivější kluk na světě. Pořád ji popichuje, žaluje na ni a dělá samé naschvály. A tak se Rozárka rozhodne, že mu dá pomocí čar a kouzel za vyučenou. Budou ale na záškodníka Pepíka její zaklínadla stačit?... celý text

nikous
05.01.2024 5 z 5

Moc milé čtení, dcerku knížka bavila, až mi bylo líto, že není další díl. Určitě přečteme další autorčinu tvorbu.

broskev28
12.10.2023 5 z 5

"Rozálie Vilemíno Čarodějná!"
Nejsem dítko, ale četla jsem s nadšením. Tatínek čaroděj se "rekvalifikoval" na školníka - čarodějnictví zkrátka málo vynáší - a jelikož celá rodinka dostala ve škole školnický byt, tak Rozárka prostě bude chodit do lidské školy. Mně se to líbilo moc, takže našim maloškům budu doporučovat.

"I když se Rozárka snažila, ve škole se jí nic nedařilo.Třeba takové psaní. V čarodějnické škole psala tužkou a byla to legrace. Ale tady musela psát perem. Moc na něj tlačila a písanku měla samou kaňku. Chtěla psát gumovacím perem, co měl Pepík. Vždycky když něco pokazil, klidně si to vygumoval a opravil. Dostával pak samé jedničky. To Rozárka dostala z psaní už i trojku a k tomu navíc razítko prasátka. Jenže maminka jí gumovací pero dovolit nechtěla."

maminkoutek
13.10.2020 4 z 5

Příběh o malé čarodějce Rozárce, která začíná žít v lidském světe a musí tam chodit i do opravdické školy. Bez kouzel, jen za sebe. Z počátku nemá na růžích ustláno, ale časem i bez kouzel vyzraje na největšího darebáka...

DariDerek
27.08.2020 5 z 5

O Rozárce Čarodějné a zlobivém Pepíkovi je dětskou knihou, která bavila i mne jako dospělou. Má v sobě trochu napětí, které děti při čtení pocítí sami na sobě a budou hledat záškodníka v partě, který jim ničí věci, společně s hlavní hrdinkou příběhu, s Rozárkou.
Téměř na každé dvoustraně objevíte obrázek, který Marie Nováčková ilustrovala tak, aby na první pohled zaujaly. Nejen svou velikostí, ale také barevností.

pohádky čarodějnice čarodějnictví čarodějové

Kniha O Rozárce Čarodějné a zlobivém Pepíkovi je v