malina097 malina097 komentáře u knih

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Krásné,už mám něco přečteno,ale tady se přiznám,že i slzička ukápla jak smutné to bylo počtení a tak nějak zůstal i smutek na duši.Trvalo mi dost dlouhou dobu než jsem se k této knize dostala ,ale ani chvilku jsem se nenudila,úplně se tam v té drsné přírodě vidím.Těžký život v těžké době,,,dávám pět hvězdiček a jednu navrch.

08.11.2022 5 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Konečně jsem se s knihou potkala a teď nějak nevim co napsat.Líbila se mi,ano moc líbila jen se mi zdá,že je tam dost hrozných prožitků na jeden zivot člověka.Co ona chudinka jen zažila zimy,dost hladu,strachu o děti s těžce nemocným člověkem to mi přišlo až k nevydržení.Až ve středním věku konečně normální život alespoň ve slušném prostředí.Konec smutný tak jak jde opravdu život,takže to dokončím asi tím ,že jsem přece jen četla knihy tak nějak osobitější.Určitě si ,ale od autorky ještě ráda něco přečtu.

06.02.2024 5 z 5

Mrtvá a živá Mrtvá a živá Daphne du Maurier

Jejda na tuhle knížku niiikdy nezapomenu.Poprvé jsem ji četla před dávnou dobou kdy jsme bydleli u tchána a nedalo se číst večer,takže jsem se usídlila na botniku v předsíni kde byla zima a malé světlo a já četla do rána.Brzo ráno vstavat k dítěti a cely den se tak,tak motat ,ale stalo to za tu probdelou noc.Později jsem ji četla ještě několikrát a líbilo se vždy jen ten prvotní zážitek se už nikdy neopakoval .Hospoda Jamajka byla taky dobra.

17.01.2023 5 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Dočteno a co teď.?Je mi prostě smutno ani se mi nechce vracet se do civilizace.Dlouho jsem podle doporučení na knihu čekala v knihovně a nelituji.Někdo to v životě vůbec nemá lehké a popis bažin je prostě úžasný,škoda ,že nevím o více takových knihách.Prostě mě to fakt bavilo ,díky.

17.04.2021 5 z 5

9. listopad 9. listopad Colleen Hoover

Jooo a Ben by se mi líbil i ,když je mi uz pres sedmdesát Hi-hi.

06.12.2022 4 z 5

Nejsem mrtvá Nejsem mrtvá Anne Frasier (p)

Precteno a docela dobre,asi jsem divny ctenar,ale v tehle detektivkach mi připadá,ze se autoři chtějí předvádět kdo vymysli krutější vraždy.Ale je fakt,ze jsem to přečetla rychle a se zvědavosti co a jak bude dal.Hodně velký sympatak mi připadal parťák hlavní představitelky.Teď čtu další díl tak pak se podělim o zážitek,ale zatím mi přišel první díl lepší,,,,,uvidíme .

12.01.2023 4 z 5

Poselství růží Poselství růží Leila Meacham

Hezka knížka kde sledujeme pěknou rodinnou ságu a to mám rada.Pravé při tomhle čtení jsem si nějak uvědomila jak ten zivot ukrutně padi a také jak měníme s věkem hodnoty.Zivot uteče jak lusknutim prstu a k čemu jsou tak velké peníze,když se cítí člověk sám,takže si važme lasky a poctiveho přátelství,staří a nemocem neutece ani ten nejbohatší.

11.02.2023 4 z 5

Mrtvé od Tichého jezera Mrtvé od Tichého jezera Leslie Wolfe

Tak další díl nezklamal,kniha se mi dost líbila,svižně napsaný děj a těšila jsem se večer až co a jak bude pokračovat,,,kovbojskeho detektiva možná moc už nemusím,myslím tedy ten jeho klobouk -to by se mi asi jako chlap moc nelíbil,ale co ,jinak to byl tvrďák a sympaťák.Ted si chvilku půjčím něco jineho než ty vrahouny,v poslední době asi jak stárnu(a to nějak moc šíleným tempem to letí)tak se mi více a více líbí knížky o přírodě tak jdu něco vyčmuchat,,,hezky den se sluníčkem,,,

11.03.2024 5 z 5

Dvojče Dvojče Tess Gerritsen

Super dobrá detektivka,ostatně jako každá kniha autorky.Kdyz na ni narazím v knihovně tak hned beru ani nepřemýšlím.Už jich mám přečtených dost a myslím,že moc jich už nenajdu.Obsah psát nebudu jen můj dojem je skvělý a tak pokud si mohu dovolit poradit tak bez váhání čtěte a budete určitě spokojeni.

06.02.2024 5 z 5

Cilčina cesta Cilčina cesta Heather Morris

Co znamenal v této knize lidský život??Absolutně nic a to je strašné poznání. Strašné bylo v této době vůbec žít ještě navíc v lagru,,ať koncentračním nebo gulagu.Tolik let vidět jen a jen utrpení, hlad,zimu,ponižování a znásilňování to může vydržet jen hodně silný člověk.Cilka vše přežila a dočkala se i lásky jen si myslím,že celý další život musela mít ty vzpomínky v hlavě. Prostě naprostá a čirá hrůza a ona se že všech sil jen snažila přežít. Někdy,ale šla v risku dost daleko a to mi právě vadilo,protože si neumím představit, že by někdo v tomto prostředí takhle riskoval.Vsechno jsem pak měla dlouho v hlavě a myslím,že už se nebudu pouštět do knih na tohle téma, jsem pak smutná. Ale vím,že se to opravdu dělo a teď mám i strach,aby naše děti byly vždy ušetřeny takové hrůzy.!!!!

19.04.2024 4 z 5

Na dně Temné řeky Na dně Temné řeky Leslie Wolfe

Hodnotim nejvíce body,protože je kniha dobře čtivá a dost hezká,zajímavá.Ani nejsou nikde nudné pasáže a to si cením,svižně dej utíká a těším se na další díl,

11.03.2024 5 z 5

Poslední paní Parrishová Poslední paní Parrishová Liv Constantine

Když jsem knihu dočetla tak jsem fakt nebyla nijak moc nadšená.Tady je vše tak moc předvidatelné až mě to moc nebavilo.Je fakt,ze jsem ke konci i pár stránek přeskákala a teď čekám na rezervaci v knihovně na “Pomocnice a to jak čtu v recenzích je prý skoro to samé tak jsem zvědavá.Nepřijde mi prostě přirozené jak všechny plány na ublížení vycházely podle plánu.Četla jsem lepší tak se omlouvám jestli s tím někdo nesouhlasí,,,hezky den všem.

11.03.2024 3 z 5

9. listopad 9. listopad Colleen Hoover

Ale ano ,fakt se mi to líbilo i když se vsemu nedá věřit tak jsem u knížky trcela cele odpoledne a těšila se na druhy den přestože jsem jasné věděla jak to dopadne.Mám vypůjčenou ještě jednu knihu od Hoover tak si zase hezky počtu a těším se.

06.12.2022 4 z 5

Šepot z lesa Šepot z lesa Kateřina Surmanová

Nevim nějak jsem se nemohla začist.Je mi to líto ,ale bohužel to asi nebyl můj šálek kávy.

05.12.2022 2 z 5

Návrat domů Návrat domů Kate Morton

Hezké, moc hezké, proto dávám plný počet bodů. Líbí se mi styl psaní autorky,zápletka je také zajímavá i .když je fakt,že jsem někdy měla pomotané malinko osoby.Hlavně se mi líbil popis krajiny a okolí, já jsem fakt tou alejí k domu šla až tak jsem byla v ději zosobněná.Fakt jsem se ani chvilku nenudila i ,když je kniha dost silná. Prostě mám ráda takovou tu skoro rodinnou ságu s detektivní zápletkou a přiznám se,že ten konec jsem takový nečekala.Asi nejsem předvídavý detektiv.Vždy ,když si v knize zvyknu na osoby a ke konci zestárnou jako tady tak je mi jich lito ,prostě i uroním slzu.Vyhledám možná ještě další knihu autorky,protože jsem byla spokojená,,,fakt.Takže pokud mohu radit přečtěte si hezkou odpočinkovou knížku a nebudete litovat.Hezky den.

14.04.2024 5 z 5

Žena bližního tvého Žena bližního tvého Tony Parsons

Viděla bych to tak na střední průměr,začátek se mi líbil, tak to někdy v životě chodí,chvilka rozmaru a pak veliký,ale hodně veliký průšvih který se nemusí již nikdy napravit.Tara se musela hodně zapotit,když to prasklo,no a pak byla knížka tak nějak normální nic prevratneho,dočetla jsem dokonce.

23.05.2023 3 z 5

Pomsta Pomsta Sandra Brown

Docela mě kniha vcucla a zacetla jsem se s tesenim co bude dal i,když byla jasná přitažlivost.Kdo má náladu na oddechovku ať si přečte a bude myslím spokojen.Paní Brownova umí rozepsat dej i vše docela věrohodné popsat.Docela zasnu kolik toho už vyplodila mrska to slušně jak se říkájak Baťa cvičky

18.05.2023 4 z 5

Ostrov tisíce pramenů Ostrov tisíce pramenů Sarah Lark (p)

Zdravím všechny čtenáře exotiky a doporučuji velmi! Hezké i napínavé pocteni chvílemi dost ostré.Jamajka je určitě velice krásná,ale zivot otroků musel byt hrozné krutý.A jako vždy a všude v životě se najde člověk empaticky,ale bohužel i hnusny tyran pro kterého nemá zivot žádnou cenu.To nesla i doba ve které se dej odehrává.Autorka se s tím dobře popasovala ,knížka se čte jedním dechem a proto doporučuji.Ostatně i další její knihy jsou hodně ctive.

26.04.2023 5 z 5

Dcera krále močálů Dcera krále močálů Karen Dionne

Malé hodnocení a to nesouhlasím,mě se ta knížka líbila a četla jsem ji jedním dechem,přišla mi Zajimava a napinava.Sto lidi sto názoru.Jasné není to nic prevratneho ,ale pro lehké pocteni se mi to fakt líbilo,zřejmě to prostředí i hlavní hrdinka.

03.12.2022 5 z 5

Pamatuji si vás všechny Pamatuji si vás všechny Yrsa Sigurðardóttir

Tak nejak nevim,rozhodne jsem četla lepší knihy,abych byla uprimna tak fakt nic moc spíše zmatek…..Škoda.

01.12.2022 1 z 5