malina097 malina097 komentáře u knih

Cilčina cesta Cilčina cesta Heather Morris

Co znamenal v této knize lidský život??Absolutně nic a to je strašné poznání. Strašné bylo v této době vůbec žít ještě navíc v lagru,,ať koncentračním nebo gulagu.Tolik let vidět jen a jen utrpení, hlad,zimu,ponižování a znásilňování to může vydržet jen hodně silný člověk.Cilka vše přežila a dočkala se i lásky jen si myslím,že celý další život musela mít ty vzpomínky v hlavě. Prostě naprostá a čirá hrůza a ona se že všech sil jen snažila přežít. Někdy,ale šla v risku dost daleko a to mi právě vadilo,protože si neumím představit, že by někdo v tomto prostředí takhle riskoval.Vsechno jsem pak měla dlouho v hlavě a myslím,že už se nebudu pouštět do knih na tohle téma, jsem pak smutná. Ale vím,že se to opravdu dělo a teď mám i strach,aby naše děti byly vždy ušetřeny takové hrůzy.!!!!

19.04.2024 4 z 5

Návrat domů Návrat domů Kate Morton

Hezké, moc hezké, proto dávám plný počet bodů. Líbí se mi styl psaní autorky,zápletka je také zajímavá i .když je fakt,že jsem někdy měla pomotané malinko osoby.Hlavně se mi líbil popis krajiny a okolí, já jsem fakt tou alejí k domu šla až tak jsem byla v ději zosobněná.Fakt jsem se ani chvilku nenudila i ,když je kniha dost silná. Prostě mám ráda takovou tu skoro rodinnou ságu s detektivní zápletkou a přiznám se,že ten konec jsem takový nečekala.Asi nejsem předvídavý detektiv.Vždy ,když si v knize zvyknu na osoby a ke konci zestárnou jako tady tak je mi jich lito ,prostě i uroním slzu.Vyhledám možná ještě další knihu autorky,protože jsem byla spokojená,,,fakt.Takže pokud mohu radit přečtěte si hezkou odpočinkovou knížku a nebudete litovat.Hezky den.

14.04.2024 5 z 5

Runy osudu Runy osudu Christina Courtenay

Jen pro spravedlivé hodnoceni napíši svůj názor,,,již v recenzi na "Ozvěny run"jsem psala,že knihy jsou v podstatě stejné,nevím proč mě vůbec ani jedna nezaujala a přitom jsem na ně tak dlouho čekala.Jiste každý má jiný čtecí vkus,proč se mi třeba hodně líbila kniha "Žila jsem již před staletími" nebo "Cizinka" tam ovšem jen první díly,,,ale v Runách to šlo mimo mne.Nějak se mi teď moc nedaří najít knížku že které bych byla "paf"Tak zítra zaběhat do knihovny a pokusím se něco vylovit,,,zda najdu Vám pak s radostí povím,,,tedy napíši,,,

14.03.2024 2 z 5

Ozvěny run Ozvěny run Christina Courtenay

Fakt nevím jak mám popsat svoje pocity,,,strašně dlouho jsem knížky od autorky hledala,teď jsem četla i "Runy osudu" a jsem tak nějak trochu zklamaná a dost mne to mrzí.Mám ráda to vracení do minulosti,ale asi jinak podané,vůbec mi tam nepálí nějaká jiskra,spíše mi to přijde jako červená knihovna.Pani autorka má určitě spoustu fanoušků, ale já to nebudu.Tim určitě nechci odradit nikoho kdo se na knížku těší, má spoustu kladných recenzí (právě proto jsem si chtěla knihy precist)jen není můj šálek čaje tak se mou recenzí prosím nikdo neřiďte,,,díky a jsem z toho i smutná,,,teď jsem přišla i na to,že "Šarlatové kimono" jsem kdysi dokonce odložila,prostě jsme si nepadli do oka,,,

11.03.2024 2 z 5

Mrtvé od Tichého jezera Mrtvé od Tichého jezera Leslie Wolfe

Tak další díl nezklamal,kniha se mi dost líbila,svižně napsaný děj a těšila jsem se večer až co a jak bude pokračovat,,,kovbojskeho detektiva možná moc už nemusím,myslím tedy ten jeho klobouk -to by se mi asi jako chlap moc nelíbil,ale co ,jinak to byl tvrďák a sympaťák.Ted si chvilku půjčím něco jineho než ty vrahouny,v poslední době asi jak stárnu(a to nějak moc šíleným tempem to letí)tak se mi více a více líbí knížky o přírodě tak jdu něco vyčmuchat,,,hezky den se sluníčkem,,,

11.03.2024 5 z 5

Na dně Temné řeky Na dně Temné řeky Leslie Wolfe

Hodnotim nejvíce body,protože je kniha dobře čtivá a dost hezká,zajímavá.Ani nejsou nikde nudné pasáže a to si cením,svižně dej utíká a těším se na další díl,

11.03.2024 5 z 5

Poslední paní Parrishová Poslední paní Parrishová Liv Constantine

Když jsem knihu dočetla tak jsem fakt nebyla nijak moc nadšená.Tady je vše tak moc předvidatelné až mě to moc nebavilo.Je fakt,ze jsem ke konci i pár stránek přeskákala a teď čekám na rezervaci v knihovně na “Pomocnice a to jak čtu v recenzích je prý skoro to samé tak jsem zvědavá.Nepřijde mi prostě přirozené jak všechny plány na ublížení vycházely podle plánu.Četla jsem lepší tak se omlouvám jestli s tím někdo nesouhlasí,,,hezky den všem.

11.03.2024 3 z 5

Tak chladná řeka Tak chladná řeka Michael Koryta

Hodnocení nedám žádné ,omlouvám se ,ale kniha mě vůbec nebavila,nemohla jsem se začist.Asi tohle není to u čeho bych se těšila ,ze až dodělám co mám dodělat tak se s chuti ponořím do příběhu na který se těším a který mne zajímá.No nic tak jdu hledat něco zajīmavějšího,,,nějak se mi teď nedaří něco najít.Tak aspoň popřeji všem hezký den.

13.02.2024

Dvojče Dvojče Tess Gerritsen

Super dobrá detektivka,ostatně jako každá kniha autorky.Kdyz na ni narazím v knihovně tak hned beru ani nepřemýšlím.Už jich mám přečtených dost a myslím,že moc jich už nenajdu.Obsah psát nebudu jen můj dojem je skvělý a tak pokud si mohu dovolit poradit tak bez váhání čtěte a budete určitě spokojeni.

06.02.2024 5 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Konečně jsem se s knihou potkala a teď nějak nevim co napsat.Líbila se mi,ano moc líbila jen se mi zdá,že je tam dost hrozných prožitků na jeden zivot člověka.Co ona chudinka jen zažila zimy,dost hladu,strachu o děti s těžce nemocným člověkem to mi přišlo až k nevydržení.Až ve středním věku konečně normální život alespoň ve slušném prostředí.Konec smutný tak jak jde opravdu život,takže to dokončím asi tím ,že jsem přece jen četla knihy tak nějak osobitější.Určitě si ,ale od autorky ještě ráda něco přečtu.

06.02.2024 5 z 5

Vdova Vdova Fiona Barton

Zajímavé,docela napínavé a řekla bych,ze čtivé.Hezky popsané pocity všech kteří jsou do případu zapletení.Je fakt,že chvílemi trochu rozvláčné a protože jsem knihu dočetla už asi před 14 dny a zapomněla napsat recenzi tak k ni fakt už nic nedodám.Proste dočteno,pochváleno a tečka.Za další týden už nebudu vedet o čem to bylo,taková četba na prázdniny.

07.08.2023 3 z 5

Pro tebe všechno Pro tebe všechno Josefin Schygge

Já jsem si dobře pocetla,kniha se mi líbila dost.Nemam moc rada takhle tučné knihy,bolí mě při čtení ruce,ale tady nic nevadilo.Při popisováni týrání a násilí na ženách mi bylo nanic,fakt hnus a už vůbec si neumím představit jakou bolest musely zažívat brrr až mi trnuly nohy!!!Pri představě zlomené sanice jsem neměla chuť ani na jogurt,nechápu jak muže někdo tohle snášet.Hezky popisované okolí,zařízení a proste mě kniha bavila.Myslím,ze ji rada doporučim k přečtení .

05.06.2023 5 z 5

Žena bližního tvého Žena bližního tvého Tony Parsons

Viděla bych to tak na střední průměr,začátek se mi líbil, tak to někdy v životě chodí,chvilka rozmaru a pak veliký,ale hodně veliký průšvih který se nemusí již nikdy napravit.Tara se musela hodně zapotit,když to prasklo,no a pak byla knížka tak nějak normální nic prevratneho,dočetla jsem dokonce.

23.05.2023 3 z 5

Poslední Lucemburk Poslední Lucemburk Hana Parkánová-Whitton

Vůbec nevim jaký napsat komentář,nerada se proste přiznám,ze jsem v knize nenašla zalíbení které bych očekávala.Tak nějak to nemělo tu pravou historickou jiskru aspoň pro mne.Přečetla jsem a pak už moc o knížce nepremyslela a to nedelavam,rada si pak o knize přemýšlím,no nevadí mám od autorky vypůjčené ještě další tak uvidím.

20.05.2023 3 z 5

Pomsta Pomsta Sandra Brown

Docela mě kniha vcucla a zacetla jsem se s tesenim co bude dal i,když byla jasná přitažlivost.Kdo má náladu na oddechovku ať si přečte a bude myslím spokojen.Paní Brownova umí rozepsat dej i vše docela věrohodné popsat.Docela zasnu kolik toho už vyplodila mrska to slušně jak se říkájak Baťa cvičky

18.05.2023 4 z 5

Naše paní doktorka Naše paní doktorka Meredith Appleyard

Austrálie,doktorka a začátek nového zivota ano to je přesně kniha co mě baví.Sice je děj hodně předvídatelný a trochu naivní,ale je krásně,léto tak se zivot má trochu odlehčit a někde u vody si počíst.Baví mě knihy z Austrálie,kdysi jsem četla Létající lékařku a to se mi také líbilo.Takže vzhůru do romantiky a zapomenout aspoň na chvilku na všední starosti těch mame každý až dost!!!Jo a první díl mám už přečteny taktéž.

10.05.2023 4 z 5

Zimní královna Zimní královna Hana Parkánová-Whitton

A já jsem hodně spokojena i ,když je tady spousta komentářů,ze prý skoro červená knihovnatak ano chvilkami je to tak.Nevadilo mi to a přitom nemam rada preslazene románky.Musím se přiznat na konci v doslovu jsem měla stažené hrdlo tak nějak lítosti,ze ona přece byla Česká kralovna,to mi proste přišlo nějak líto.Jestli je pravda jak píše autorka,ze náhodou při procházce objevila to sídlo a zjistila o koho jde tak to mě proste dojalo.Určitě si půjčim další knihy autorky a uvidím jestli mě taky rozbreci.

09.05.2023 5 z 5

Ostrov tisíce pramenů Ostrov tisíce pramenů Sarah Lark (p)

Zdravím všechny čtenáře exotiky a doporučuji velmi! Hezké i napínavé pocteni chvílemi dost ostré.Jamajka je určitě velice krásná,ale zivot otroků musel byt hrozné krutý.A jako vždy a všude v životě se najde člověk empaticky,ale bohužel i hnusny tyran pro kterého nemá zivot žádnou cenu.To nesla i doba ve které se dej odehrává.Autorka se s tím dobře popasovala ,knížka se čte jedním dechem a proto doporučuji.Ostatně i další její knihy jsou hodně ctive.

26.04.2023 5 z 5

Cizí tvář Cizí tvář Linda S. Howington

Knizka na odpolední posezení u kaficka,nic prevratneho,ale číst se dala.Nevim proč,ale mám rada a líbí se mi jak autorka vše hezky popisuje proste si to hezky představím.Trochu lasky tam byt musí,aby to mělo spad a napětí.Docela dobra oddechovka a obě postavy sympataci tak joooo šlo to a dej svižně pokračujeklidně si knihu přečtěte.

12.04.2023 3 z 5

Poselství růží Poselství růží Leila Meacham

Hezka knížka kde sledujeme pěknou rodinnou ságu a to mám rada.Pravé při tomhle čtení jsem si nějak uvědomila jak ten zivot ukrutně padi a také jak měníme s věkem hodnoty.Zivot uteče jak lusknutim prstu a k čemu jsou tak velké peníze,když se cítí člověk sám,takže si važme lasky a poctiveho přátelství,staří a nemocem neutece ani ten nejbohatší.

11.02.2023 4 z 5