malazluta malazluta komentáře u knih

Román pro ženy Román pro ženy Michal Viewegh

Když jsem ji četla, tak jsem se bavila, ale to už je hodně dávno. Přiznávám, že teď už se k Vieweghovi nemám chuť vracet.

Romeo a Julie Romeo a Julie William Shakespeare

Může být člověk, který tento příběh nemá vůbec rád?

15.03.2013 4 z 5

Muž ve stínu Muž ve stínu Stephanie Laurens (p)

Příběh Amandy a Dextra se mi moc líbil - tato kniha se Laurensové povedla.

15.03.2013 4 z 5

Hříšný úsvit Hříšný úsvit Stephanie Laurens (p)

Slabší počin autorky, místy jsem se nudila a neustále opakující se ty samé sexuální scény jsem měla chuť přeskakovat.

15.03.2013 2 z 5

Diablova nevesta Diablova nevesta Stephanie Laurens (p)

Příběhy z klanu Cynsterů mám ráda díky prostředí, ve kterém se odehrávají. Jsou místy trošku najivní, hodně úsměvné a zábavné.

15.03.2013 3 z 5

Pán touhy Pán touhy Kinley MacGregor (p)

Tyto příběhy člověk nemůže brát moc vážně, u mě kniha účel splnila - bavila jsem se.

15.03.2013 3 z 5

Cizí nevěsta Cizí nevěsta Kinley MacGregor (p)

Tato kniha autorky podle mě patří k těm lepším.

Mistr svádění Mistr svádění Sherrilyn Kenyon

Tahle knížka o pirátech se autorce docela povedla.

15.03.2013 2 z 5

Rytíř mnoha srdcí Rytíř mnoha srdcí Kinley MacGregor (p)

Zápletka knihy mi přišla úsměvná a rozhodně jsem se při čtení knihy nenudila.

15.03.2013 3 z 5

Čas na lásku Čas na lásku Kinley MacGregor (p)

Hezký a zábavný příběh, postava Sina a jeho "vnitřní boj" se mi ze všech MacAllistrů líbila nejvíc.

15.03.2013 3 z 5

Rytířská čest Rytířská čest Kinley MacGregor (p)

Příběh Lochlana mi z knih o bratrech z klanu MacAllistrů přišel jako nejslabší.

15.03.2013 2 z 5

Temný rytíř Temný rytíř Kinley MacGregor (p)

Taková pohádka, ale bavila jsem se. Člověk občas potřebuje nenáročný milostný příběh a ty tato autorka umí skvěle.

Pirátova zajatkyně Pirátova zajatkyně Sherrilyn Kenyon

Hlavní hrdinka mi byla taaak nesympatická, že mi to zkazilo dojem z jinak příjemně oddechové knížky.

15.03.2013 1 z 5

Detektiv Detektiv Arthur Hailey

Tato kniha mě moc bavila, je promyšlená, čtivá a příběh napínavý. Hlavní hrdina sympaťák .. co dodat.

Penězoměnci Penězoměnci Arthur Hailey

Souhlasím, že je to jedna z nejlepších Haileyho knih. Četla jsem ji jako první a díky ní jsem se pustila i do dalších děl tohoto autora.

Přetížení Přetížení Arthur Hailey

Moje nejoblíbenější kniha od Haileyho.

Lovec draků Lovec draků Khaled Hosseini

Příběh mužů z Afgánistánu - děsivý, smutný a stejně jako u "Tisíce planoucích sluncí" dokonalý.

Tisíce planoucích sluncí Tisíce planoucích sluncí Khaled Hosseini

Tato kniha je dokonalá a děsivá zároveň. Příběh dvou žen v Afgánistánu je opravdu silný, smutný, depresivní a skvěle napsaný. Chvílemi mě z děje opravdu mrazilo a svíral se mi žaludek úzkostí. Po přečtení jsem byla opravdu vděčná za to, že jsem se narodila tam, kde jsem se narodila. Kniha mě po jejím přečtení přiměla zjistit si víc informací o Afgánistánu, jeho historii a kultuře - a to je podle mě hlavní účel tohoto díla, protože pro mě byl před touto knihou Afgánistán pouhým místem na mapě o kterém se občas mluví v televizi.

Láska je jen slovo Láska je jen slovo Johannes Mario Simmel

Všichni kolem mě tuto knihu milují a tak jsem se nechala taky nalákat. "Láska je jen slovo" mě ale neoslovila tolik, jak jsem z reakcí mého okolí očekávala. Děj je promyšlený, charaktery postav propracované a styl psaní J.M. Simmela se mi líbí, celkově jí nemám co vytknout ... tento příběh mi ale k srdci nepřirostl, jsem asi trošku cynik.

Nádraží Perdido Nádraží Perdido China Miéville

Tato kniha má skvěle vybudovanou atmosféru. Hlavní postavou je zde město - promyšlené, kouzelné i temné zároveň. Čtenář jím prochází spolu s hrdiny a díky autorově popisnosti pociťuje takřka na vlastní kůži jak dokonalou magii tohoto místa, tak jeho špínu, prach a hnilobu. Samotný děj je napínavý a konec překvapivý až do momentu, když si člověk uvědomí, že to jinak ani skončit nemohlo.