malagreta malagreta komentáře u knih

Hlubina Hlubina Jozef Karika

Povedlo se, povedlo! Moje slabost pro autora vždy slepě omlouvá i totální bláboly, kterých se občas ve své tvorbě dopustil v prostoru mezi Trhlinou a Hlubinou ... . Ale tentokrát to byla pecka, neměla jsem klid, dokud nebylo dočteno. A Karikův vyšperkovaný hlavní ne-hrdina mě vážně dostal, charismatický bezcharakterní chladnokrevně kalkulující závislý hajzl s rytířsko-ochranářskými závany cti ... , kdo jiný tohle dokáže vymyslet :-) ???

16.01.2024 5 z 5

Smäd Smäd Jozef Karika

Super Karikovina, propojení jednotlivých povídek se mi líbí ... A jsem moc ráda, že pan spisovatel přežil tu morovou ránu decimující Slovensko ... Tak snad si z nás jen udělal srandu, to fakt nebylo nutný ...

03.04.2022 4 z 5

Hlad Hlad Jozef Karika

Dvě povídky už jsem znala, tak mě jejich zařazení do knihy trochu zklamalo, nicméně Biele diery a a Hmlisko byly vydařené, opět jsem v tom a jdu na Smäd. Pane Kariko, jen nás dál nechte, ať se bojíme :-)

12.03.2022 5 z 5

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Rozečteno v létě, dočteno v zimě. Protože prostě vždycky všechno dočtu i se skřípěním zubů. Číst se to dá, trochu slabší než Prvok.

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

A tak ... číst se to dá, no.

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

A tak .... číst se to dá, no.

Peru 1970 Peru 1970 Libor Dušek

Autorovo povídání o knize v rámci projekce filmu Boys 1970 bylo úplně nej :-) Knížka moc pěkná.

12.05.2021 5 z 5

Dotknout se nebe Dotknout se nebe Marek Holeček

Maara, no :-) Maara naživo, Maara tištěný, .... blázen řítící se kosmickou rychlostí neustále vpřed a vzhůru, originální chrlič slov, zážitků, myšlenek, životních mouder i totálních kravin, které slina na jazyk přinese. Potkat ho, ať už osobně na jeho přednáškách nebo prostřednictvím knížek, je jako dostat pořádnou infúzi příběhů, radosti, smíchu, smutku, odvahy, pochybností, prostě života. "Nebe" rozhodně stojí za přečtení a není jen pro horaly, věřím, že vyprávění pohltí i mnohého gaučáka, Maara je super vypravěč :-)

22.01.2021 5 z 5

Smršť Smršť Jozef Karika

Karika sám sobě nasadil vysokou laťku Trhlinou. A my, věrní čtenáři, stále čekáme, zda ji nová kniha překoná. No nejspíš nepřekoná. No a co? Proč by měla? Všechny "Kariky" zhltnu na dva zátahy, při čtení se pošklebuju ve smyslu "opakuješ se, hochu" a "vykrádáš sám sebe" a tak různě chytře a věcí znale brblám .... , a pak se mi náhle hlasitě opře do oken silný nápor větru - kde se vzal, tu se vzal, z Polska to dnes neni, uf - a jsem v háji, má mne! Zase ;-) .

12.01.2021 5 z 5

Zvonokosy Zvonokosy Gabriel Chevallier

Zvonokosy, návrat k milované knížce po mnoha a mnoha letech :) Chevallier má obrovský vypravěčský talent. Popisuje osoby a jejich nijak zvlášť zajímavé příběhy se zápalem, jemuž nelze uniknout. V mém čtenářském srdci se kdysi usadili všichni tito blázniví vesničané a už tam navždy zůstanou.

19.03.2020 5 z 5

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

Nedočetla jsem, absolutně nezaujala, dostane druhou šanci někdy příště.

28.12.2019 1 z 5

Jak básníci přicházejí o iluze Jak básníci přicházejí o iluze Ladislav Pecháček

Chronicky známá oddechovka :-)

19.07.2019 5 z 5

Hastrman Hastrman Miloš Urban

Jsem nadšená, Urban má snad na to psaní smlouvu s ďáblem, jde mu to zatraceně dobře. Hned po přečtení jsem si pustila i film, povedl se taktéž.

30.05.2019

Artemis Artemis Andy Weir

Rozhodně doporučuji. Očekávala jsem původně nějakou nábožensko rasově atd. korektní šílenost, ale bylo to super svižné čtení. Artemis má v mojí knihovně své místo vedle Marťana jisté.

13.03.2019 5 z 5

Tři hvězdy - za obálku a ilustrace. Přiznávám, že jsem tentokrát knihu ani nedočetla, od cestopisu jsem asi čekala víc než informace o tom, kolik autorova játra během putování snesou.

06.03.2019 3 z 5

Na smrť II. - Bez milosti Na smrť II. - Bez milosti Jozef Karika

První díl jsem nečetla a už ani nebudu. Nebo možná s nějakým časovým odstupem. Silný, syrový příběh, určitě stojí za přečtení.

05.03.2019 5 z 5

Elixír mládí Elixír mládí Tess Gerritsen

Dobré čtení, super detektivka.

24.02.2019 5 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

Po hodně dobré Gravitaci se mi nějak zastesklo p MW, Marťan je nej! Než si ho znovu přečtu, vezmu zavděk audioknihou :-)

17.02.2019 5 z 5

Gravitace Gravitace Tess Gerritsen

Super scifi, dokonce i ta trocha červené knihovny v ní se dala vydržet, přečteno velmi rychle.

17.02.2019 5 z 5

Do posledního dechu Do posledního dechu Robert Bryndza

Můj první Bryndza. Celkově výborné čtení, ale těch rázných kriminalistek tam bylo nějak moc.

02.02.2019 4 z 5