makynka911 makynka911 komentáře u knih

Jiný svět Jiný svět Dmitrij Rus

Stejně jako u Cesty šamana, perfektní kniha, perfektní příběh, perfektní akce.

Snad jediné co se dá knize (zároveň i šamanovi) vytknout je to štěstí, se kterým jim všechno padá do klína. Na nováčka si Laith vede dost obstojně, bez větších problému si prochází celou knihou, questy se mu sypou a nemá problém vyčistit dungeon s vyššími levely. Ale co, je to virtuální realita.

Co naopak oceňuji - slovník, jsem ráda, že autor se nebál použít běžnou hráčskou terminologii a co je hlavní, že ji nevysvětluje přímo v příběhu, ale chytře nechal slovníček pojmů na konci knihy.

Knihu jsem si opravdu užila, 12.4.2018 vychází Klan, pro který hned běžím do knihkupectví :)

06.04.2018 5 z 5

Město z kostí Město z kostí Cassandra Clare (p)

Knihu jsem si přečetla až poté, co jsem zhlédla film a teď čekám na další díly seriálu. Obě zpracování mi pomohla vykreslit si postavy a nastínit, co se asi bude dít. Místy se sice děje trošku liší, ale kniha je perfektní, čtivě napsaná, doslova pohltí. Jediné co mi opravdu vadilo byl Krasomil Pohroma. Panebože, vždyť to zní hrozně. Radši jsem četla Magnus Bane. Jinak kniha skvělá, postavy a děj perfektní, chystám se na další díl :)

06.04.2018 4 z 5

Kain Kain José Saramago

Nejsem věřící, ale znám skoro všechny biblické příběhy. Kain mi byl ze všech asi vždycky nejsympatičtější a teď ještě víc, díky této skvělé knize. Hodně se mi líbila role Kaina jakožto protivníka Boha, při setkání u archy jsem fandila Kainovi aby mu to natřel :) Působivě a hlavně čtivě napsaný příběh bratrovraha, který z pohledu p. Saramaga nebyl vlastně až tak zlý, spíš začal škodit až poté, co ho napadlo svůj čin srovnávat s konáním Boha, který v příběhu konal více zla než dobra.

06.04.2018 4 z 5

Ži ako kráľ, alebo lamentuj a preklínaj Ži ako kráľ, alebo lamentuj a preklínaj Peter Dubaj

Knihu si koupil přítel. Mě také docela zaujala, tak jsem si říkala proč ne. Navíc mi pasuje do čtenářské výzvy. Ale to jsem neměla dělat. Stěží jsem knihu dočetla, nelíbila se mi a nepřijde mi bůhví jak úžasná. Dle mého spíše plná polopravd, které stejně na každého působí jinak. No jestli mi tohle mělo v něčem poradit a otevřít oči, tak teda jsem to asi nepochopila :)

27.03.2018 2 z 5

Arabská dcera Arabská dcera Tanya Valko

Pokračování už se nedá srovnat s prvním dílem, ale hrůzou a násilím je prodchnuto stejně. Neříkám, že by mě kniha nebavila, ale některé pasáže byly moc zdlouhavé a nudné. Ale aspoň to mělo lepší konec než první díl :)

27.03.2018 4 z 5

Arabská žena Arabská žena Tanya Valko

Mně se kniha svým způsobem líbila. Donutilo mě to přemýšlet o tom, jaké středověké metody jsou stále v některých zemích prováděny a trpěny. A také si hodlám rozšířit obzory co se týče tohoto náboženství. Přečtu si také další knihu :)

26.03.2018 4 z 5

Břicháč Tom & Lucie: tajemství naší kuchyně Břicháč Tom & Lucie: tajemství naší kuchyně Tomáš Kosačík

Trošku mě zklamala slavnostní jídla a cukroví, podle obálky knihy jsem jich čekala víc, ale na druhou stranu je zde spousta jiných a nových receptů, takže za mě super :)

21.03.2018 4 z 5

Rychlovky a chuťovky Břicháče Toma Rychlovky a chuťovky Břicháče Toma Tomáš Kosačík

Více receptů, více nápadu pro mě. Super kniha :)

Břicháč Tom Břicháč Tom Tomáš Kosačík

Knihu jsem si objednala bez většího přemýšlení a jsem za to ráda. Skvělé recepty, jednoduchá a levná jídla. Mohu jen doporučit :)

21.03.2018 4 z 5

S láskou tě nenávidím - 13 povídek o ničemnosti S láskou tě nenávidím - 13 povídek o ničemnosti * antologie

Knihu jsem si předobjednala a nemohla se dočkat, až konečně přijde. Teď ale tak nějak nevím, jestli se to až tak vyplatilo. Povídky se mi líbily, ale některé mi přišli trošku ujeté, některé (Slate s maskou) nudné a nezajímavé.

Ale našli se dvě, které mě upoutaly a věřím, že se k nim ještě vrátím. A to Gwen a Art a Lance, u které jsem litovala, že to není samostatná kniha, a Umíráček, u které mi i slza ukápla (popravdě jsem na konci děkovala za karmu :))

Styl psaní každého autora se lišil, někdo psal zajímavě, někdo zdlouhavě popisoval detaily, které být ani nemusely. Ale celkově se jedná o knihu, která upoutá nevšedností a poutavým způsobem jejího vytvoření. Za mě 4*

Život po tobě Život po tobě Jojo Moyes

Určitě nebyla kniha lepší než první díl. V této něco chybělo, možná Willovi sarkastické poznámky, možná celkově zajímavější děj a námět. Každopádně knížky určitě nelituji, byla jsem zvědavá jak to s Lou dopadne a jsem spokojená.
Místy mě i ona štvala, hlavně ta její nerozhodnost co se týče práce a Sama. Ale taky mě štvala Lily, protože co ta předváděla to byl děs :)
Ale určitě se kniha nedá zařadit mezi tuctové romanťárny, takže 4 * :)

07.02.2018 4 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Nevím, co ke knize dodat. Z mého pohledu perfektní příběh, děj, postavy a myšlenka. Dokonce mi celý dojem nekazil ani film, který jsem shlédla před čtením. Spíš mi pomohl vybavit si postavy. Hodně se mi líbilo zpracování děje, kdy víte, že to stejně na konci obrečíte, ale i tak je příběh nadnesen a vtipně psát a popisován, že Vám to na konci nepřijde tak hrozné. Jsem zvědavá na další díl :)

05.02.2018 5 z 5

Štěstí, láska, čokoláda Štěstí, láska, čokoláda Menna van Praag

Knihu jsem si vybrala kvůli obálce a příběhu, který sliboval popis knihy. Myslela jsem si, že to bude běh na dlouhou trať, že hrdinka dospěje k rozhodnutí, ale samozřejmě, že to nebude hned, že nám bude vyprávěn příběh, kdy hrdinka doběhne doslova přes překážky.
Místo toho jsem začala hned ze začátku být alergická na její jméno, protože to autorka používala snad častěji než tečky. Celkově mi přišlo, že styl psaní byl neohrabaný. Nicméně to celé zabila babička (být to chlap tak je to dědeček hříbeček), a taky věštkyně nebo jak jí říkat, kterým stačilo vypustit z pusy pár rozumných slov a jako zázrakem se hrdince začal měnit celý život. Netvrdím, že poselství knihy není pravda (zhubneš až se sebou smíříš, nehledej chlapa on si tě najde), ale tohle mi přišlo opravdu přestřelené. Dočetla jsem, zvědavá, jaký to bude mít konec, ten mi nakonec přišel asi nejsmysluplnější. Takže hvězda za nápad, za obálku a třetí za recepty na konci :)

02.02.2018 3 z 5

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

Typ knihy, kdy se po pár stranách odvracíte, nejprve vás nebaví a pak nemáte žaludek na to číst, co se vlastně tehdy stalo. Ale čtete dál a pak se přistihnete, že máte přečteno a začnete vyhledávat na internetu souvislosti.
Je mi to líto. Všechno co se tenkrát stalo, ale viníci byli tenkrát očividně na obou stranách. Možná, že Němci zavinili válku, ale z tohohle pohledu ani Češi a Rusové neměli v sobě kouska studu a prováděli mnohdy ještě větší zvěrstva než jiní. Ale to už je na každém ať posoudí. Já jen skoro celou knihu obdivovala Gertu, která to břímě svého dospívání a těhotenství nesla sama, nikomu nikdy nic neřekla. Uzavřela se a díky tomu to taky přežila. O to víc nepochopitelné pro mě bylo chování Barbory a Járy, když se jim vlastně jen snažila pomoct. Ale i jejich vztah se nakonec urovnal.

Kniha pro mě byla velkým zážitkem, znásobeným tím, že tyto knihy vůbec nečtu. Všem vřele doporučuji :)

28.01.2018 4 z 5

Těžká hodina Těžká hodina Jiří Wolker

Krásná Balada o očích topičových, také se mi líbila Nevěrná a O nenarozeném dítěti. Všechny tři mě dojaly. To se ale nedá říct o ostatních básních, protože některé mi přišly mimo nebo jsem prostě dostatečně nedokázala ocenit jejich obsah a poselství.
I tak se mi četlo rychle, dobře a upoutalo mě to přesně tak, jak jsem očekávala :)

22.01.2018 3 z 5

Miláček Miláček Guy de Maupassant

Kniha se mi líbila, svým způsobem není ani moc vzdálená od nynější reality. V dnešní době ten, kdo je vychytralý a nebojí se, ten vyhrává. Co se týče čtení, místy jsem se musela vracet a zpětně se podívat, která z dam je která. Ale jinak se mi četlo velmi dobře. Ale že bych ji musela číst znovu, to ne :)

20.01.2018 4 z 5

Na Větrné hůrce Na Větrné hůrce Emily Brontë

Já vlastně ani nevím. Nelíbily se mi dlouhé monology a dialogy. Také jsem se ztrácela v postavách, protože zaprvé to pojmenování a dědění jmen, zadruhé podobnost. A úplně ze všeho nejhorší bylo to povýšené chování mužské části, kdy si prostě mohli dovolit okřikovat, mlátit a urážet koho chtěli. Na druhou stranu prostě byla taková doba.
Co se mi ale líbilo je námět knihy, kdy i malichernosti dokáží rozpoutat vášnivou touhu po pomstě. Ačkoliv Cat nikdy Heathovu lásku neopětovala veřejně (omlouvám se za zkracování jmen) on jí nikdy sňatek s Edgarem neodpustil. A co víc, čekal na ni zpropadených 18 let. Co se musí autorce nechat je napínavost knihy, protože jsem až do konce nevěděla, jestli to skončí dobře nebo jestli je Heath všechny povraždí. Nedivila bych se tomu :)

16.01.2018 3 z 5

Illuminae Illuminae Amie Kaufman

Letos jsem zahájila čtenářskou výzvu touto poměrně dlooooouhou knihou. Už dlouho jsem nebyla knihou tak nadšená. Sice trošku pokulhával začátek, ale poté se děj rozjel a já musela číst a číst a modlit se, aby ti důležití přežili.
Vyprávění pomocí záznamů bylo mrazivé, hodně mi to připomínalo komentáře ke katastrofickým dokumentům, např. o Fukušimě a Černobylu, napínavé a mrazivé.
Pořád zpracovávám všechny dojmy z knihy, ale teď můžu 100% říct, že jdu do dalšího dílu :)

07.01.2018 5 z 5

Padesát stínů Evy Padesát stínů Evy Rossella Calabró

Po přečtení stínů Adama jsem tedy čekala něco jiného. Tato kniha není ani na hony vzdálená humoru a pojetí Adama. Jsem hodně zklamaná.

Četla jsem knihu dlouhý měsíc a dočítala jen proto, že nemám ráda když nechám cokoliv rozdělané. Kam se poděl ten počáteční humor, kdy jsem se u Adama popadala za břicho a škodolibě usmívala pravdivému popisu?

29.12.2017 2 z 5

Padesát stínů Adama Padesát stínů Adama Rossella Calabró

Četla jsem všechny díly Odstínů a tohle srovnání s nimi se mi hodně líbilo.

Pobavilo mě, jak nereálný je vlastně Mr. Grey a jak moc reálný a hlavně dostačující je Adam, který žije vedle nás. Každá ho máme doma, každá v těch 50 stínech našla toho svého a asi by ho žádná nevyměnila, nemám pravdu?

Kniha je skvělá, přečtená za pár hodin, propracovaná v detailech stínů Mr. Greye a není v ní vlastně nic, co by nebyla pravda. Styl psaní se mi líbil, vyjadřování i ta správná dávka humoru a sarkasmu.

Body mínus akorát za délku, některé stíny mohly být propracovanější. Ale objednala jsem si druhý díl, takže si přečtu i o nás aby to bylo férové :)

28.11.2017 4 z 5