makynka911 makynka911 komentáře u knih

Lady Fuckingham Lady Fuckingham Oscar Wilde

Porno. Ale za to kvalitně napsané. Sice se moc často neobjevují normální slova ze slovníku, spíš jen porno výrazy, ale i tak se kniha četla rychle a překvapivě dobře :)

Bouře Bouře Julie Cross

Skvělá kniha. Našla jsem ji v Levných knihách a moc jsem od ní nečekala. Ale byla jsem překvapena, skvěle odvyprávěno, místy i dost emocionální děj. Moc se mi kniha líbila :)

Sebelhářka Sebelhářka Viktorie Besó

Lepší než Sbírka motýlů. Příběh Daniely pobavil, místy mi jí bylo líto. Jako u Sbírky, pro nenáročné je to dobrý relax :)

Sbírka motýlů Sbírka motýlů Viktorie Besó

Neurazí ani nenadchne. Ze začátku bylo objevování sebe sama ještě docela čtivě, ale později už otravné a nějaké to lepení vztahů na konci už i dost nudné. Ale pro nenáročné takový průměr :)

03.08.2018 3 z 5

Učitel lásky Učitel lásky Robin Schone

Klasická oddechovka, jen o dost lépe zpracovaná než klasické Harlequinky : )

Nespoutaná Nespoutaná Cynthia Hand

Ideální završení celé série, líbilo se mi propletení milostné trojky pokud se to dá tak nazývat. A také kniha dokazuje, že i záporáci v sobě můžou mít špetku dobra :)

Zasvěcená Zasvěcená Cynthia Hand

Pokračování bylo o něco slabší než první díl, ale i tak jsem byla s knihou spokojená. Kdo si chce přečíst odlehčené fantasy a nemá moc vysoké nároky, tak si přijde na své :)

Nadpozemská Nadpozemská Cynthia Hand

Neotřelý nápad s vizemi, na své si přijdou i romantici, kniha byla čtivá a přesně tak oddechová, jak jsem si představovala :)

Klub mrtvých Klub mrtvých Charlaine Harris

Chyba byla číst knihy až po skončení seriálu. Nejen že mám už postavy v hlavě vykreslené a dost se rozchází s knižní verzí, ale také některé postavy, které do konce seriálu žijí, jsou mrtvé v prvních dílech.

Jen teď nevím, zda spílat autorovi, nebo tvůrcům seriálu, protože seriál u mě patří k jednomu z nejlepších. Třetí díl překvapil, těším se na další :)

Upíři v Dallasu Upíři v Dallasu Charlaine Harris

Jen teď nevím, zda spílat autorovi, nebo tvůrcům seriálu, protože seriál u mě patří k jednomu z nejlepších. Druhý knižní díl je však o něco malinko slabší než první, ale ještě uvidíme :)

Mrtví do soumraku Mrtví do soumraku Charlaine Harris

Jen teď nevím, zda spílat autorovi, nebo tvůrcům seriálu, protože seriál u mě patří k jednomu z nejlepších. Každopádně první díl je čtivý, neurazí, místy i díky Ericovi pobaví :)

Kruh Kruh Kodži Suzuki

Ke knize mě dostal rok vydání, který spadá do Výzvy. Byla jsem naprosto pohlcena příběhem i přesto, že jsem viděla i filmové verze.

Oproti nim mi už příběh nepřišel tak hororový, spíše mi to přišlo jako detektivka. Nicméně i po letech mě udivuje skvělý námět a zpracování knihy, hlavně "přehraj a pošli to dál"... :)

Lucemburská zahrada Lucemburská zahrada Michal Ajvaz

Kniha se mi vcelku i líbila. Skvělý nápad se smyšleným jazykem a následným vnímáním světa kolem sebe. Ale také se nedá říct, že by mě kniha nadchla tak, že bych ji musela číst znovu. Ale to může být třeba jen žánrem knihy, který běžně do mé literatury nepatří. Za mě průměr :)

01.08.2018 3 z 5

Muž, který přijel na Vánoce Muž, který přijel na Vánoce Bethany Campbell

Klasická oddechová Harlequinka, nenadchne ani neomrzí. Takový průměr :)

01.08.2018 3 z 5

Siréna Siréna Kiera Cass

Na to, že se jednalo o prvotinu tak se kniha celkem dobře četla. Snad jediné co mi vadilo bylo to natahování a vracení se. Jinak oceňuji nápad na celkové rozuzlení a také nápad jako takový, sirény se moc v literatuře nevyskytují. Za mě docela slušná oddechovka :)

30.04.2018 4 z 5

Klan Klan Dmitrij Rus

Tak jako to s tím koncem myslí vážně? Jako takhle to ukončil bylo fakt hnusný, už aby byl další díl :)

Kniha kvalitou srovnatelná s první, možná i lepší. Doufám, že druhý díl bude co nevidět na světě :)

26.04.2018 5 z 5

Píseň zimy Píseň zimy S. Jae-Jones

Mně se kniha líbila. Byla sice trošku složitější, spíš melancholický příběh než pohádka, ale myslím si, že každý si v tom najde svoje. Jediné čeho bych ubrala, tak určitě hudby. Ta se v knize prolínala až moc. Ale jinak se mi líbil styl psaní, slovní obraty a líčení situací. Navíc jsem se s Der Erlkönigem ještě nesetkala a právě tato postava záhadného muže mě upoutala nejvíc. Určitě si přečtu i další díl :)

26.04.2018 4 z 5

Narodili se, aby přežili Narodili se, aby přežili Wendy Holden

Myslím, že u této knihy není třeba potřeba něco dodávat. Je to hrůzu nahánějící skutečnost, kterou doufejme už nikdy nikdo nebude opakovat.

19.04.2018 4 z 5

Neviditelná knihovna Neviditelná knihovna Genevieve Cogman

Jako mnoho ostatních, i já jsem zařadila knihu do ČV. Neříkám, že by kniha neměla něco do sebe, ale přišlo mi, že autorka měla svět v hlavě dokonale vymyšlený, jen nám zapomněla podstatné informace na začátku příběhu předat. Trvalo mi než jsem se zorientovala v postavách, časech a souvislostech. Nečetlo se mi zase až tak špatně, ale na další díl už to nevidím. Pro mě takový průměr :)

19.04.2018 3 z 5

Alenčina noční můra v Říši divů Alenčina noční můra v Říši divů Jonathan Green

Moje první setkání s gamebooky. Knihu jsem louskala čtyři měsíce, ale stálo to za to. Několikrát se mi podařilo umřít, když už jsem si myslela, že se díky vyřešené hádance dostanu dál, tak jsem opět umřela o tři odstavce dál. Nakonec se mi to podařilo až poté, co jsem vyřešila šachovnici. Nicméně mě kniha dost bavila, sedla jsem k ní jednou za nějaký ten týden a na šestý pokus jsem ji zdolala.

Krásný příběh, skvělé zpracování a kvalitní přísun zábavy a nervů :)

11.04.2018 5 z 5