makynka911 makynka911 komentáře u knih

Karmadontova šachovnice Karmadontova šachovnice V. Mahaněnko (p)

První nápad - hodit knihu z okna. Druhý nápad - spálit ji. Třetí nápad - podat si autora.

Ale vážně, čtvrtý díl - Hrad fantomů u mě maličko klesl. Ale tento díl byl naprosto úžasný. A to nejen fenomenálním koncem. Čtivý a plný překvapení byl už od začátku. Ten konec - no to teda bylo něco. Ještě, že na začátku knihy bylo, že se připravují poslední dva díly. Jen doufám, že brzo.

Úžasný díl, překvapující a navíc na konci plný rozporuplných pocitů.

Mimochodem, pokud by měl někdo zájem, tak na stránkách FantomPrintu jsou k vidění zbývající dvě obálky šamana, ke knihám pomsta šamana a válka klanů. Tak mi něco říká, že asi vím, kdo na obálkách je. Pokud by měl někdo nějaký tip, napište mi sz, ráda o tom pokecám :)

03.05.2019 5 z 5

Temný Říman Temný Říman Sylvain Reynard

Přikláním se k hodnocení série jako celku. První věc je nápad, sice příběh začíná ohraným stylem, kdy krásný muž zachrání slečnu v nesnázích, ale tady také podobnosti s ostatními knihami končí. Hlavní hrdinku určitě není možné považovat za miss, což se mi na knize tak moc líbilo. Líbilo se mi také chování Willa, kdy neodhodil po celou sérii svou loajalitu ke svému druhu na úkor Raven, naopak se snažil tyto dva světy, co nejvíce spojit.
Netvrdím, že by byly knihy bůhví jak skvělé a že by patřily k TOP literatuře, ale v literatuře romantika vs. upíři, tyto knihy určitě patří na první místa.

Temný stín Temný stín Sylvain Reynard

Temná Raven Temná Raven Sylvain Reynard

Temná vášeň Temná vášeň Inka Loreen Minden

Někomu se tento styl psaní líbí, jak už bylo zmíněno, já bych to spíš roztáhla na samostatnou knihu o cca 300 stranách, to se určitě z příběhu dalo. Jinak prostě klasická oddechovka, neurazí, ale taky to není žádný zázrak :)

28.04.2019 2 z 5

Poslední začátek Poslední začátek Lauren James

Trošku netypické pokračování, ale přece jen o kousíček horší než první díl. Spoustu věcí se vysvětlilo, dějově byla kniha naprosto dostačující :)

První konec První konec Lauren James

Zajímavý námět knihy. Ne, že by byl děj tak závratný a kouzelný, ale něco mě nutilo číst a číst. Možná ty průběžné tajemné příkazy, o kterých jsem nevěděla, kde se berou. Každopadně dobrá kniha :)

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Jako většina ... z počátku zmatek a velká očekávání vzhledem k ohlasům. Kniha splnila naprosto vše, co jsem od ní očekávala. Krásně napsaná, podivný ale poutavý styl vyprávění. Za mě 4* :)

Dej mi své jméno Dej mi své jméno André Aciman

Musela jsem si nechat pár hodin odstup, než knihu zhodnotím. Na začátku jsem to chtěla vzdát, na prvních stranách nebylo nic poutavého a já se musela přemlouvat k dalšímu čtení. Ale pak jsem knize propadla.
Příběh je krásný, nádherně popisuje Itálii, mnohdy se mi zdálo, že jsem právě tam. Co však bylo nejkrásnější, tak určitě popis letní lásky kterou Elio s Oliverem prožívali. Zatím jsem nečetla knihu, kde by byla sexualita takto vyprávěna a propírána, ale vůbec mi to nevadilo. To co ti dva mezi sebou měli bylo prostě nádherné. Také mě překvapil konec knihy a docela se těším, jestli bude i pokračování :)

11.02.2019 4 z 5

Píseň stínů Píseň stínů S. Jae-Jones

Opravdu dlouho jsem přemýšlela, jak knihu hodnotit. V prvních chvílích po dočtení jsem nevěděla, jestli se mi líbila nebo ne. Na jedné straně psychologický a melancholický příběh, na té druhé několik teorií, jak Krále duchů zachránit, plus useknutý konec.
Vyhrál pocit, že se mi kniha líbila. Král duchů mě stále nutil dál a dál číst, jeho dětství a jeho pohled na peklo, které prožíval. Ne Liesl, ale Král duchů držel celou dobu knihu v rámci čtivosti. Nebýt toho useknutého a přeslazeného konce, možná by se našla nějaká skulinka, jak příběh natáhnout do další knihy.
Největší plus si podle mě zaslouží autorčina poznámka na počátku knihy. Za mě kniha za 4* :)

07.02.2019 4 z 5

Hrad fantomů Hrad fantomů V. Mahaněnko (p)

Nejvýstižnější je asi komentář od Kroana3. Na tu chvíli, kdy šamanovi přestane všechno vycházet jsem se hrozně těšila, a moc si to teď užívám. Dalo to knize zase nový náboj, hlavně teda ten konec. I když je mi všech tří líto, děj a knihy to posunuje zase o kousek dál.
Z postav jsem si taky hodně oblíbila Plinta a jeho humor, i díky němu se kniha tak dobře čte. Krom toho mi tahle parta sedí k šamanovi víc, než ta z dolů kde byl Clutzer, Eric a Leithe.
Nejhorší bude si počkat na další díl :(

04.02.2019 5 z 5

Podivný příběh o podivných dětech. Po propagaci filmu a knih jsem byla docela natěšená na příběh. Nebyl špatný, ale byl to spíš klasický příběh o klukovi, který se v něčem liší, okolí si myslí, že je tak trošku cvok a on je vlastně jen jiný. Do toho sbalí pěknou holku a zachrání celý děj. Za mě spíš průměr, ale času nelituji :)

31.01.2019 3 z 5

Příběh služebnice Příběh služebnice Margaret Atwood

Řadím se k těm, kdo první viděli seriál a pak teprve zkusili knihu. Neříkám, že nebyla kniha zajímavá, poutavá a čtivá, ale opravdu se mi tentokrát to seriálové zpracování líbilo víc.
Postavy v seriálu jsou podle mě střiženy věkem i povahou přesně tak, že je seriál protknutý psychologií a překvapujícími okamžiky v těch správný dávkách, které by při jiné konstelaci nenastaly. A že je občas opravdu na co koukat :o
Za mě kniha byla průměr a i kdyby autorka vydala plánované pokračování, už číst nebudu. Ale seriál opravdu doporučuji :)

29.01.2019 3 z 5

Napětí Napětí Naomi Alderman

Kniha mi hodně připomíná Příběh služebnice. Co se stane, když se svět obrátí naruby a navrch bude mít mužská nebo ženská část?
Je pravda, že kniha byla dost nešťastně napsaná. Zaprvé styl psaní, s tím jsem se ještě nesetkala, za druhé chyb tam bylo opravdu hodně.
Příběh měl zajímavý nápad, jenže docela selhalo zpracování. Tak jako většinu lidí, mě začala bavit až poslední třetina knihy. Ale je pravda, že od začátku tam bylo něco, co mě popohánělo číst dál. A navíc to mělo hodně useknutý konec. Za mě lepší 3* :)

21.01.2019 3 z 5

Trápení Trápení Richelle Mead

Je sice krásné jak mohou spolupracovat anděl s démonem aniž by si šli po krku, ale nic z těch vazeb v knize ji asi nezachránilo. Když si odmyslím různé druhy osob, od skřeta, přes sukubu, ke člověku, tak mi zůstane spíš takový průměrný román o ženské, co má pech na chlapy.
Četla jsem pár dní, ne že by se četlo nějak moc špatně, jen mě to prostě nelákalo teď jít a teď číst, jako u mnoha jiných knih. Mohlo tam být více situací s Carterem, ten se mi v knize líbil nejvíc. Ale na relax a nenáročné čtení je to dobrá četba.
Za mě horší 3 * : )

15.01.2019 3 z 5

Severská mytologie Severská mytologie Neil Gaiman

Vždycky mě bavila mytologie, ať už řecká, římská nebo severská. Zpracování autora se mi líbilo. Sice jsem v tom měla trošku guláš, protože jsem velký fanda také Marvelovek a rodinné vazby jsou v knize trošku jiné než ty filmové. Ale ničemu to nevadilo. Co mě moc nepotěšilo byl překlad skřítků, protože podle mého vždycky ty nejlepší zbraně a artefakty vyráběli spíše trpaslíci.

Nikdy jsem nic od autora nečetla, takže nemohu srovnávat. Četlo se mi dobře, rychle a srozumitelně. Je pravda, že v popisu mýtů asi nejde naplno rozvinout fantazii, tak jak by autor potřeboval. Zakončení Ragnarökem nemělo chybu. Za mě si určitě 4* zaslouží :)

09.01.2019 4 z 5

Krev elfů Krev elfů Andrzej Sapkowski

Určitě méně zajímavý díl než předchozí. Ubylo bojů proti nestvůrám, přibyla politika a válka. Nicméně to celé pro mě zachraňovala Ciri a její výcvik pod vedením Yennefer. Do dalších dílů se určitě pustím :)

07.01.2019 3 z 5

Meč osudu Meč osudu Andrzej Sapkowski

Další díl série nezklamal. Povídky byly vtipné, čtivé a zajímavé. Zamilovala jsem si Lvíče z Cintry a opět si potvrdila, že Yennefer prostě nesnáším :) Myslím, že měl Geralt lepší známosti :)

Ale i tak, skvělý příběh, svět a skvělá hlavní postava. Za mě určitě 4* :)

Poslední přání Poslední přání Andrzej Sapkowski

Můj druhý pokus o začtení do série o Zaklínači. Tentokrát úspěšně.
Příběh a celý svět zaklínače se mi vždycky líbil, hrála jsem hry, viděla seriál, jen ty knihy se mi vždy vyhýbaly. Moje první hodnocení Posledního přání čítalo pouhé dvě hvězdy, protože jsem se do knihy prostě nemohla začíst a příběh mě nijak nebavil.

Dnes musím kroutit hlavou nad vlastním rozpoložením, protože napodruhé jsem knihu přečetla za pár dní a neskutečně mě bavila. Líbí se mi svět, který autor stvořil, návaznost na pohádkové příběhy a bytosti, tak jak je známe z předčítání rodičů. Zamilovala jsem si především Marigolda, vtipného chlápka, který věčně v něčem lítá. Za mě určitě 4* :)

Vášnivý lhář Vášnivý lhář Christina Lauren

Po sérii Božských jsem se pustila do čtení této série. V něčem horší než předchozí série, ale na odreagování od četby fantasy to stačilo. Za mě 4 :)