makyla makyla komentáře u knih

Bezceler Bezceler Erik Decimus

Eriku, děkuji za vaše krásné psaní. Enzík se ptá, jestli vážený pan starosta sežene bydlení pro to naše zvíře. :)
Ještě jednou děkuji, krásně se kniha četla.

19.05.2023 5 z 5

Mrtvé město Mrtvé město Camilla Sten

Ač se kniha četla dobře, nečekal tam na mě vůbec žádný moment, kde bych se bála, nebo měla aspoň husí kůži. Jinak atmosféra super, ale konec mě zklamal. Rychlý a tak jako nedotažený.

03.04.2023 3 z 5

Dám ti noční nebe Dám ti noční nebe Sabina Zelená

Už podle anotace člověk ví, jak knížka skončí. Přesto si ji člověk s chutí přečte, aby se dozvěděl, jaký příběh za tím stojí. Opět velice milé, příjemné čtení.

03.04.2023 4 z 5

Co když žádné zítra nebude? Co když žádné zítra nebude? Dagmar Digma Čechová

Já jsem tak ráda, že jsem tuto autorku objevila. Opět další moc pěkně napsaná kniha o jednom kamarádství dvou holek/žen. Určitě doporučuji. :)

03.03.2023 5 z 5

Poslední poklona Sherlocka Holmese Poslední poklona Sherlocka Holmese Arthur Conan Doyle

Opět povedené povídky s mým oblíbeným S. H. Tady nelze jinak než za plný počet.

04.11.2022 5 z 5

Konečná zastávka Konečná zastávka Trampilot Vlad

Omlouvám se Trampilotovi, že mu trochu snížím hodnocení. Kniha je autorovou prvotinou a já ji hodnotím opravdu velice kladně. Za co šla ta hvězda dolů? Za to velké množství postav, ve kterých jsem se ze začátku vůbec neorientovala. A když už ano, autor použil jejich hodnost a příjmení a byla jsem zase v čudu. :)
Příběh nás zavede do prostředí MHD, takže pro mě velice zajímavý pohled do prostředí, které vůbec neznám. V noční tramvaji je nalezen zavražděný řidič tramvaje a začíná se odehrávat, podle mého, opravdu slušná detektivka. Kniha je velmi čtivá, žádné místo mě nenudilo. Za sebe doporučuji a věřím, že autor touto knihou neskončil, že už má minimálně v hlavě nápad na další počin.
V neposlední řadě chci pochválit korektury p. Keřky. V dnešní době si přečíst knihu bez pravopisných chyb? Téměř nemožné. Takže děkuji moc.

19.06.2022 4 z 5

Opuštěný dům Opuštěný dům Mirka Skočílková

Přiznám se, že jsem čekala nějakou duchařinu. Chyba lávky. O toto tajemno v knize vůbec nejde. Ale to vůbec nevadí, kniha mě vtáhla hned od začátku. A pustila až s poslední stránkou. Určitě doporučuji k přečtení.

18.04.2022 5 z 5

Okno s dívkou a ptáčkem Okno s dívkou a ptáčkem Dagmar Digma Čechová

Mě Dagmar Čechová prostě baví. Knihy jsem objednávala přímo u autorky. Takže děkuji za krásná věnování i záložky ke každé knize. A ke knize.
Autorka nás z Čech zavede do Francie i do Skotska. Mladý René musí strávit prázdniny u svého otce ve Francii, samozřejmě tam vůbec nechtěl a nechce tam být. Ale seznámí se s dívkou Gale, takže se pobyt stává hned snesitelnější. Pak Reného osud zavede do Skotska. A tam do sebe vše začne zapadat, jako ty puzzle. Děkuji za další milé čtení, vrhám se na další. :)

02.03.2022 5 z 5

Skříň plná Diora Skříň plná Diora Natasha Lester

Krásná, fakt krásná kniha, která má pravém takové vysoké hodnocení. Bavily mě obě části, jak ta předválečná/válečná, tak i současnost. Určitě si k ní cestu najděte a přečtěte.

14.02.2022 5 z 5

Její konec Její konec Shari Lapena

Napínavé a nervydrásající? To opravdu ne. Kniha je čtivá, to nepopírám, ale že bych napětím ani nedýchala, to říct nemůžu.

20.01.2022 3 z 5

Co neodvál ani čas Co neodvál ani čas Hana Marie Körnerová (p)

Za mě nádherná knížka, kterou si s chutí zase někdy přečtu. Kniha je rozdělena do dvou částí. V první se seznámíme s Kamilou a Laděnou. Kamila je studentka střední zdravotní školy, Laděna mladá holčina, která hledá své místo. Druhá část je trošku pesimističtější, ovšem i díky tématům, kterým se věnuje. Zde se opět setkáváme s Kamilou a její nejlepší kamarádkou z dětství Ilonou. Každá je těžce zkoušená životem. Kniha se čte krásně, děj ubíhá a všem třem ženským budete držet pěsti. Doporučuji.

18.01.2022 5 z 5

Rez & záře hvězd Rez & záře hvězd Tammy Greenwood

Nemůžu jinak než plný počet. Kniha je inspirována skutečným příběhem jedenáctileté Sally. Příběh začíná v roce 1948, kdy tuto mladou dívku, ještě dítě, unese sexuální deviant Frank. Co vše musela během dvou let zažívat, je neskutečné. Zneužívání není explicitně popsané, ale víme o něm velmi dobře. Rozhodně doporučuji k přečtení.

12.01.2022 5 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Tohle byla opravdu nádherná kniha. Kniha plná lásky, ale také plná neskutečné bolesti a touhy žít. Asi nemám více, co bych napsala. Snad jen - rozhodně si ji přečtěte.

23.08.2021 5 z 5

Sběratelka sirotků Sběratelka sirotků Ellen Marie Wiseman

Tahle spisovatelka opravdu umí. Její třetí kniha a opět mě dostala. Piu budete celou knihu obdivovat za její odvahu a nezlomnou vůli. Budete jí držet pěsti, protože ona si to štěstí prostě zaslouží. Jednoznačně doporučuji k přečtení.

18.06.2021 5 z 5

Druhé město Druhé město Michal Ajvaz

Tak tohle jsem opravdu nedala. Omlouvám se všem příznivcům, ale pro mě to bylo kladení náhodně vybraných slov do dlouhých vět. Zkoušela jsem dvakrát a podruhé odkládám.

09.06.2021

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Jé, tak tohle se mi moc líbilo. Ano, já ostuda jsem si ji přečetla až teď. Ale vím, že rozhodně zůstane doma a určitě se k ní zase vrátím. A tuším, že to nebude jen jednou. :)

27.05.2021 5 z 5

Velký Gatsby Velký Gatsby Francis Scott Fitzgerald

Tady musím říct, že film se mi líbil více než kniha. Ano, jsem zaujatá, Leonardo je můj oblíbenec. Ale film si pustím kdykoli a s chutí, knihu už asi číst nebudu. Vůbec mi neutíkala, nějak divně se to táhlo, ač tam nebyla hluchá místa. Krásné tři *. :)

26.03.2021 3 z 5

Říjnový seznam Říjnový seznam Jeffery Deaver

Zhruba do poloviny knihy jsem se musela nutit. Do té poloviny je to ta 3*. Ovšem ta poslední třetina tomu jednu hvězdu přidala.
Nápad napsat knihu pozpátku je zajímavý a setkala jsem se s ním poprvé. Takže ze začátku trošku zmatky, ale pak se člověk začne orientovat. Podaří se Gabriele zachránit dceru? Podaří se jí najít Říjnový seznam a sehnat peníze? Vezměte si knihu a dozvíte se. Určitě doporučuji a možná se k ní ještě někdy vrátím.
PS: Po dočtení jsem si znovu přečetla první kapitolu, abych věděla, jak to vlastně skončilo. :D

22.03.2021 4 z 5

Lazarovy ženy Lazarovy ženy Marina Lvovna Stěpnova

Jé, tak tohle byla nádhera. Knihu jsem četla trošku déle, ale to jenom proto, že jsem si ji šetřila, četla jsem pár stránek denně. Neskutečně krásně promyšlený děj, který na konci zaklapne, jak poklice na hrnec. Kniha začíná v roce 1985 a vrací se téměř o sto let zpět. Postupně procházíme celým stoletím. Všechny odbočky spolu souvisí. Lidočkou kniha začíná a s Lidočkou se loučíme. Kniha je napsaná opravdu krásným, květnatým jazykem. S chutí si ji určitě zase někdy přečtu.

14.03.2021 5 z 5

Andílek Andílek Lucinda Berry

Tohle byla dobrá jízda. Tak jak jsem nenáviděla malou Janie, jsem možná nenáviděla paní Bovaryovou.
Christopher a Hannah - manželé, kteří se roky snaží o vlastní dítě. To ale nepřichází. Když se dostane Christopherovi na operační stůl malá Janie, okamžitě pocítí k tomu malému týranému děvčátku náklonnost. Ta přeroste až v nápad, malou si adoptovat. A tím začíná šílený boj.
Postavy jsou dobře napsané, ale za tu zaslepenost bych Christopherovi jednu flákla.

14.03.2021 5 z 5