Makuliiina Makuliiina komentáře u knih

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Ani si neumím představit, ze by autorka nenapsala knihu se závažným tématem. Dlouho jsem přemýšlela, kde bude ta zápletka, co je v rodině špatně, proč se k malé dívce všichni chovají tak jedovatě a proč se tolik bojí lesa. To, co přijde, je naprostá šílenost a bylo mi už jen při čtení těžko. Nicméně takovými tématy by se společnost měla zabývat a Alena Mornštajnová i tohle dokázala zpracovat. Kniha literárně výborná, příběh velmi smutný a děsivý.

Žena v kleci Žena v kleci Jussi Adler-Olsen

Začátek trochu zmatený, příběh místy velmi nechutný, ale závěr přímo strhující!
K této knize jsem měla před přečtením velmi neutrální vztah- žádná přehnaná očekávání, zkrátka jsem vůbec nevěděla, do čeho jdu. Některé pasáže na mě byly příliš brutální, ačkoliv se považuji za otrlého čtenáře.. nicméně na konci člověk pochopí autorův záměr a konec knihy je přímo strhující. Doporučuji každému, kdo má rád neprůhledné zápletky a napětí až do poslední věty.
Perfektní, těším se na další knihy od autora.

Hypotéza lásky Hypotéza lásky Ali Hazelwood

Tuto knihu jsem si pořídila v angličtině a tak jsem s jejím přečtením poněkud otálela. O to větším překvapením pro mě cely příběh byl. Velmi mě bavilo prostředí univerzity a problémy studentů postgradualu. Knihu jsem četla během vlastního zkouškového období a musím říct, že na mě měla dobrý vliv. Čtenář od začátku nejspíš tuší, kam příběh spěje a jak to celé dopadne, přesto se vůbec nejedná o proprané klišé. Za mě obrovská spokojenost a už na mě v knihovně čeká love theoretically.

Velké maličkosti Velké maličkosti Jodi Picoult

Velké maličkosti jsou z mého pohledu asi nejpovedenější knihou Jodi Picoult. Naprosto mě příběh pohltil, kombinace problematiky rasismu v kombinaci s porodním oddělením byla geniálním příkladem toho, že se nemá nikdo soudit předem. Celou dobu jsem napjatě čekala, co se jak vyvine a jak celý příběh dopadne. Byla to kniha, o které jsem přemýšlela ještě další týden po přečtení.
Jodi Picoult má velmi osobitý styl psaní. Velmi chytlavý, napínavý, proložený fakty, je cítit mnoho práce na pozadí, kdy byla autorka nucena si zjišťovat informace k dotažení autentického zážitku.
Jedna z TOP knih, které jsem za svůj život přečetla.

15.04.2023 5 z 5

Růže bílá, černý les Růže bílá, černý les Eoin Dempsey

Kniha se mi moc líbila. Dlouho jsem nečetla tak poutavý příběh. Konec jsem dočítala s tlukotem srdce, bála jsem se, vůbec jsem na to zkrátka neměla nervy. Konec se celou dobu houpe sem tam a těžko odhadnout další vývoj událostí. Těším se na další knihu od tohoto autora.
Občasných překlepů je v knize škoda, ale ani tohle mi celkový dojem nijak nepokazilo

13.04.2023 5 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Naprosto perfektní čtení. Jodi Picoultová je zkrátka záruka kvality. Velmi silný příběh a ke knize se někdy určitě vrátím.

28.11.2023 5 z 5

Nikdo není sám Nikdo není sám Petra Soukupová

Velmi povedená kniha. Čtivá, poutavá, nutí k zamyšlení a ukazuje, že i ty nejlepší úmysly mohou člověka dovést do komplikované situace. Líbil se mi styl psaní, kdy čtenář sleduje situace z pohledu jednotlivých osob. Povedené a těším se na další knihy od Petry Soukupové.

Kéž bys tu byl Kéž bys tu byl Jodi Picoult

Nemohla jsem se dočkat další knihy od Jodi Picoultové, je to má nejoblíbenější autorka a pokaždé mě příběhem překvapí. Kéž bys tu byl je hezký příběh, který tak nejak plyne, ale já jsem trochu tápala, kdy se objeví ta typická závažnost nějakého tématu. V půlce knížky přišel naprosto nečekaný a odzbrojujici zvrat. Nemohla jsem přestat číst a dostala jsem přesně to, co jsem chtěla. Opět velká paráda.

Osamělost prvočísel Osamělost prvočísel Paolo Giordano

Když se dostanu k tak silnému příběhu, jako je osamelost prvočísel, tak celou dobu doufám, že ta kniha nějak skončí. Ať už dobře nebo špatně, jsem čtenář, který chce konec. Kniha byla úžasná, moc silná, ale vlastně tak vsechno nějak vyšumělo. Poslední stránku jsem četla několikrát, jestli mi tam neutekla nějaká věta/myšlenka, která vše objasní. Celkově tedy hodnotím kladně a jako fajn čtenářskou zkušenost, ale závěr byl zklamáním.

19.05.2023 4 z 5

Kniha dvou cest Kniha dvou cest Jodi Picoult

(SPOILER) Já jsem z téhle knížky poněkud zmatená. Autorčin osobitý styl psaní mě vždycky pohltí, líbily se mi úryvky z Egypta, rozhovory o smrti i vyobrazení manželství. Celé mi to dávalo smysl, že hlavní hrdinka zažije pád letadla, poslední myšlenky vedoucí k jinému muži než je její manžel, ale na konci knihy přijde totální zvrat. Díky nahodilému testu DNA se zjistí, že má hlavní hrdinka dceru s jiným mužem-největší láskou svého života. Hrdinka se proto rozhodne vyhledat biologického otce své dcery a pak.... letí domu s biologickým otcem své dcery a letadlo padá znovu???? nerozumím tomu, bylo něco myšleno jako sen nebo jsem na začátku nepozorně četla? nechápu, nerozumím. Ani časová linka ohledně těhotenství mi neseděla. Možná tyto nejasnosti budou za pár měsíců důvodem si knížku přečíst znovu, ale zatím hodnotím děj jako velké zmatení.

15.04.2023

Italské léto Italské léto Jennifer Probst

Italské léto bylo milé letní nenáročné čtení. Trochu klišé, ale přesto hezký příběh. Kniha se dala kdykoliv odložit a později bez problému pokračovat ve čtení.

28.11.2023 3 z 5

Lekce chemie Lekce chemie Bonnie Garmus

Jedna z nejlepších knih, kterou jsem četla. Příběh mladé vědkyně, která se musí vypořádat s komplikovanou životní situací. Kniha v podobě poutavého příběhu diskutuje téma diskriminace žen ve společnosti. Úplně jsem se zamilovala do malé geniální dívky, do psa, jehož jménu jsem se smála pokaždé, co jsem ho viděla napsané... moc se mi líbily odborné rozhovory žen a náhled na jídlo jako na chemii. Závěr byl dojemný a překvapivý.
Doporučuji!

Píseň zítřka Píseň zítřka Alice Peterson

Píseň zítřka jsem si koupila ve výprodeji a vlastně jsem od ni neočekávala nic extra. O to víc jsem byla později překvapena, jaký příběh se mi dostal do ruky. Strhující, těžká tématika spojená s onemocněním cystickou fibrózou a na závěr zjištění, že byla kniha napsána dle skutečné události. Nemám slov, zařadila bych do povinné literatury. Jednak se kniha výborně četla a zároveň vedla k zamyšlení. Úžasné, doporučuji z celého srdce!

15.04.2023 5 z 5

Ultimátum Ultimátum T. J. Newman

Absolutní pecka! sice je to trochu sci-fi příběh, ale já od knihy očekávám hlavně to, aby mě připoutala a dopřála mi pořádný zážitek, což se zde povedlo na maximum. Velká paráda, nemohla jsem přestat a vřele doporučuji!

01.06.2023 5 z 5

Dívky z lesů Dívky z lesů Minka Kent

Waaaaau! Super super super! Tuhle knížku jsem si moc užila. Je něčím jiná, záhadná, místy strašidelná a námět neotřelý. Doporučuju ji kudy chodím.

Dítě z Osvětimi Dítě z Osvětimi Lily Graham

Na toto téma už jsem přečetla hodně knih, ale tato kniha mě dojala nějakým jiným způsobem. Autorka se inspirovala skutečnými příběhy, které dala dohromady, lehce je upravila a vznikl nový, smyšlený, ale velmi silný a věrný příběh. Doporučuji a určitě si někdy přečtu znovu.

12.06.2023 5 z 5

Kniha útěchy Kniha útěchy Matt Haig

já jsem se asi úplně minula výběrem. Kniha mi vůbec nesedla, některé "myšlenky" byly pořád dokola a celkově mi to nic nedalo. Chápu, že pro člověka trpícího depresemi toto může být stéblo, kterého se chytí a udrží ho v nejtěžších chvílích, na druhou stranu si neumím představit, jak by mi měla v krizi pomoct myšlenka typu "namažte si toast burákovým máslem, zakousněte se a uvědomte si sílu okamžiku"... knihu jsem přečetla z velké části, ale odkládám nedočtenou, bohužel...

24.04.2023 1 z 5

Nejdražší suvenýr Nejdražší suvenýr Petra Jirglová

Perfektní knížka na léto k vodě. Příběh byl dobře praštěný, chvílemi jsem se smála nahlas, což se mi u knížek často nestává. Některé pasáže byly zdlouhavější, ale i tak byl celkový dojem perfektní.

13.04.2023 5 z 5