Makec Makec komentáře u knih

Zjevení Zjevení Christopher John Sansom

Další skvělý příběh o pátrání M.S. a pro mě zatím nejnapínavější a nejzamotanější. Je super jak autor v průběhu dává čtenáři podměty a varianty k přemýšlení kdo je vrah a tentokrát můj tip do poslední chvíle nevyšel.

02.01.2019 5 z 5

Temné dějiny Bible Temné dějiny Bible Michael Kerrigan

Vytažené úryvky z bible, kde se ukazuje v podstatě jen to špatné. Lidé se bohužel ale nezmění, tak je potřeba jim to stále připomínat.

17.12.2018 3 z 5

Počátek Počátek Dan Brown

Téma ok, ale pro mě se tam ztrácí ta symbolika profesora Langdona. Zachvíli už to budou jen "bondovky". Během čtení jsem si ale vyhledával na netu díla, stavby atd., které jsou popisovány v knize a zase mám rozšířenější obzor, takže +.

17.12.2018 3 z 5

Sen noci darwinovské Sen noci darwinovské Josef Lhotský

Hodně zvláštní pro nezasvěcené přírodních věd, ale počin a nápad dobrej. Bavil mě cestopisný popis.

31.10.2018 3 z 5

Severská mytologie Severská mytologie Neil Gaiman

Omlouvám se předem, ale zatím jsem horší knihu nečetl. Asi jsem čekal úplně něco jiného (zde je vidět jak nás blbnou filmy). Kdyby nebyla napsána alespoň tak nějak "zrychleným tempem", tak by se ty příběhy možná daly pochopit, ikdyž jsou velice zvláštní.

31.10.2018 1 z 5

Bílá místa české historie 4 Bílá místa české historie 4 Jiří Bílek

Aniž bych chtěl, začal a dočetl jsem tuto knihu před 100. výročím republiky, které nás zanedlouho čeká (o to více je oslavím). Tuto knihu by si asi měl přečíst každý občan, aby se nezapomnělo na skutky našich předků, které vedly až k datu 28.10.1918. Popis Velké (1. světové) války mě taktéž zaujal a vzdávám čest našim vojákům a legionářům. Stručné hodnocení: povinná četba pro všechny generace, hlavně pro mladší ročníky!

24.10.2018 5 z 5

Vladař Vladař Christopher John Sansom

Co napsat jiného než prostě "Pecka". I když jsem správně předpokládal, kdo je ona záporná (těžko říct, jestli záporná) postava tak je to pro mě zatím nejlepší ze série, ale nevím, jak dlouho to bude platit, když se dívám na hodnocení dalších dílů.

15.10.2018 5 z 5

Karel IV. - Tajný deník Karel IV. - Tajný deník Josef Bernard Prokop

Slušný popis doby a života před vladařením Karla IV. Pro zájemce o historii dobrá volba.

29.08.2018 4 z 5

Odhalený kód symbolů Odhalený kód symbolů Tim Wallace Murphy

S touto knihou si "Pan" spisovatel dal opravdu práci. Takto by měla vypadat badatelská práce. Koho zajímá tato tématika, tak si ji musí přečíst.

20.07.2018 4 z 5

Temný oheň Temný oheň Christopher John Sansom

Další povedený detektivní příběh o politických intrikách a nástrahách 16-tého století s vložením soukromého vyšetřování. Někdy si říkám, jak vše v té době mohli stihnout. Do poslední chvíle jsem si nebyl jist kdo je strůjcem spiknutí. Člověk se opět dozví něco z dějin Anglie, což beru také jako +.

22.05.2018 5 z 5

Kmotr Kmotr Mario Puzo

Jak již bylo několikráte napsáno - je to prostě úžasný příběh. Člověk jen zírá co bylo, je a určitě bude možné v tomto našem světě. Mám chuť si dokonce koupit i filmové zpracování. Zajímalo by mě, co asi dělají Corleonovci dnes. Asi podnikají již legálně v realitách. Také bych se rád dozvěděl něco o tehdejším Chicagu, jestliže jak je zmíněno v knize to byl mnohonásobnější masakr. :D

10.04.2018 5 z 5

Mramor a plátno Mramor a plátno Stephanie Storey

Poutavý příběh o rivalitě umělců a jejich uměleckých výtvorů. Škoda, že čas plyne jako voda v Arnu a spousta děl zůstala nedokončena. V průběhu čtení prostě musí člověk shlédnout i tyto mistrovské díla alespoň na fotografiích.

08.03.2018 5 z 5

Michael Jordan - Život Michael Jordan - Život Roland Lazenby

Velmi kvalitní popis života nejslavnějšího basketbalisty světa. Během čtení jsem si musel jako fanoušek a amatérský hráč basketbalu pouštět sestřihy jeho akcí, které jsou i nejsou popisovány v knize. Kniha mě velmi vtáhla do života této legendy, protože je napsána tak nějak proJordanovsky.

12.02.2018 5 z 5

Kniha náboženství Kniha náboženství Marcus Weeks

Konečně jsem ji dočetl. Je tolik náboženských směrů a každý prostě věří v něco jiného. Pochválil bych autory za sestavení této knihy, ikdyž některé druhy náboženství zde nejsou dostatečně popsány jako ty nejznámější.

31.12.2017 3 z 5

Rozpuštění Rozpuštění Christopher John Sansom

Kniha je psána zajímavě o tématu, o kterém jsem neměl doposud tušení, že něco takového proběhlo. Postavě Edwiga byla přidána koktavost, což beru jako plus. V knize je sice pár opakujících se frází, ale dojem mi skazilo snad jen přirovnání královské hry k tenisovému míčku, což bych v 16. století ještě nečekal.

29.12.2017 4 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Bohužel jsem prvně viděl filmové zpracování a proto věděl kdo je Sněhulák. I když nevím podle čeho byl film natočen, protože kniha je úpně jiná. Snad jen to téma. Kniha se dobře čte a v příběhu nejsou žádné přehnané situace, pouze sériový vrah :). Možná bych uvítal nápaditější přechod a zjištění HH, že vrahem je ...

19.12.2017 3 z 5

Jméno růže Jméno růže Umberto Eco

Je to již hodně let co jsem viděl film, ale stylem jakým autor popisuje stavby, postavy a samotný děj, tak mi přijde jako bych na to koukal včera. Ještě jsem nečetl knihu, kde by bylo tolik popsaných variant pro jednu věc.

06.12.2017 5 z 5

Dle mého názoru lepší než Stoletý stařík, kde se ke konci knihy setkával již s tolika mocnými lidmi, že to na mě bylo až přehnané. V této knize byl přehnaný snad jen pád z helikoptéry s dopadem do měkkého :). Kniha také ukazuje jak (ne)schopní jsou někteří lidé na vedoucích funkcích, což můžeme znát i ze života. Pro pobavení je toto pěkný příběh o životě a co v něm lze "možná" prožít a proto dávám 4 hvězdy.

12.08.2017 4 z 5