Michael Jordan - Život

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

KOMPLEXNÍ ŽIVOTOPIS LEGENDÁRNÍHO BASKETBALISTY. Michael Jordan patří ke gigantům světového sportu, jejichž výkony se staly trvalou součástí sportovní historie. Při vyřčení jeho jména si fanoušci automaticky představí tělo sportovce v naprosté synchronizaci s basketbalovým míčem a jeho úžasné smeče. Ale i potomek staré rodiny z pobřežní planiny v Severní Karolíně má stejně jako každý člověk temné stránky. Jako velký sportovec uměl být nelítostným nepřítelem a jako vzor mladých dokázal být milovníkem hazardu. Nikdy dosud nevznikl životopis, který by zrcadlil dvojakost Jordanova charakteru a který by přinesl natolik zasvěcený pohled na jeho život na hřišti i mimo něj. Až nyní držíte takový životopis Michaela Jordana v rukou. Basketbalový novinář Roland Lazenby sledoval Jordanovu kariéru dlouhých třicet let. Byl svědkem postupné proměny Jordana z vyjukaného nováčka v globální sportovní hvězdu, propagátora basketbalu, úspěšného byznysmena, k němuž vzhlížejí miliony dětí, co touží být „jako...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/268255/big_michael-jordan-zivot-268255.jpg 4.225
Nahrávám...

Komentáře (6)

Kniha Michael Jordan - Život

MildeZ
18.01.2020

Pro sportovní fandy jednoznačně lahůdka, protože MJ to je prostě globální značka i mimo sportovní kolbiště O:-) Líbila se mi komplexnost publikace, která se věnovala rodinným vztahům, přes jeho středoškolská léta...atd. Nezbývá než doporučit! ;-)

ThomasRuhe
16.06.2018

Kniha mi nabídla mnoho informací, které jsem se neměl možnost dozvědět. Nejvíce jsem se těšil na jeho roky v Chicagu.
Najednou vše vidím v jiném světle, jeho vztahy se soupeři, spoluhráči , trenérem Philem Jacksonem, vedením klubu Bulls, rodinou atd.
Zajímavé je taky jeho reklamní spojení s Nike. Proč se rozhodl skončit s basketem a chtěl být baseballistou. Opětovný návrat a další tři tituly s Bulls.
Jordan je pro mne nejlepší hráč všech dob, a tahle kniha mi pomohla více pochopit kým byl a co ho hnalo vpřed.
Knihu bych určitě doporučil, a to ani nemusíte být fanouškem Michaela Jordana.


Makec
12.02.2018

Velmi kvalitní popis života nejslavnějšího basketbalisty světa. Během čtení jsem si musel jako fanoušek a amatérský hráč basketbalu pouštět sestřihy jeho akcí, které jsou i nejsou popisovány v knize. Kniha mě velmi vtáhla do života této legendy, protože je napsána tak nějak proJordanovsky.

kilometr
04.10.2016

Zajímavá kniha,která velice věrně popisuje život jedné z největších legend světového sportu.Na maximální hodnocení to nedosáhlo kvůli zbytečně rozvláčnému úvodu,kde jsou rozepisovány osudy předků,které mě nezajímaly.75%.

SedllY
28.04.2016

Výborně napsaný životopis, který mi podal vcelku podrobný popis života největší osobnosti basketbalu.
Překlad jeden z nejhorších(hlavně na začátku knihy se to chybami jen hemží), ale ten do hodnocení knihy nezařazuji... Přece jen jsem rád, že kniha u nás v překladu vyšla. :)

wally
09.02.2016

Skvělá knížka o mém sportovním vzoru v době, kdy mne ještě netrápila kolena a mohl jsem si basket zahrát se svými přáteli. Líbí se mi, že kniha není vyloženě psána v positivním duchu, ale autor se umí do MJ i opřít a popsat nepopulární stránky jeho života a osobní stránky. Na rozdíl od životopisu Mikea Tysona jsem se dočkal i informací ze zápasů či o spoluhráčích, kdy jsem byl hlavně zvědavý, jak se k Bulls dostal Rodman a jak spolu vycházeli.
Jednu hvězdu však musím odebrat za opět! nevládnutou kvalitu textu, kdy je zde strašná spousta překlepů, chybějí slovíčka ve větách apod. Není to tak hrozné jako v případě životopisu Mikea Tysona, ale i tak je to hrůza....nakladatelství Timy partners zaslouží dík za vydání sportovních memoárů hvězd současnosti i minulosti, ale ty neskutečné chyby sráží tuto snahu do háje a člověk má pocit, že to musí dělat banda nýmandů....fakt škoda, ale knížku si od nich už nekoupím...