Make20 Make20 komentáře u knih

Dávno ztracená Dávno ztracená Sara Blædel

Od knihy jsem neměla žádné velké očekávání. A byla jsem mile překvapena. Šlo o napínavou detektivku z neobvyklého prostředí. Do poslední chvíle jsem nevěděla, kdo je vrah. Hlavní příběh, který celou knihou prostupoval, byl moc dojemný. Uronila jsem u toho i slzu. Někomu může téma asistovaných sebevražd vadit, u mě se tak nestalo.

14.12.2022 4 z 5

Pod krvavými nebesy Pod krvavými nebesy Mark Sullivan (p)

Období světových válek mě velmi zajímá. Tato kniha byla něco jiného, než jsem četla doteď a velmi se mi líbila. Četla se úplně sama. Líbilo se mi, že sledujeme zároveň 3 hlavní hrdiny, jejichž životy se kvůli válce rozdělí. Až do konce je čtenář napnutý, zda se zase všichni shledají. Byly pasáže, kdy jsem si pobrečela a říkala si, proč...?

07.12.2022 4 z 5

Kolem knihy jsem hodně dlouho chodila, než jsem se rozhodla si ji konečně přečíst. Už během čtení jsem měla nutkání všechno doma přeskládat, vyházet šuplíky a udělat si doma pořádek. Je pravda, že mnoho věcí jsem vyhodila, ale nebylo to až takové, jak píše o svých zákaznících a zákaznicích. Na knize mi vadilo, že tam tu samou věc autorka opakuje stále dokola. Podle mého názoru by kniha mohla být klidně poloviční a dozvěděla bych se to samé. :) Ale pomohla mi uklidit byt a proto dávám 3 hvězdičky.

05.12.2022 3 z 5

Domek u jezera Domek u jezera Jasinda Wilder

Od knihy jsem si slibovala příjemnou, ale poněkud smutnou oddechovku. To jsem také dostala. V první části knihy jsem si i pobrečela. Konec příběhu byl předvídatelný, ale nenudila jsem se a čtení celé knihy si až na těžké a nejsmutnější pasáže užila. Takový je holt život...

01.12.2022 3 z 5

Ani později, ani jinde Ani později, ani jinde Delphine de Vigan

Byla to má první kniha od této autorky. Četla se úplně sama. Není to žádné oddechové čtení, na právě naopak. Donutí nás přemýšlet nad palčivými tématy dnešní uspěchané doby. Jen ten konec bych čekala jiný, ale autorka vlastně sama naznačila, že happyend se ne vždy koná.

06.10.2022 4 z 5

U knížky jsem se opravdu velmi nasmála. Autor knihy mě baví na sociálních sítích a proto jsem se rozhodla přečíst jeho první knihu. Rozhodně nelituji. Sice sama nemám děti, takže si nedokážu představit, co všechno byla realita a co vymyšlené příběhy, ale každopádně jsem se bavila od začátku až do konce. Mnohem lepší než film.

28.07.2022 5 z 5

Život po tobě Život po tobě Jojo Moyes

Na pokračování knihy Než jsem tě poznala jsem se velmi těšila. Bohužel tato kniha zdaleka nebyla tak krásná jako ta předchozí. Hlavní hrdinka Louisa mě štvala svým chováním. Jsem ale fakt ráda za to, jaký konec si autorka vymyslela. Hlavně díky tomu a pěknému popisu New Yorku dávám plný počet hvězdiček.

21.07.2022 3 z 5

Majonéza k snídani Majonéza k snídani Markéta Lukášková

První knížka, kterou jsem od autorky četla a hned jdu objednávat další. Příběh se mi velmi líbil a byla jsem zvědavá, jak to dopadne. Autorka mě velmi mile překvapila.

15.06.2022 5 z 5

Kruh Kruh Rona Halsall

Knihu jsem dočetla jen se sebezapřením. Zaujala mě její obálka a při přečtení prvních stránek jsem očekávala napínavý thriller. No. Myslím, že thriller to úplně nebyl. Konec mě také nepřekvapil, ale byla jsem ráda za to, jak to dopadlo. Nedokážu říci, která z postav mi byla méně sympatická - všechny byly na pěst. Proto dávám jen dvě hvězdičky (za styl psaní, který se mi líbil).

26.04.2022 2 z 5

Nikdy Nikdy Andreas Pflüger

Od této knihy jsem měla asi přehnaná očekávání. Příběh byl uvěřitelný, bylo zde použito několik skutečných postav a události. Kniha se mi však nečetla moc dobře, příběh byl zdlouhavý a zamotaný a ztrácela jsem se v ohromném množství postav. Především kvůli tomu strhávám body.

09.06.2022 3 z 5

Utajená dcera Utajená dcera Kelly Rimmer

Kniha se mi četla dobře, ale hodnotím ji jako průměr.

11.03.2022 3 z 5

Ti druzí Ti druzí C. J. Tudor

Knížka se mi líbila. Nemohla jsem se odtrhnout, opravdu napínavé. Jen konec trochu přitažený za vlasy.

08.01.2022 3 z 5

Píšťalka Píšťalka John Grisham

Bohužel mi tato kniha nesedla. Musela jsem se přemlouvat, abych ji dočetla do konce. Měla jsem hroznou zlost při čtení o zkorumpovaném soudnictví, politice a policii v jedné části USA. Od knihy jsem měla jiná očekávání a čekala jsem napínavou detektivku. Konec byl však dosti předvídatelný.

16.12.2022 1 z 5

Nenech to být Nenech to být Harlan Coben

Tento thriller od pana Cobena hodnotím průměrně. Kniha je napsaná pěkně, dobře se mi četla. Neztrácela jsem se v postavách, ani ve dvou dějových liniích. Do posledního konce jsem nevěděla, kdo je vrah :). Avšak nemohu dát více, než 4 hvězdičky, protože poslední třetina knihy byla až moc zamotaná a neuvěřitelná.

16.12.2022 3 z 5

Stíny světa Stíny světa Andreas Izquierdo

Velmi poutavý příběh o 3 mladých lidech, kterým změnila životy 1.svetova válka. Napínavý až do konce. Doufám, že se dočkáme pokračování.

30.10.2022 5 z 5

Když byla hodná Když byla hodná Michael Robotham

Ze začátku jsem měla problém se začíst. Nemohla jsem se zorientovat v hlavních postavách a v tom, co se komu vlastně stalo. Je malá Evie opravdu oběť nebo není? To mi vrtalo hlavou hodně dlouho. Druhá polovina knihy už byla hodně napínavá. Klidně bych zkrátila zdlouhavý a nejasný začátek a prodloužila konec. Tam se opravdu konečně začali dít věci... Doporučuji nejprve přečíst 1. díl.

30.08.2022 3 z 5

Povídky o nelásce Povídky o nelásce Michal Viewegh

Povídková část byla poměrně dobrá, lehčí oddechové čtení. Některé povídky byly lepší, ostatní mně naopak příliš nezaujaly. Divadelní hra se mi do knihy nehodila, nudila mne. Bohužel jsem tuto divadelní část knihy nedokázala dočíst. Od knihy jsem vzhledem k předchozím autorovým knihám měla větší očekávání.

28.07.2022 2 z 5

Mladý sokol Mladý sokol Sabine Ebert

Pokračování série o životě šlechty a poddaných z 12. století. Do tohoto dílu jsem se začetla mnohem více než do předchozího. Autor vypráví o neúspěšné křížové výpravě do Svaté Země, ze které se vrátí jen hrstka přeživších. Opět se setkáváme s především s Fridrichem Švábským, ale i s Adélou a Gundou, jejichž příběh autorka také krásně vylíčila. Těším se na další díl!

20.04.2022 5 z 5

Dobrá matka Dobrá matka Sinéad Moriarty

Líbil se mi příběh, byl moc dojemný. Ale nebavilo mě, jakým stylem autorka píše.

10.02.2022 3 z 5

Bůh pláče potichu 2 Bůh pláče potichu 2 Hana Repová

Stejně slabý jako první díl. :(

16.12.2022 1 z 5